Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Problema Flash Player IE11 W8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Salut Softpedia, am o problema enervanta începând de ieri. Nu mai pot deschide nici un joc sau clip ce utilizeaza Flash Player in Facebook si nu numai. Am incercat solutile oferite de cei de la Adobe si totul este in regula. Nu am activat ActiveX, complementul Macromedia este activat. Am dezinstalat ***** plus si nu s-a rezolvat. Am sters istoric si am dat restore default, si tot nimic.

In Chrome totul este ok, dar nu imi place, este greoi, prefer IE. Deci, stie cineva ce sa fac? Am cautat solutii in limba engleza pe forumuri externe, dar nu am gasit prea multa informatie.
Multumesc!

Attached File  Captură.PNG   23.64K   10 downloads

#2
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
Verifica daca ActiveX-ul Shockwave Flash Object este activat in Manage Add-ons
sau
In Control Panel > Flash Player tabul Advanced categoria Browsing Data and Settings butonul Delete All
sau
In Contol Panel > Internet Options tabul Advanced, Restore advanced settings si Reset
sau
Dezinstaleaza si reinstaleaza IE din Control Panel > Programs and Features > Turn Windows Feature on or off

Attached File  swf.png   59.45K   4 downloads

Edited by 654321, 14 June 2014 - 15:38.


#3
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009

View Post654321, on 14 iunie 2014 - 15:29, said:

Verifica daca ActiveX-ul Shockwave Flash Object este activat in Manage Add-ons
sau
In Control Panel > Flash Player tabul Advanced categoria Browsing Data and Settings butonul Delete All
sau
In Contol Panel > Internet Options tabul Advanced, Restore advanced settings si Reset
sau
Dezinstaleaza si reinstaleaza IE din Control Panel > Programs and Features > Turn Windows Feature on or off

Attachment swf.png

Am incercat toate metodele, dar nu a functionat niciuna. Insa am rezolvat eu problema in urmatorul mod: se acceseaza acest link si se descarca Flash Player Debugger pentru versiunea de Windows necesara fiecaruia. Dupa instalare se da un restart, si problema ramane rezolvata.

Imi cer scuze de deranj si sper sa ajut si pe altii cu acest topic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate