Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Tata mort!

- - - - -
  • Please log in to reply
262 replies to this topic

#1
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014
Buna ziua,acum 1 luna l-am visat pe tatal meu(este mort de 15 ani).Prima oara cand a aparut in vis,eram intr-o curte(nu stiu ce curte,nu am recunoscut-o),a venit si mi-a spus ca d-abea l-au lasat sa vina la mine in vis si ca nu poate sta mult si mi-a spus ca fratele meu a luat-o pe aratura si sa am grija sa nu faca vreo nefacuta(am un frate cu care nu mai tin legatura din cauza ca vrea 30 000 de euro ca sa mai stau in casa in care locuiesc si ma tot preseaza sa ii dau banii sau ma da in judecata),nu am luat in seama visul,peste 3 zile a aparut din nou in vis si s-a luat de mine ca daca nu iau atitudine,o sa rezolve el problema.Am trecut si peste asta iar peste 2 zile dupa visul asta a aparut din nou in vis spunand sa trec pe la fratele meu sau o sa patesc un mare necaz,am crezut ca e in mintea mea si daca nu ma duc odata sa vorbesc cu fratele meu tot o sa visez chestia asta,m-am dus la el acasa chiar in ziua aia dupa ce am avut visul si i-am povestit chestia asta,a izbucnit in lacrimi si a spus ca si el l-a visat pe tata si i-a spus sa i-a legatura cu mine si sa rezolvam faza cu casa.Cand am auzit ca l-a visat si el m-a luat un fior si mi-am dat seama ca nu e in capul meu(mentionez ca tot ce am visat nu am spus fratelui meu pana in ziua in care ne-am vazut si nu avea de unde sa stie ca eu l-am visat),am discutat ce am avut de discutat cu fratele meu si pana la urma am ajuns la subiectul casa si ne-am luat la cearta si am plecat,de atunci nu mai l-am visat pe tatal meu dar s-au intamplat niste lucruri foarte bizare in casa(tatal meu a murit in casa mea,la el in pat,a facut un atac de cord,avea 52 de ani cand a murit),in seara dupa ce am vorbit cu fratele meu si ne-am certat,in timpul noptii m-am trezit transpirat(nu stiu ce am visat) si langa geam am vazut o silueta de barbat care statea si ma privea,m-am speriat,am aprins lumina si a disparut,m-am imbracat si am plecat de acasa(era 5 dimineata),m-am plimbat cu masina prin oras si apoi am plecat direct la munca.M-am intors la ora 16:00 de la munca si cand am ajuns acasa in camera mea era lumina aprinsa(sunt 100% sigur ca nu era aprinsa cand am plecat eu),am stins lumina si am vrut ca totul sa fi fost in capul meu si am dat vina pe oboseala si stresul de la munca,m-am culcat din nou si pe la ora 3 m-am trezit din cauza ca am auzit ca a cazut ceva,am aprins lumina si nu era cazut nimic(am fost si la bucatarie sa fiu sigur),m-am intors in camera si am simtit cum ceva de la spate m-a impins,am auzit un raset si am fugit din camera,am fugit in sufragerie mi-am luat hainele,telefonul,cheile de la masina si am plecat,l-am sunat pe fratele meu si i-am povestit ce s-a intamplat,el nu a crezut initial dar m-a chemat la el,am fost la el si am stat toata noaptea la el acasa si am discutat despre asta,el initial a spus sa apelez la un preot(nu am facut asta,astept niste sfaturi,stiu ca nu mai exista preoti calumea,toti sunt doar dupa bani dar sper sa cunoasteti voi pe cineva sau sa imi dati solutii)dar nu am mai vrut sa locuiesc acolo si m-a lasat sa dorm in garsoniera soacrei lui.Acum inca locuiesc in garsoniera,nu stiu ce sa fac,de atunci am fost doar odata in miezul zilei cu fratele meu,mi-am luat haine si ce mi-a trebuit si am plecat,caut niste solutii aici pe forum,daca poate cineva sa ma ajute.Sa chem un preot sau ce sa fac?Nu este in capul meu,tatal meu este foarte suparat si cred ca inca a ramas spiritul lui in casa.
P.s:Sunt constient ca postand chestia asta pe forum o sa primesc foarte multe mesaje in care o sa fiu batjocorit dar sper ca printre acele mesaje,gasesc pe cineva care a mai trecut prin asta sau se pricepe,sa ma indrume si sa imi spuna ce sa fac.

#2
Lupu24

Lupu24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 08.10.2010
vinde casa.. imparte banii cu fratitu.. si gata
doar nu o sa chemi prinzatorii de fantome.. sa-l bage pe tactu intr-un aspirator.. nu??

Edited by Lupu24, 20 July 2014 - 15:06.


#3
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006

View PostCristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 14:59, said:

P.s:Sunt constient ca postand chestia asta pe forum o sa primesc foarte multe mesaje in care o sa fiu batjocorit dar sper ca printre acele mesaje,gasesc pe cineva care a mai trecut prin asta sau se pricepe,sa ma indrume si sa imi spuna ce sa fac.
Nu. Dar stiai ca dracul nu sta linistit niciodata? Ai incercat sa ignori? Sau nu crezi in Dumnezeu?

Te poti duce la un preot (mai bine un calugar), dar totul tine de tine, de credinta ta. Trebuie sa crezi ca visele nu sunt REALE. Nu visele ne controleaza pe noi, ci noi pe ele.

Uite: Despre vise si vedenii false - Parintele Cleopa. Citeste si te vei lamuri.

Edited by 10nut, 20 July 2014 - 15:13.


#4
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013
De unde ești? În afară de a apela un preot nu ai ce să mai faci. Eventual să te internezi la spitalul de nebuni (ori ești nebun la cap, ori sunt draci la tine în casă). Nu prea contează că preotul e sau nu după bani deoarece acolo Dumnezeu lucrează și nu preotul. Dar chiar dacă ar veni un preot nu garantează că s-ar rezolva problema. Probabil mă vei ignora dar totuși îți voi da sfatul meu. Pentru a nu mai fi influențat de demoni trebuie să ai o viață în Biserică cu spovedanii, împărtășanii, fapte bune, post și toate cele. Dacă te interesează și ai posibilități și timp îți pot recomanda un călugăr îmbunătățit care te-ar putea ajuta. Dar fără Dumnezeu nu vei reuși să scapi de probleme. Bineînțeles, considerând că nu ai probleme de schizofrenie sau autosugestie....

#5
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Vesti bune: a inviat tac-tu.

#6
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View PostLupu24, on 20 iulie 2014 - 15:06, said:

vinde casa.. imparte banii cu fratitu.. si gata
doar nu o sa chemi prinzatorii de fantome.. sa-l bage pe tactu intr-un aspirator.. nu??

Nu pot face asta,nu vreau sa renunt la aceasta casa,nu am de unde sa ii dau banii dar nici nu vreau sa vand,i-am spus ca nu poate sa o vanda daca nu imi dau acordul,poate doar sa stea cu mine in casa dar el are unde sa stea,ii sta gandul doar la bani.Si nu,nu chem nici un prinzator de fantome,doar incerc sa aflu de ce se intampla asta,nu am crezut ca exista asa ceva,nu am crezut in Dumnezeu.

View Post10nut, on 20 iulie 2014 - 15:06, said:

Nu. Dar stiai ca dracul nu sta linistit niciodata? Ai incercat sa ignori? Sau nu crezi in Dumnezeu?

Te poti duce la un preot (mai bine un calugar), dar totul tine de tine, de credinta ta. Trebuie sa crezi ca visele nu sunt REALE. Nu visele ne controleaza pe noi, ci noi pe ele.

Nu am crezut pana acum in chestii paranormale si in Dumnezeu,unde pot gasi un calugar sau un preot care ma poate ajuta?Totul a inceput cu un vis,nu imi explic cum am putut visa si eu si fratele meu acest lucru si dupa toata chestia asta si cearta cu fratele meu sa inceapa sa se intample acele lucruri.

#7
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Fiindca raul este in voi. Il "alimentati" sa zic asa. Vezi ca ti-am pus link mai sus.
Cat despre calugari sau preoti, depinde de unde esti. Intreaba si tu prin cunostinte, dar fara sa faci referire la povestea ta. Pacat ca nu ai crezut in Dumnezeu si in chestiile paranormale (rau). Diavolul tocmai asta vrea, sa nu credem in el, fiindca doar asa se poate induce teama.

Edited by 10nut, 20 July 2014 - 15:17.


#8
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Sotie ai ' mneata ?  Nu ai spus nimic de ea, eu cred ca asta e cauza.

#9
Lupu24

Lupu24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 08.10.2010

View PostCristianVasile790, on 20 iulie 2014 - 15:12, said:

,nu am crezut in Dumnezeu.
Nu am crezut pana acum in chestii paranormale si in Dumnezeu
si acum... crezi??
ai avut cateva vise.. si tu si frate-tu(coincidenta..)
si gata.. exista d-zeu =))

#10
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View Postdan-s, on 20 iulie 2014 - 15:09, said:

De unde ești? În afară de a apela un preot nu ai ce să mai faci. Eventual să te internezi la spitalul de nebuni (ori ești nebun la cap, ori sunt draci la tine în casă). Nu prea contează că preotul e sau nu după bani deoarece acolo Dumnezeu lucrează și nu preotul. Dar chiar dacă ar veni un preot nu garantează că s-ar rezolva problema. Probabil mă vei ignora dar totuși îți voi da sfatul meu. Pentru a nu mai fi influențat de demoni trebuie să ai o viață în Biserică cu spovedanii, împărtășanii, fapte bune, post și toate cele. Dacă te interesează și ai posibilități și timp îți pot recomanda un călugăr îmbunătățit care te-ar putea ajuta. Dar fără Dumnezeu nu vei reuși să scapi de probleme. Bineînțeles, considerând că nu ai probleme de schizofrenie sau autosugestie....


Si eu am crezut ca este in capul meu si ca sunt stresat dar nu este asa,stiu ce am vazut,nu am probleme,am vorbit despre asta cu un psihiatru(neoficial,este o cunostinta a fratelui meu) si a spus sa nu mai cred in asa ceva si ca poate era o umbra de afara,sa iau niste pastile de somn sa nu mai am probleme cu trezirea dar eu stiu ce am vazut..

#11
Proiectil

Proiectil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 13.07.2014
d-zeu nu aprinde lumina. Ala e un poltergeist.

#12
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009

View PostLupu24, on 20 iulie 2014 - 15:06, said:

vinde casa.. imparte banii cu fratitu.. si gata
doar nu o sa chemi prinzatorii de fantome.. sa-l bage pe tactu intr-un aspirator.. nu??
=)) foarte tare cat am putut sa rad
cat despre treaba asta da...e foarte dubioasa si te cred pentru ca si eu am patit chestii asemanatoare cauta ajutor la preoti ce pot sa spun nici nu stiu ce alt sfat sa iti dau...

#13
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View PostLupu24, on 20 iulie 2014 - 15:15, said:

si acum... crezi??
ai avut cateva vise.. si tu si frate-tu(coincidenta..)
si gata.. exista d-zeu =))

Nu stiu ce cred si nu este vorba doar de vise..

View Post_-AppleS-_, on 20 iulie 2014 - 15:15, said:

Sotie ai ' mneata ?  Nu ai spus nimic de ea, eu cred ca asta e cauza.

Nu am sotie,locuiesc singur.

#14
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Daca nu a avut slujba potrivita de inmormantare, pomenire, parastas, 40 de zile, etc., problema a ramas nerezolvata de 15 ani.

Posibil sa fie si ceva extrem de grav cu fratele, insa in mod normal omul a primit liberul arbitru, deci nu trebuie sa mai intervina alte spirite in treburile lui, si atunci se revine la problema amintita mai sus.

In afara de rezolvarea clasica cu preot, cu slujbe potrivite, ar mai fi varianta cu un ZPM wide band, sa prinzi spiritele din casa si sa le arzi pe un LED/bec, dar este o solutie oribila din principiu, si pe care nu oricine are capacitatea tehnica sa o aplice.

#15
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006

View Postloock, on 20 iulie 2014 - 15:17, said:

Daca nu a avut slujba potrivita de inmormantare, pomenire, parastas, 40 de zile, etc., problema a ramas nerezolvata de 15 ani.
Asta este una dintre cele mai neadevarate lucruri spuse. Ai spus-o la caterinca, stiu. Adica, sper sa fie asa :) .

#16
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014
Daca e vorba de tatal tau nu inteleg de ce iti este frica. Fii barbat si mutate acasa.

#17
InfiniteLoop

InfiniteLoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 26.06.2014
Ora 3 noapte e ora in care spiritele rele sunt cele mai active. Sigur casa e bantuita de vreun demon. Nu neaparat spiritul tatalui tau, ci un demon care profita de cearta dintre voi doi.

Edited by InfiniteLoop, 20 July 2014 - 15:21.


#18
CristianVasile790

CristianVasile790

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 20.07.2014

View Postloock, on 20 iulie 2014 - 15:17, said:

Daca nu a avut slujba potrivita de inmormantare, pomenire, parastas, 40 de zile, etc., problema a ramas nerezolvata de 15 ani.

Posibil sa fie si ceva extrem de grav cu fratele, insa in mod normal omul a primit liberul arbitru, deci nu trebuie sa mai intervina alte spirite in treburile lui, si atunci se revine la problema amintita mai sus.

In afara de rezolvarea clasica cu preot, cu slujbe potrivite, ar mai fi varianta cu un ZPM wide band, sa prinzi spiritele din casa si sa le arzi pe un LED/bec, dar este o solutie oribila din principiu, si pe care nu oricine are capacitatea tehnica sa o aplice.


Cu inormantarea tatului meu m-am ocupat numai eu si mama mea,pe fratele meu nici nu l-a interesat,eu din cate am citit de cand se intampla asta,spiritul nu ma cauta pe mine,el a ramas in casa,dar nu inteleg de ce dupa 15 ani se mai poate asa ceva..

View PostInfiniteLoop, on 20 iulie 2014 - 15:20, said:

Ora 3 noapte e ora in care spiritele rele sunt cele mai active. Sigur casa e bantuita de vreun demon. Nu neaparat spiritul tatalui tau, ci un demon care profita de cearta dintre voi doi.


Nu inteleg daca incercati sa imi ironizati situatia sau nu dar stiu ca ceva este in acea casa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate