Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Lucrari 3DS Max

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
viosat

viosat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 22.03.2007
Buna seara ! In primul rand vreau sa-i salut pe toti utilizatorii acestei arii a forumului, nu am mai postat pana acum in aceasta sectiune, sunt incepator in 3DS Max si pentru inceput vreau sa postez doua lucrari realizate in 3DS Max, randate cu vray, si photoshopate un pic. Astept parerile voastre, multumesc!

Attached Files



#2
960916

960916

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 222
  • Înscris: 29.06.2014
Imi plac.

10.

#3
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Super smechere!

#4
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
ai facut casa si ai pus-o in decor, merge.

#5
viosat

viosat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 22.03.2007
Nu am facut doar casa, am facut si decorul, copacii i-am facut cu ATree3D, si i-am multiplicat cu Itoo Forest Pack, la fel am multiplicat si iarba, si florile.

#6
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Pentru primul render, arata ok, dar e prea curat, ar fi trebui sa-i adaugi un mic deepth of field, ceva dirt pe ici pe colo, depinde acuma si care a fost obiectul tau, sa o faci sa arate CG sau realista, oricum arata bine.Pentru cel de-al doilea render, mobila nu are deloc reflexie in ea, nici masa din mijloc, arata foarte flat, parchetul arata foarte ok, are un vibe placut.

Pentru un incepator arata foarte foarte bine, felicitari!

#7
viosat

viosat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 22.03.2007
Multumesc tuturor celor care au comentat, primul render asa am vrut sa arate, curat, sa semene cu o reclama de catalog, iar la cel de al doilea am vazut ca textura mobilei nu are niciun fel de reflexie doar dupa renderul final, pe care nu l-am mai refacut deoarece dureaza prea mult.

#8
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Ce inseamna dureaza prea mult ? Incearca sa-ti optimizezi scena si setarile de la vray, astfel incat sa nu mai dureze asa mult.

#9
viosat

viosat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 22.03.2007
Randarea a durat in jur de 28 de ore, datorita faptului ca lumina patrundea in camera doar prin fereastra, a trebuit sa ridic un pic setarile deoarece in locurile mai intunecoase aparea mult "noise'' in renderul final, ai dreptate o sa incerc sa optimizez scena si setarile sa vedem ce iese, cum vi se pare timpul de 28 de ore pentru scena asta?

#10
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
28 de ore ? Este enorm de mult, pentru noise nu ai nevoie sa cresti setarile, ci trebuie sa balansez subdiviziunile materialelor cu DMC sampler-ul din setarile vray, astfel obtii timpi de render mult mai decent, mai ales pentru o simpla camera.Noise in general apare pe materiale mai putin reflexize sau in locurile unde nu ajunge lumina, sau unde lumina ajunge mai greu, in cazul asta, cresi subdiviziunile de la lumini si eventual daca folosesti GI, creste subdiviziunile de la GI, crescand subdiviziunile din materiale, AA-ul n-o sa mai aiba asa mult de gandit, pentru ca toata treaba o fac materialele.In general timpi de randare cresc daca ai geometrie foarte multa in scena cu turbo smooth pe ele (ceea ce nu se aplica in cazul tau) si din cauza materialelelor mai complexe, dar este destul de mult de discutat pe tema asta, ar fi bine sa te documentezi in legatura cu setarile de la vray.

#11
viosat

viosat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 22.03.2007
Multumesc pentru solutii, o sa incerc sa randez din nou (dupa o mica documentare).

#12
viosat

viosat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 22.03.2007
Salutare, am postat aici:   http://viosat.deviantart.com/gallery/ cateva din lucrarile pe care le-am facut in ultimul timp.

Edited by viosat, 18 February 2015 - 18:23.


#13
car3less

car3less

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.10.2014
misto hamburgerul. pare mai real decat cei de la mc :) :P

#14
viosat

viosat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 22.03.2007
Multumesc, apreciez !  Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate