Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Problema redare video si audio

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Aly07

Aly07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 28.05.2012
Salut! Imediat dupa ce am instalat niste update-uri in Windows 8 au inceput sa apara niste probleme, iar acum daca vreau sa urmaresc un videoclip sau sa ascult niste muzica nu-mi merge decat dupa ce dau un restart. Am un laptop Lenovo G500, 4 Gb Ram, Procesor 2020M, 2,40 Gh. Ce pot face sa rezolv problema? Multumesc anticipat!

Edited by Aly07, 11 July 2014 - 10:06.


#2
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
Dezinstalezi driverele venite prin update si le pui din nou pe cele vechi. Apare des acest "fenomen".

#3
Aly07

Aly07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 28.05.2012

View Postfighterkyokushin, on 11 iulie 2014 - 10:21, said:

Dezinstalezi driverele venite prin update si le pui din nou pe cele vechi. Apare des acest "fenomen".

Apare de fiecare data.

Edited by Aly07, 11 July 2014 - 10:45.


#4
katszzu

katszzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.01.2014
@Aly07, nu stiu daca merge si pe wnd 8 dar poti incerca...
Control Panel > Device Manager > Sounds sau ude vezi tu un difuzor acolo si daca ai icoane cu semnul exclamarii exista o rezolvare !
Dai click dreapta pe cel cu eroarea dai pe proprietati selectezi sus driver si dai update driver si dai sa caute automat pe internet.
Cealalta optiune este mai grea ... tot in proprietati la eroare mergi sus la detali si cauti in acel toggle down  "hardware ids"  vei vedea ceva nonsensuri scris pe acolo, intri pe acest website http://www.pcidatabase.com/
si in acea lista vei vedea ceva de genul  " HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0883&SUBSYS_1458C603&REV_1000 "  pe tine te intereseaza ce este dupa VEN_ si DEV_  in cazul exemplului dat este  10EC  0883 < pe acel website pui datele corespunzatoare si iti vei gasi driverele corecte :)

#5
bogdumitrascu

bogdumitrascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.07.2014
instaleaza SlimDrivers, scaneaza si fa update la toate driverele pe care le gaseste, cred ca este aceiasi chestie cu instalarea din nou a driverelor.

#6
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.12.2010
Deoarece acesta imi pare a fi topicul cel mai potrivit, voi pune aici problema mea:
incerc sa 'rip-uiesc' un CD cu Windows Media Player si imi da eroarea:
"Windows Media Player cannot find the file. If you are trying to play, burn or synchronise an item that is in your library, the item might point to a file that has been moved, renamed or deleted."

Mentionez ca CD-ul poate fi ascultat bine mersi cu Win Media Player; aceeasi eroare o am si la alt CD, cumparat in aceeasi zi tot de la Carturesti.
Am incercat si cu un CD 'rip-uit' cu WinMediaPlayer dar pe Win7. Mi-a dat aceeasi eroare.
Ce ar fi de facut?
Multumesc anticipat

Edited by danv6, 08 August 2014 - 12:58.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate