Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#955
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postmariusnorbert, on 13 noiembrie 2014 - 16:15, said:

Helpers,
Vă solicit puțin ajutorul : am sunat azi la Serviciul Clienți pentru o ofertă nouă, fiind în ultimele 3 luni de contract. Consultanta mi-a spus că trebuie să fiu în ultima lună de contract pentru a putea primi o ofertă personalizată. Vă întreb acum: am "chițibăit" puțin și prin oferta Vodafone la portare de pe abonament, s-ar putea să nu "rezist" până la finele celor 3 luni, caz în care vă plătesc diferența de abonament până la finalul contractului, însă eu sper că se poate, totuși, rezolva mai repede,  să pun în balanță ce se oferă.
Întrebare suplimentară : la activarea unui abonament Fluture 11 nu se aplică oferta cu 10 euro discount pentru că am fost recomandat de un prieten ce deține abonament? La mine nu s-a putut...
P.S. : aveți p.m. cu nr de telefon.
Mulțumesc.

Salut,
Ai primit raspuns la solicitarile tale prin mesaj privat.
O zi buna,
Orange Helper

#956
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Multumesc de raspuns helper. Prompt si la obiectPosted Image

#957
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
Aplicatia Contul meu este disponibila si pe windows phone?

#958
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postsasekay, on 14 noiembrie 2014 - 15:37, said:

Aplicatia Contul meu este disponibila si pe windows phone?

Salut,

Aplicatia Contul Meu Orange este disponibila doar pentru dispozitivele cu sisteme de operare Android sau IOS.

Cu prietenie,
Orange Helper

#959
Calitri

Calitri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 11.05.2014
Buna ziua!

Care este cel mai mic abonament la orange?
Pentru bunica ari trebui o optiune, cat mai ieftin, numai cu minute in reteaua...
Multumesc!


#960
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostCalitri, on 14 noiembrie 2014 - 16:50, said:

Buna ziua!

Care este cel mai mic abonament la orange?
Pentru bunica ari trebui o optiune, cat mai ieftin, numai cu minute in reteaua...
Multumesc!
Salut,
Poti verifica informatii despre tipul de abonament care te intereseaza prin accesarea link-ului http://www.orange.ro.../oferta-senior/
O zi buna,
Orange Helper

#961
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Buna seara,

Am o nelamurire cu privire la serviciul 4G in Piatra Neamt, am un smartphone Samsung Galaxy Note 4, achizitionat prin Orange, codat in reteaua Orange, am schimbat SIM-ul inainte de a avea acest smartphone cu un SIM compatibil 4G (cel putin asa mi-a spus operatorul de la Shop Orange Piatra Neamt) si am activat optiunea (am SIM PrePay) 8 euro care asigura transfer de date 4G, dar langa iconul retelei imi apare semnul 3G+ nu 4G, de aici rezulta ca nu am transfer de date cu viteze 4G. Ce trebuie sa fac pentru a avea transfer de date 4G? Multumesc anticipat.

#962
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014
Da, trebuie sa ai semnal 4g :D

Deocamdată semnalul 4g e mai mult pe hârtie decât in practica.

Deocamdată semnalul 4g e mai mult pe hârtie decât in practica.

#963
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Postscoty, on 14 noiembrie 2014 - 22:12, said:

Buna seara,

Am o nelamurire cu privire la serviciul 4G in Piatra Neamt, am un smartphone Samsung Galaxy Note 4, achizitionat prin Orange, codat in reteaua Orange, am schimbat SIM-ul inainte de a avea acest smartphone cu un SIM compatibil 4G (cel putin asa mi-a spus operatorul de la Shop Orange Piatra Neamt) si am activat optiunea (am SIM PrePay) 8 euro care asigura transfer de date 4G, dar langa iconul retelei imi apare semnul 3G+ nu 4G, de aici rezulta ca nu am transfer de date cu viteze 4G. Ce trebuie sa fac pentru a avea transfer de date 4G? Multumesc anticipat.
Acoperire 4G in zona in care te afli

#964
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Daca aceasta bataie de jos nu se termina, voi sesiza ANPC Bucuresti, pt discriminarea clientilor si mintirea lor in acelasi timp.
Ori e pentru toti, ori pentru nimeni. PUNCT !

http://www.orange.ro/4g/

#965
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postscoty, on 14 noiembrie 2014 - 22:12, said:

Buna seara,

Am o nelamurire cu privire la serviciul 4G in Piatra Neamt, am un smartphone Samsung Galaxy Note 4, achizitionat prin Orange, codat in reteaua Orange, am schimbat SIM-ul inainte de a avea acest smartphone cu un SIM compatibil 4G (cel putin asa mi-a spus operatorul de la Shop Orange Piatra Neamt) si am activat optiunea (am SIM PrePay) 8 euro care asigura transfer de date 4G, dar langa iconul retelei imi apare semnul 3G+ nu 4G, de aici rezulta ca nu am transfer de date cu viteze 4G. Ce trebuie sa fac pentru a avea transfer de date 4G? Multumesc anticipat.

Salut,

Dorim sa verificam si noi situatia semnalata, te vom contacta prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

#966
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Buna ziua.
Am o întrebare pentru Orange Helper sau oricine cine știe răspunsul.
Se poate schimba o comanda care a fost dată telefonic pe 12 noiembrie?

Mulțumesc.

#967
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postarmag3d0n, on 15 noiembrie 2014 - 13:05, said:

Buna ziua.
Am o întrebare pentru Orange Helper sau oricine cine știe răspunsul.
Se poate schimba o comanda care a fost dată telefonic pe 12 noiembrie?

Mulțumesc.

Salut,
Comanda nu poate fi schimbata, dar poate fi anulata si initiata o alta. Daca ai nevoie de ajutor, poti apela linia de suport a magazinului online, la numerele 202 (apel gratuit de pe telefonul mobil) sau 0374 442 202.
O zi buna,
Orange Helper

#968
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
Daca, cu Early Upgrade poti lua un telefon nou incepand cu 6 luni de la ultima achizitie. Poti deveni eligibil pentru acest program daca achiti acum suma de: 118,00 EUR, atunci conform acestei formule de calcul:
Pentru a determina valoarea serviciului Early Upgrade se înmulțesc numărul de luni rămase din perioada contractuală cu valoarea lunară a taxei de abonament. La această valoare se aplică o reducere de 60%.
Cat mai am de plarit pentru lunile ramase din perioada contractuala?
Suma calculata e cu sau fara TVA? Abomamentele inmultite sunt calculate cu sau fara TVA?

Edited by urbanreality, 15 November 2014 - 20:00.


#969
danys78

danys78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 13.08.2006
Orange_helper, aveti "lista telefoane mobile cu si fara abonament Orange"? Mi se pare  ca pe site-ul vostru sunt cam putine telefoane in oferte decat la un magazin Orange Shop. Doresc sa cumpar un smartphone cu prelungirea contractului in saptamana viitoare si as avea nevoie acum  de o lista completa cu telefoane mobile.

#970
knazinho_

knazinho_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.11.2014
Am si eu o problema, mi-am incarcat acum o luna cu 5 euro o oferta min + mb etc... si acum 2 zile mi-am bgt 7 euro.. nu intentionam sa bag nicio oferta.. sa-i folosesc doar asa,ca si credit.. dar mi s-a reactivat automat azi la 09:03... ce pot face?
Am dat dezactivare de pe orange,din contul meu.. astfel nu se va mai reactiva automat data viitoare cand voi avea credit necesar ?
Dupa ce am dat pe dezactivare,am dat 333 ,si mai am oferta de 5 euro... ( credeam ca dezactivare = pierderea ofertei actuale,etc )
Astept raspunsuri va rog.

Edited by knazinho_, 16 November 2014 - 10:23.


#971
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postknazinho_, on 16 noiembrie 2014 - 10:23, said:

Am si eu o problema, mi-am incarcat acum o luna cu 5 euro o oferta min + mb etc... si acum 2 zile mi-am bgt 7 euro.. nu intentionam sa bag nicio oferta.. sa-i folosesc doar asa,ca si credit.. dar mi s-a reactivat automat azi la 09:03... ce pot face?
Am dat dezactivare de pe orange,din contul meu.. astfel nu se va mai reactiva automat data viitoare cand voi avea credit necesar ?
Dupa ce am dat pe dezactivare,am dat 333 ,si mai am oferta de 5 euro... ( credeam ca dezactivare = pierderea ofertei actuale,etc )
Astept raspunsuri va rog.

Salut,
Putem verifica noi ce optiuni ai active si iti putem explica ce s-a intamplat. Te rugam sa ne spui numarul tau de telefon in mesaj privat. Verificam si revenim cu un raspuns.
O zi buna,
Orange Helper

#972
knazinho_

knazinho_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.11.2014
Nu pot trimite,zice ca nu puteti primii mesaje noi !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate