Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

probleme conectare wi-fi

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
Merci de sugestie. Însă faza e aiurea daca ar fi asa. Asta ar însemna ca atunci când vreau sa mă conectez la alta retea wifi, sa nu-mi meargă daca nu e 802.11g. Ultima speranta ca ar fi ceva din soft, mi-am pierdut-o azi-noapte după ce am schimbat softu cu o versiune mai veche (orange ro, si vad ca acuma e si brand-uit). Am încercat toate metodele precizate si aici de factory -hard reset, update-uri etc. Aseară am fost si in Mall si am încercat sa mă conectez la vreo 2 retele si tot nimic. Diseară după ce ies de la servici caut un medic sa-mi consulte odrasla. Când o sa am un răspuns de la service o sa va dau de stire. Multumesc tuturor celor care au încercat sa mă ajute. O zi bună!

#38
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
salutare. am luat telefonul de la service, nu e nimic hardware. a incercat fel si fel de solutii si a zis ca posibil sa fie un bug al softului care se va remedia printr-un update. voi ce ziceti?

#39
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
incearca si la alt doctor

#40
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Eu zic ca ai fost pacalit, scapa de el cat mai repede, nu ti-au putut face nici macar un update, crezi ca din fabrica telefoanele vin cu bug-uri asa de mari? Ori mai incerci inca o data, si le faci scandal, ori incerci la vreun service sa vezi ce raspund primesti, sau il dai.

#41
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
update am facut si eu, cred ca cel din service se referea la un update nou, nu ce este deja pe piata. de ex. si eu i-am facut downgrad si apoi update de soft. la pc se conecteaza, merge update-ul.

#42
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Wi-fi este o functie importanta a unui telefon, toate au aceeasi versiune, crezi ca nokia ar fi scos un telefon pe jumatate functional, promitand ca se va rezolva intr-un update ulterior?

#43
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
si atunci ce sa fie?

#44
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Hardware trebuie sa fie, incearca la alt service, sau daca nu-l poti face, da-l mai departe.

#45
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
incerc sa pun un alt soft. daca pun RM-822 are ceva? eu avand 821.

#46
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
am incercat 2 RM-822 si nu merge :) acum vreau sa pun 821 de finlanda, poate vine mai repede wp 8.1 pe softu asta.

#47
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009
Daca este o problema HW , fara inlocuirea placii de baza nu prea are ce sa se rezolve (SoC ul Quallcom contine toate modemurile radio in el) .
Asta e si motivul pt. care ti-am sugerat sa astepti pana vine 8.1 oficial (pe care sa il poti pune pe telefon via NSU sau Nokia Care) . Daca nici acest update nu iti rezolva problema atunci trebuie sa te gandesti bine : merita sa dai banii pe reparatie sau platesti un pic mai mult la operatorul de GSM astfel incat sa cumperi alocare de date suficienta tuturor nevoilor tale (tine minte ca sunt jocuri care nu se vor instala complet fara WiFi , se instaleaza din store doar un pic, restul se trage via wifi la prima executare a aplicatiei) . In ceea ce priveste faptul ca nu ai putut sa incarci firmware ul de RM-822 e absolut normal (822 e versiunea de china , cu chipset diferit >> GPU mai puternic, alte standarde 3G >>TD)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate