Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

probleme conectare wi-fi

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Ai incercat sa te conectezi si la alt punct de wifi ?

#20
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
da, am incercat, si tot nu merge.

#21
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Atunci problema este din telefon

#22
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Copiaza tot ce e de salvat din telefon , scoate card memorie , cartela telefonie si da un reset pentru a reveni la setarile din fabrica - asta inainte de a rescrie soft sau alte opreratiuni .

#23
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
Am dat hard reset de 2 ori. Faza e ca daca nu mi se conecteaza la wifi, atunci nu pot sa pun wp 8.1. Iar altfel cum as putea rescrie softu? Sau as putea conecta telefonul prin usb si sa dau net de pe laptop la telefon ca sa pot sa fac update la wp8.1?

#24
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
poate fi o problema de hard ,nu de soft

#25
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
Si totusi vede retelele wifi...

#26
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 08.01.2009
Fa-ti o retea open acasa , doar de test , sa vezi daca nici asa nu functioneaza sa se conecteze sa poti face update ul la 8.1 .

Cand spui ca ai facut hard reset banuiesc ca te referi la resetul din butoane hardware  (daca o faceai din settings si eu am avut surpriza la HTC urile mele sa observ ca nu au chiar acelasi efect >> cel din butoane hardware e mai cuprinzator , desi nicaieri nu e specificat cum ca ar avea efecte diferite) , daca nu , uite secventa pasilor ce trebuie urmati :

1. power off your phone
2. press -volume down- + -power-
3. after phone powers on, release the powerkey but keep pressing -volume down-
4. after display showing exclamation mark, release -volume down-
5. press and release -volume up-
6. press and release -volume down-
7. press and release -power key-
8. press and release -volume down-


Poti rescrie softul actual (sau o vesiune mai noua , nokia black , in caz ca nu a venit cu ultima versiune de soft) cu acest utilitar nokia .

Daca nici unul din pasii astia nu te ajuta, la service cu el pt. ca cel mai probabil e o problema hardware ; chiar nu mai ai ce altceva sa ii faci in afara de actiunile de mai sus .

Edited by me_iauras, 14 July 2014 - 17:36.


#27
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
la pasul 4 nu imi apare semnul exclamarii, ci dupa un timp  scrie windows phone si apoi se deschid complet (cu toate ca tin apasat volume down). am incercat de vreo 3 ori.

p.s. hard reset am dat si din combinatii de taste si din meniu. am pus si o retea open si tot nu vrea. as incerca totusi sa fac ceea ce ai zis tu, insa nu trec de pasul 4. si apoi daca nici asa nu vrea, atunci cu acel program.
p.s.1 telefonul nu e luat nou/nu am garantie la el.

#28
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 08.01.2009
am mai gasit versiune asta
Step 1
Make sure the charger is disconnected.
1. Switch the power Off.
2. Press and hold the Volume down and connect the charger, if succeed an exclamation mark (!) is shown on the screen.
(To cancel OS reset and exit to the normal mode, press the Volume Down + Power Key and hold them for 10 seconds).
Step 2
Then input Keys in the following order:
1. Volume up
2. Volume down
3. Power
4. Volume down
Step 3
The phone will reset and boot up automatically
regards

poate merge (cu hard reset ul si eu am avut probleme cu sincronizarea momentelor cand trebuia apasate butoanele)

Edited by me_iauras, 14 July 2014 - 19:39.


#29
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
a mers a 2a varianta, acum isi face setup-ul. sa vedem daca se rezolva si wifi. merci mult!

l.e. nu merge wifi nici dupa resetarea asta
incerc sa rescriu softu. oare reusesc daca deja am wp 8 black?

Edited by debusy, 14 July 2014 - 19:55.


#30
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
cica mi-a gasit o versiune noua de soft, ii dau sa faca update, se descarca vreun gb jumate si se instaleaza, surpriza - aceeasi versiune de soft cu cea pe care o aveam eu. am lasat, s-a resetat si tot nu mergea wifi, am mai verificat odata cu acel program daca mai are update-uri si mia gasit din nou, aceeasi versiune, l-am mai lasat odata sa faca update-ul si la fel, nimic nou. se poate sa descarc eu manual o versiune de firmware si sa o pun cu vreun program ceva? poate asa reusesc sa schimb softu.

#31
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 08.01.2009
Teoretic ar trebui să meargă în să rescrii softul indiferent dacă ai deja aceeași versiune de soft.  Sper sa îți reușească ( pune oricum rezultatul sa știm și noi).  În legătură cu garanția,  dacă ai cumpărat telefonul cu factura originală,  normal sunt obligați sa onoreze garanția.  Ea e data device ului nu proprietarului

#32
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
pai, am incercat cu Nokia Software Recovery Tool si mi-a gasit un update, mi l-a instalat cu toate ca era exact aceeasi versiune de soft, si tot asa e, tot nu merge wifi. se poate trimite cumva prin cablu usb net la telefon ca sa pun 8.1 prin developer?

#33
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 08.01.2009
Din pacate nu se poate la Win Phone 8 sa accesezi internetul via conexiune USB/bluetooth prin calculator ; doar via reteaua mobila/wifi (nu mai sunt sigur dar parca la update urile mari e obligatorie conexiunea wifi oricum ; eu am trafic nelimitat la date , pus si in data sese ca nu are limita , dar din ce tin minte nu a vrut sa traga update ul decat via wifi).
In mom. asta ai mai putea incerca >> http://forum.xda-dev...d.php?t=2515453 (sa incerci sa pui alta versiune pe el) .
2. Sa astepti sa apara versiunea oficiala de 8.1 pt. tel tau (teoretic in vreo 2-3 sapt. daca nu e branduit de vreun operator , un pic mai mult daca e).
3. Sa iei legatura cu persoana de la care l-ai cumparat in speranta ca mai are actele (factua in principiu e de ajuns dar nu ar strica daca ar avea si certificatul de garantie) , caz in care poti apela la vanzator sa il repare pe garantie .

Edited by me_iauras, 14 July 2014 - 21:38.


#34
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

View Postdebusy, on 14 iulie 2014 - 21:20, said:

pai, am incercat cu Nokia Software Recovery Tool si mi-a gasit un update, mi l-a instalat cu toate ca era exact aceeasi versiune de soft, si tot asa e, tot nu merge wifi. se poate trimite cumva prin cablu usb net la telefon ca sa pun 8.1 prin developer?
in cazul asta, fie mai astepti 1-2 sapt. pana apare 8.1 official prin Nokia Software Recovery Tool fie iti faci un abonament 3G ieftin la RDS  si nu mai ai nevoie de wifi.
Eu inclin sa cred ca e totusi o problema hardware...

#35
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
nu mai zic nimic. doar o singura intrebare, cam cat m-ar costa reparatia la un service pentru problema mea? stie cineva? macar aproximativ.

ps. am rescris si softu, i-am pus o versiune mai veche putin branduita de orange romania, si tot nu vrea. e foarte aiurea faza, avand in vedere ca wifi se activeaza, ba chiar mai mult, gaseste si retele, si tot nu merge. deci trebuie sa merg cu el la service. degeaba mai astept pana apare 8.1 ca daca ii voi face update, tot nu va merge.

#36
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 08.01.2009
Pe unele thred uri am mai văzut ca la unii utilizatori problema s-ar fi rezolvat prin configurarea wifi ului sa funcționeze doar în mod 802.11G,  adică doar 54 Mb/s. Ca o măsură disperată ai putea încerca și asta.  
În ceea ce privește costul reparației,  doar service-ul poate da o cotație după diagnosticul inițial.
Bafta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate