Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

windows.old

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013
Astazi am reinstalat win 8.1 pro,dar fara sa-l formatez din windows.La instalare windowsul a creat un folder numit:windows.old.Nu inteleg dc imi arata aceasta eroare si nu se poate sterge,mai cu seama ca are 0 bytes.Why?

Attached Files



#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
http://windows.micro...dows-old-folder

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
si-ti spun si de ce, pt ca nu stii sa instalezi un windows - aici am inclus cel putin 3 greseli pe care le-ai facut si care au dus la aparitia acelui folder

#4
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013

 Dany_Darke, on 18 iunie 2014 - 18:26, said:

si-ti spun si de ce, pt ca nu stii sa instalezi un windows - aici am inclus cel putin 3 greseli pe care le-ai facut si care au dus la aparitia acelui folder
este? ce sa mai raspunsul tau este cel mai bun,nici ca se putea altul mai bun.Nici macar un windows nu stiu sa pun....ce sa-I faci asta e nu suntem toti asa de "luminati" ca tine

#5
patriotul_roman

patriotul_roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 09.04.2014

 ghost1-, on 19 iunie 2014 - 16:13, said:

este? ce sa mai raspunsul tau este cel mai bun,nici ca se putea altul mai bun.Nici macar un windows nu stiu sa pun....ce sa-I faci asta e nu suntem toti asa de "luminati" ca tine
Trebuia sa formatez partitia inainte de instalare, din acest motiv ai win.old

Edited by patriotul_roman, 19 June 2014 - 16:18.


#6
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014
Windows.old este, practic, vechiul windows, dar acesta nu poarte fi accesat (din boot loader, si practic de nicaieri). Cu un soft precum CCleaner scapi de acel folder.

Edited by Zinus, 19 June 2014 - 16:25.


#7
patriotul_roman

patriotul_roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 09.04.2014
Merge si cu utilitarul din Windows: http://windows.micro...dows-old-folder

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
de cand a aparut windows 2000 tot instalez asa ceva, tu de cand? cate zile ai?
plus ca nu am zis ca sunt "luminat", doar ti-am supus atentiei ca ai 3 greseli esentiale pt care sistemele din ziua de azi iti creaza foldere de genu: reading messages, format, delete +1 (not mentioned)
dar daca vrei sa pari zmeu desi toti ti-au zis ca ai gresit, atunci fie ca tine, bine ca ne inveti tu pe noi

n-am vrut sa ma iau de tine, insa cand vad asemenea persoane care daca le zici ca e mai bine ca cineva care se pricepe sa se ocupe de calculator software, dar si hardware, se arata indignati si mai si comenteaza ca ce mare chestie sa pui un windows. teoretic nu e mare chestie, nu e tehnologie de la nasa, insa daca nu stii, mai bine recunosti decat sa vii tot tu cu coada pe sus si sa zici ironic faptul ca vai ce "luminati" suntem pt faptul ca ti-am zis ca ai gresit

Edited by _-_, 19 June 2014 - 23:19.
jigniri


#9
ghost1-

ghost1-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 570
  • Înscris: 05.10.2013

 Dany_Darke, on 19 iunie 2014 - 20:23, said:

de cand a aparut windows 2000 tot instalez asa ceva, tu de cand? cate zile ai?
plus ca nu am zis ca sunt "luminat", doar ti-am supus atentiei ca ai 3 greseli esentiale pt care sistemele din ziua de azi iti creaza foldere de genu: reading messages, format, delete +1 (not mentioned)
dar daca vrei sa pari zmeu desi toti ti-au zis ca ai gresit, atunci fie ca tine, bine ca ne inveti tu pe noi

n-am vrut sa ma iau de tine, insa cand vad asemenea persoane care daca le zici ca e mai bine ca cineva care se pricepe sa se ocupe de calculator software, dar si hardware, se arata indignati si mai si comenteaza ca ce mare chestie sa pui un windows. teoretic nu e mare chestie, nu e tehnologie de la nasa, insa daca nu stii, mai bine recunosti decat sa vii tot tu cu coada pe sus si sa zici ironic faptul ca vai ce "luminati" suntem pt faptul ca ti-am zis ca ai gresit
esti genul ala de om: si cu ea ... dar si in rai

Nu stiu unde am mentionat eu in post  ca nu as sti ca trebuie sa apara windows.old.Asta o stiu si eu ca atunci cand cand instalezi windowsul si nu-l formatezi din setup pune win.old.Am si specificat in post.Eu am spus cu totu altceva in acest post.Casca bine ochii:
Ma miram doar de ce nu se sterge acel windows.old,si apare acea eroare,pentru ca de obicei acel windows.old se STERGE ca nu e prima oara cand pun un windows.Acum intelegi care era nedumerirea mea??Unii dintre voi ma uimiti sincer,nici macar nu cititi pana la capat un post sa-l intelegeti si sariti la gatu omului...
cateodata mai bine as vorbi cu peretii SINCER,m-ar intelege mult mai bine.....

Edited by _-_, 19 June 2014 - 23:18.
jigniri


#10
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Va rog sa lasati atacurile la persoana!
N-as vrea sa incep sa dau warn-uri...

#11
bogdumitrascu

bogdumitrascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.07.2014
Ar fi mai bine sa stergi partitia dupa aia sa o formatezi sa fii sigur ca nu apare windows.old, parerea mea .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate