Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#973
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdanys78, on 16 noiembrie 2014 - 00:05, said:

Orange_helper, aveti "lista telefoane mobile cu si fara abonament Orange"? Mi se pare  ca pe site-ul vostru sunt cam putine telefoane in oferte decat la un magazin Orange Shop. Doresc sa cumpar un smartphone cu prelungirea contractului in saptamana viitoare si as avea nevoie acum  de o lista completa cu telefoane mobile.

Salut,
Oferta magazinului online este diferita de ofertele din shop-urile Orange.
In ce priveste oferta din magazinul online, aici https://www.orange.r...nline/telefoane poti selecta oferta de telefoane cu abonament, apasand "pret cu abonament" si  oferta de telefoane la pret standard, apasand "pret standard".
O zi buna,
Orange Helper

#974
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postknazinho_, on 16 noiembrie 2014 - 12:40, said:

Nu pot trimite,zice ca nu puteti primii mesaje noi !

Salut,
Multumim ca ne-ai spus. Te rugam sa incerci din nou.
O zi buna,
Orange Helper

#975
sir_ady

sir_ady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 06.06.2010
@ helper niste lamuriri cu privire la abonamentele cu minute/sms nelimitate ? Vad ca e topic creat dar il evitati maxim ... Vrem raspunsuri !

#976
TeteaMS

TeteaMS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.10.2014
Salut, am si eu o intrebare, am un abonament pantera 23 si am fost in orange shop pentru o cesiune si mi se spune ca abonamentul acesta nu se poate cesiona, deci daca eu mai am câteva luni de perooada contractuala, de închis nu îl pot inchide, de plătit nu îl pot plăti, de aceea am ajuns la cesiune si mi se spune ca nu se poate? Ce ar trebui sa fac acuma? Nu mai plătesc?

#977
sir_ady

sir_ady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 06.06.2010
Cum adica nu se poate cesiona ? Ce-i magaria asta ?

#978
TeteaMS

TeteaMS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.10.2014
Exact la asta mă gândeam si eu, i-am zis la ala din shop sa îmi dea in scris asta si a zis ca nu îmi poate da ca e doar ceva informativ. Nu stiu ce vrea sa insrmne asta


Edited by TeteaMS, 19 November 2014 - 08:28.


#979
sir_ady

sir_ady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 06.06.2010
O mizerie ...

#980
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostTeteaMS, on 18 noiembrie 2014 - 21:10, said:

Salut, am si eu o intrebare, am un abonament pantera 23 si am fost in orange shop pentru o cesiune si mi se spune ca abonamentul acesta nu se poate cesiona, deci daca eu mai am câteva luni de perooada contractuala, de închis nu îl pot inchide, de plătit nu îl pot plăti, de aceea am ajuns la cesiune si mi se spune ca nu se poate? Ce ar trebui sa fac acuma? Nu mai plătesc?

Salut,
Pentru a putea verifica si noi aceasta situatie, te rugam sa ne trimiti un mesaj privat cu numarul tau de telefon.
O zi buna,
Orange Helper

#981
sir_ady

sir_ady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 06.06.2010

View Postsir_ady, on 18 noiembrie 2014 - 08:21, said:

@ helper niste lamuriri cu privire la abonamentele cu minute/sms nelimitate ? Vad ca e topic creat dar il evitati maxim ... Vrem raspunsuri !


#982
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Orange_Helper exista diferențe intre APN "net" si "internet" ! ?
La modul general , porturi blocate,viteza de acces ,orice notabil !
Mulțumesc

#983
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postiulian93, on 19 noiembrie 2014 - 13:22, said:

Orange_Helper exista diferențe intre APN "net" si "internet" ! ?
La modul general , porturi blocate,viteza de acces ,orice notabil !
Mulțumesc
Salut,

APN-ul "net" este recomandat a se utiliza atunci cand te conectezi la internet de pe telefonul mobil, pe cand APN-ul "internet" este recomandat pentru conexiunea efectuata prin intermediul unui modem sau router 3G. Diferenta costa in faptul ca APN-ul "net" iti permite si accesarea paginilor de wap, dar si optimizate pentru mobil, precum m.orange.ro.

O zi buna,
Orange Helper

Edited by Orange_helper, 19 November 2014 - 13:36.


#984
Zo-haN

Zo-haN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 10.11.2009
Ceva nemaivazut, de mine cel putin,
Detin nelimitat 10, ma trezesc luna asta cu un cost suplimentar de 25 RON + TVA, sun la relatii cu clientii, ii explic domnisoarei ce si cum, verifica factura, dupa care imi spune ca acel cost suplimentar se datoreaza apelurilor deviate.
Bun, ii mai explic inca o data ce tip de abonament am, ca este NELIMITAT, si ca de ce trebuie sa platesc pentru o deviere, chiar pe un numar national, daca am nelimitat.
Imi spune ca in contract este stipulata chestia asta........absurd, unde e nelimitatul in situatia asta ?
Ii spun ca nu cred sa-mi fi fost deviat apelul luna aceasta, insa apeluri deviate am primit destule, sper sa nu fi fost taxat pentru aia......
Nu poate verifica pentru ce numar apelat am fost taxat, trebuie sa-mi completeze daca doresc o cerere de factura detaliata, care ma costa 1,25 Euro pentru a putea vedea numarul cu pricina....incredibil !
Poftim Orange !

#985
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
Nelimitat 10:
Pentru apeluri conferinta sau redirectionare apeluri in afara retelei ORANGE, se
aplica tarifele standard. Tarife aplicabile dupa consumarea beneficiilor incluse
in abonament: 0.558 euro/min (catre retele mobile Europa si retele fixe si
mobile Israel), 0.868 euro/min (alte destinatii), 2.604 euro/min (operatori prin
satelit), trafic date 0.50 euro/30 MB. Tarifele includ TVA

#986
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostZo-haN, on 19 noiembrie 2014 - 13:59, said:

Ceva nemaivazut, de mine cel putin,
Detin nelimitat 10, ma trezesc luna asta cu un cost suplimentar de 25 RON + TVA, sun la relatii cu clientii, ii explic domnisoarei ce si cum, verifica factura, dupa care imi spune ca acel cost suplimentar se datoreaza apelurilor deviate.
Bun, ii mai explic inca o data ce tip de abonament am, ca este NELIMITAT, si ca de ce trebuie sa platesc pentru o deviere, chiar pe un numar national, daca am nelimitat.
Imi spune ca in contract este stipulata chestia asta........absurd, unde e nelimitatul in situatia asta ?
Ii spun ca nu cred sa-mi fi fost deviat apelul luna aceasta, insa apeluri deviate am primit destule, sper sa nu fi fost taxat pentru aia......
Nu poate verifica pentru ce numar apelat am fost taxat, trebuie sa-mi completeze daca doresc o cerere de factura detaliata, care ma costa 1,25 Euro pentru a putea vedea numarul cu pricina....incredibil !
Poftim Orange !http://www.orange.ro...ll-conf-ro.html
Salut,

Informatii si detalii despre tarifele aplicate la utilizarea serviciului „Apel Conferinta” sunt poti gasi aici.

O zi buna,
Orange Helper

Edited by Orange_helper, 19 November 2014 - 14:17.


#987
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009

View PostZo-haN, on 19 noiembrie 2014 - 13:59, said:

(...) de ce trebuie sa platesc pentru o deviere, chiar pe un numar national, daca am nelimitat.
(...)
În actul adițional primit la încheierea unui abonament Nelimitat 10, se specifică clar că apelurile în conferință sau cele redirecționate în afara rețelei Orange sunt taxate conform tarifelor standard.
Uite un print din contractul meu (am subliniat esențialul):
Attached File  N10.png   72.53K   37 downloads

Edited by crislacor, 19 November 2014 - 14:18.


#988
el_tigre

el_tigre

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.11.2014
Off-topic : deci inca se mai ofera Nelimitat 10 la retentie...mie nu au vrut sa-mi dea...nici o problema dupa 8 ani de Orange m-am portat in Vodafone.

#989
Zo-haN

Zo-haN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 10.11.2009

View Postcrislacor, on 19 noiembrie 2014 - 14:17, said:

În actul adițional primit la încheierea unui abonament Nelimitat 10, se specifică clar că apelurile în conferință sau cele redirecționate în afara rețelei Orange sunt taxate conform tarifelor standard.
Uite un print din contractul meu (am subliniat esențialul):
Attachment N10.png
am citit si eu in contract chestia aia, dar nu-i gasesc nicicum logica.....daca abonamentul este NELIMITAT !!!!
daca aveam alt tip de abonament, fara minute nationale....sau stiu eu cum....atunci da, eram de acord.....asa....sa platesc pentru simplul fapt ca mi s-a deviat apelul, evident din vina operatorului, semnalului, aiurea....

#990
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Nu e nevoie de logică, e pur și simplu o condiție de genul „take it or leave it”...Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate