Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

File explorer eronat

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ionut_coroama

ionut_coroama

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.06.2008
Salutare! :) mi-a dat cineva un laptop pentru reparat, mai bine zis schimbat windows-ul pentru ca face figuri. Cand am dat sa vad care e problema, am intampinat ceva ce n-am mai intalnit. Pe desktop de exemplu, daca dau click pe My computer, se selecteaza, iar daca dau click si pe cosul de gunoi, se selecteaza si el automat fara sa tin apasat butonul "control". Iar ca sa le deselectez trebuie sa dau clip pe fiecare in parte. E un fenomen ca si cum ar fi apasat non-stop butonul control dar defapt nu e. Si daca il apas, nu revine la normal selectarea fisierelor. Sa nu mai zic ca nu merge operatia dublu click. Daca dau dublu click pe un fisier, se selecteaza si se deselecteaza instant, fiind nevoit sa selectez cu un click si sa apas Enter. Mai vreau sa va spun ca fenomenul e acelasi atat pe Windows proaspat instalat cat si pe Linux CD Live. va rog din suflet daca aveti ceva sugestii sa mi le spuneti. Multumesc tare mult!! :)

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Daca face la fel in Linux e problema de la tastatura, nu e neaparat necesar ca butonul sa fie apasat pentru a face contact... poate a prins ceva mizerie intre buton si membrana respectiva de cauciuc sau vreun lichid varsat...

P.S. Ai incercat cu un mouse conectat si touchpad-ul dezactivat?

Edited by LensFlare, 21 July 2014 - 12:26.


#3
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009
Da, probabil ceva substanta lipicioasa sta pe contactul butonului

#4
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Ce laptop este?

#5
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
ce conteaza? toate sunt alergice la apa sau suc (fie el si natural 100%) Posted Image
probabil solutia e o tastatura noua

#6
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

 aeon, on 21 iulie 2014 - 13:04, said:

ce conteaza?

Ca sa-l mut unde ii este locul.

#7
ionut_coroama

ionut_coroama

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 22.06.2008
Am rezolvat! :D problema a fost sucul cred. Am schimbat tastatura cu una noua si totul e brici! Multumesc tare mult de ajutor! ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate