Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Moon Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
286 replies to this topic

#1
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Salut, dupa cum vad inca nu exista un topic dedicat acestui ansamblu, asa ca deschid eu unul. Si-a luat cineva apartament in acest ansamblu? Pareri? Eu voi face marti probabil rezervarea unui ap cu 3 camere in blocul 1.

#2
adi.b

adi.b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 27.03.2007
In primul rand ar fi bun un link de pe Google Maps cu locatia exacta. Pe pagina lor de pe SudRezidential nu au acest detaliu.

#3
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Locatia: https://mapsengine.g...ko.kR2lVDUxjrb8

#4
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,666
  • Înscris: 01.09.2006
Harta Ansambluri Rezidentiale Berceni

#5
florin_luca

florin_luca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.07.2014
Salut,

Si eu mi-am luat apartament de 3 camere in blocul 1, la etajul 3.
@Liviu: La ce etaj ti-ai luat?

Pan acum, imi place cum lucreaza baietii. Au rezolvat cu succes toate modificarile pe care le-am solicitat. Urmeaza sa vad saptamana asta daca si prizele au fost montate conform planului aprobat.
In ceea ce priveste gresia si faianta, cred ca o sa le cumpar eu, nu prea m-au incantat modelele pe care le-am vazut la ei.

#6
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Salut,

Eu am luat apartamentul cu 3 camere de la etajul 4 blocul 1, deci desupra ta:)

Am vazut si eu ca lucreaza destul de bine, mi-a placut ce am vazut pana acum. Am fost duminica pe acolo, dar nu s-a putut intra pentru ca au pus sapa, sper sa nu gresesc. Eu gresia si faianta nu am apucat sa o vad decat pe fereastra, pentru ca la parter au montat usile de intrare si erau inchise.

#7
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Salut,

o sa fim vecini :). Eu mi-am luat la etajul 3, apart. 20. Din pacate eu nu prea pot trece prea des pe acolo, 2 sapt pe luna sunt plecat din tara. Mai stiti ceva de acte, cand or sa fie gata?

Multam!

#8
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Salut,

Din ce am vorbit cu dezvoltatorul, pe la inceputul lui august. Oricum, a zis ca o sa se mai faca un act aditional la antecontractul de v-c, in care sa se specifice exact numarul de cadastru, si dimensiunile exacte ale apartamentului.

#9
Adriana_D

Adriana_D

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.07.2014
Buna,

Ati reusiti sa semnati aditionalele? Sunt gata actele pentru primul bloc?
Ma intereseaza pentru ca am semnat si eu un antecontract pentru un apartament cu 2 camere in al doilea bloc si vroiam sa stiu daca se respecta "programul". Sper sa fie gata pana in septembrie! Posted Image

Multumesc!

O zi buna!

#10
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Buna,

Aditionalele nu le-am semnat, cel putin eu nu. Actele la fel, nu stiu inca sa fie gata.Ultima data am fost duminica pe acolo, si nu cred ca lucrarile pentru primul bloc sa fie gata pana la sfarsitul lui august. Mai erau multe de facut. Cat despre blocul doi, mai este mult de munca.

#11
Adriana_D

Adriana_D

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.07.2014
Am inteles.
Multumesc pentru info si bafta!

#12
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Se mai aude ceva de acte?

#13
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Am vorbit ieri cu agentul, si mi-a spus ca spre sfarsitul saptamanii viitoare o sa ma sune sa semnez aditionalul la antecontract. Asta inseamna ca va fi gata dezmembrarea cadastrala a apartamentelor(asa cred ca se numeste). Restul inca nu stiu. O sa-l mai intreb pe dezvoltator cand ne vom intalni la notariat.

#14
Adriana_D

Adriana_D

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.07.2014
Si eu am vorbit cu el tot ieri si mi-a spus acelasi lucru: ca cel mai probabil saptamana viitoare e gata dezmembrarea pentru ambele blocuri.

#15
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Hmm, deci se pare ca mai dureaza ceva cu actele :(. Sper ca undeva in prima sapt din sept sa fi gata toate actele. Daca aveti noutati pls postati si voi.

Seara faina!

#16
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Salutare,

Se mai aude ceva de acte? Ati mai fost contactati?

#17
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Salut,

Eu nu am fost inca contactat. Am trecut aseara pe acolo, si inca se lucreaza. Mai este mult de munca. Cred ca va mai dura cel putin 3 saptamani, daca nu mai mult. Am vazut ca dezmembrarea este facuta, cel putin asa am inteles din planurile pe care le-am vazut in apartamentul de la parter.

Intrebare: voi pana cand aveti termenul de semnare a contractului de v-c, stipulat in antecontract?

#18
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Eu il am pana pe 30 oct desi ei vroiau sa imi treaca 30 sept. Sper ca pana la sfarsitul lui septembrie sa fie totul gata, acte etc astfel incat sa pot face evaluarea pentru prima casa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate