Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#3511
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008
Orange Helper, nu mai se poate lua legatura cu un operator de la serviciu clienti? nu imi da nici o optiune pt asa ceva cand sun

#3512
georgianamirianu

georgianamirianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 09.07.2015
orange helper, am cumparat din magazin on line un telefon mobil bb q 10 rec. la liber. M-am logat in contul meu si am obtinut codul de deblocare.Dar de aici... orange nu mai spune nimic ce trebuie facut cu acest cod.Am introdus o cartela din alta retea, dar ce trebuie facut mai departe cu acest cod. Am sunat la rel cu clientii, dar am dat doar de oameni "priceputi", unul mai mult decat altul, ca sa nu le spun altfel, care m-au trimis pe la toate compartimentele,fara nici o rezolvare.Nu pot merge la orange shop deoarece sun t departe . Crezi ca "profesionistii" care au codat aceste telefoane in orange pot face si minunea decodarii, sau sa explice pe larg unui nepriceput cum se procedeaza, nu doar sa ofere acel cod, fara o minima asistenta?Daca poti sa oferi un raspuns urgent, fara numar de telefon in privat, deoarece nu dispun de conexiunea de internet cea mai potrivita momentan.As dori sa-mi spui si ce trebuie facut cu acel cod, pas cu pas.

#3513
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
@Georgi, google dupa how to unlock bb q 10 using code
BlackBerry Q10 Unlocking Instructions
Once you have obtained an unlock code, whether by purchasing it from a third party unlocker or from your carrier, BlackBerry has made it really simple in BlackBerry 10 to unlock your phone.
Step 1: Go to Settings > Security and Privacy > SIM Card
Step 2: Scroll down to Phone Network Lock, and tap the Unlock Network button
Step 3: Enter your 8 digit unlock code, and hit OK.

#3514
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Greu cu google...

#3515
georgianamirianu

georgianamirianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 09.07.2015

View Postbethlen, on 10 noiembrie 2015 - 09:18, said:

Greu cu google...
Vorbesti fara sa stii care e treaba...Am specificat ca acolo unde ma aflu si mi-a fost livrat telul, nu este nici internet fix, sa nu mai vorbim de cel de la orange,(care de altfel nici nu are semnal, desi pe harta lor e full) deci nu poate fi vorba de goagal... Avand in vedere faptul ca doresc sa ma folosesc de acest telefon intr-o alta retea, pentru cat voi sta aici, cred ca este normal sa apelez la cei de la orange pentru decodare.Mi se parea normal ca acest telefon luat la liber, fara abonament sau prelungire sa vina decodat.Dar de, unii se trezesc vorbind asa doar ca sa se afle in treaba...

#3516
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
Din moment ce postezi aici banuiesc ca ai internet.
A postat un coleg mai sus solutia.

#3517
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Georgiana, nu stiu cat ajuta gura mare pe care o ai cat un simplu multumesc, atat pentru informatiile primite cu privire la orasele in care se regaseste oferta cu S6 la 50 de euro, pentru ca nimeni nu iti da dadea un raspuns concret, dar si colegului silver-eye pentru ca a cautat pentru tine o informatie importanta, pentru ca helperul e la pauza de masa se pare.

#3518
georgianamirianu

georgianamirianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 09.07.2015

View Postdanielzgk, on 10 noiembrie 2015 - 10:23, said:

Din moment ce postezi aici banuiesc ca ai internet.
A postat un coleg mai sus solutia.
cel care a postat in numele meu se afla in cu totul alt loc si neavand cont pe softpedia a pus contul meu, la rugamintea mea.La fel procedeaza si acum.Dar poate ar fi mai bine sa-ti vezi de ale tale!

View Postbethlen, on 10 noiembrie 2015 - 10:51, said:

Georgiana, nu stiu cat ajuta gura mare pe care o ai cat un simplu multumesc, atat pentru informatiile primite cu privire la orasele in care se regaseste oferta cu S6 la 50 de euro, pentru ca nimeni nu iti da dadea un raspuns concret, dar si colegului silver-eye pentru ca a cautat pentru tine o informatie importanta, pentru ca helperul e la pauza de masa se pare.
Colegului de mai sus i-am multumit in privat,chiar daca solutia oferita nu a mers in cazul meu.De fapt cel ce acum scrie a trimis mesajul in numele meu, de pe contul meu.

#3519
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
Puteai sa specifici de la inceput si astfel intelegeam. Greu!

#3520
videll

videll

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.08.2007
Da, eram in afara Bucurestiului cand am postat, aveam full pe vodafone. Si da, aveam Samsung : ), l-am schimbat cu un LG  cand am ajuns acasa si am verificat ambele - vodafone 4 liniute, orange 2, in momentul de fata tot 2 liniute am. Merge foarte prost semnalul la orange de la o vreme si nu doar eu ma plang.

#3521
juliuca76

juliuca76

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.10.2015
Hello
Am o intrebare ref la noua schema de loialitate Orange. Am un abonament Cangur 14, sunt client vechi si nu imi e clar daca se mai mentin grupele de dinainte (eram in Trust). Cum mai castig puncte: in functie de Trust sau 15% din factura?
Si inca ceva: pot sa iau un telefon cu puncte sau trebuie sa prelungesc contractul?

Merci

#3522
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 13.01.2007
Prelungesti contractul automat cand iti iei telefon. Si eu eram pe schema veche (abonament Orange din 2001) si m-au trecut la schema noua cu 15% din factura.

#3523
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postjuliuca76, on 10 noiembrie 2015 - 15:37, said:

Hello
Am o intrebare ref la noua schema de loialitate Orange. Am un abonament Cangur 14, sunt client vechi si nu imi e clar daca se mai mentin grupele de dinainte (eram in Trust). Cum mai castig puncte: in functie de Trust sau 15% din factura?
Si inca ceva: pot sa iau un telefon cu puncte sau trebuie sa prelungesc contractul?

Merci

Salut,
Te asteptam cu datele tale de abonat in mesaj privat, ca sa putem verifica si sa-ti putem oferi un raspuns.
O zi buna,
Orange helper

#3524
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
Salutare, am postat in alta parte solicitarea asta, imi cer scuze ca ma repet dar poate vede aici mesajul Orange_helper
de luna trecuta am prelungit abonamentul vechi cu internet inclus insa doar 3G schimbandu-l cu unul tot cu internet dar 4G.
Exceptand unele zone slab acoperite viteza la internet este excelenta insa am o alta problema:
NU MAI POT DESCARCA APLICATIILE DIN GOOGLE PLAY , totul merge perfect numai ca nu descarca... inainte aveam acelasi telefon, aceasi aplicatie google play in telefon, aceasi cartela sim cu aceleasi setari si mergea perfect, puteam descarca aplicatiile din google play doar ca evident viteza internetului era mai mica...
Am reclamat la google care si mi-a raspuns a doua zi ca este problema la furnizorul de internet (orange) probabil o restrictie de port etc Posted Image

Am pus in acelasi telefon un sim vodafone cu internet 4G si cu setarile corespunzatoare si functioneaza descarcarea din google play...

Multumesc!

#3525
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Pe wifi cu cartela de Orange merge? Eu nu am auzit de asa ceva.

#3526
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostKapitaK, on 10 noiembrie 2015 - 16:30, said:

Salutare, am postat in alta parte solicitarea asta, imi cer scuze ca ma repet dar poate vede aici mesajul Orange_helper
de luna trecuta am prelungit abonamentul vechi cu internet inclus insa doar 3G schimbandu-l cu unul tot cu internet dar 4G.
Exceptand unele zone slab acoperite viteza la internet este excelenta insa am o alta problema:
NU MAI POT DESCARCA APLICATIILE DIN GOOGLE PLAY , totul merge perfect numai ca nu descarca... inainte aveam acelasi telefon, aceasi aplicatie google play in telefon, aceasi cartela sim cu aceleasi setari si mergea perfect, puteam descarca aplicatiile din google play doar ca evident viteza internetului era mai mica...
Am reclamat la google care si mi-a raspuns a doua zi ca este problema la furnizorul de internet (orange) probabil o restrictie de port etc Posted Image

Am pus in acelasi telefon un sim vodafone cu internet 4G si cu setarile corespunzatoare si functioneaza descarcarea din google play...

Multumesc!

Salut KapitaK,

Avem rugamintea sa ne trimiti un mesaj privat cu numarul de telefon, modelul dispozitivului si adresa exacta. Daca ai posibilitatea, ofera-ne si un alt numar de telefon de contact pentru a fi apelat in urma unor verificari suplimentare.

Cu prietenie,
Orange Helper.

#3527
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View PostMoshuXXL, on 20 august 2015 - 16:26, said:

Având în vedere că magazinul se numește "Orange Store" felul cum își desfășoară cei de acolo activitatea se răsfrânge asupra mărcii Orange. Chiar dacă sunt parteneri probabil că Orange impune anumite politici comerciale și un anumit control.
Corect. Eu cind primesc o reclamatie si greseala e de la un furnizor raspunderea e a mea cel care am dat produsul final. E obligatia mea sa-mi tin procesele/serviciile externalizate sub control.

#3528
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Decodarea unui telefon se poate face și în centrele Orange Care sau doar în service ul de pe str Biharia ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate