Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Campionatul Mondial - Subiect Dezbaterie - Moderare SM/Admin

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Am observat ca in ultima perioada dispar subiecte din motive cretine si fara rost.
Am facut acolo un subiect din lipsa de arie pentru asa ceva.

Subiectul este liber si cel mai probabil o sa fie offtopic la greu, glume proaste, apropouri ieftine legat de braziliance, tate si alte astea, lucru de asteptat pe orice adresa din lumea asta, mai ales cand vine vorba de orgoliu/pasiune/fanatism.

Puteam sa pun la nimereala pe cineva sa faca subiectul asta, dar am zis sa fiu eu cel care trimite o "notificare", nu am chef de prosteala ieftina, vreti sa varsati vreo fustrare din viata voastra privata - Mergeti in alta parte.
Nu v-am frecat la cap cu Moderarea si nu ma intereseaza, dar nu pe subiectul ala, evitati: Are careva vreo treaba... sa se duca la un Admin, Morogan, sau Celest, caz contrar "Fotbalul este rege!"

Este subiect informativ... nu dezbatere, eu vreau sa plec la parc, nu am chef acuma sa faceti razboi cu conducerea, mai ales din cauza la persoane pe care nu le-au numit ei.

#2
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Dar un abecedar, ca s-o iei de la 0 cu limba romana, pe cand iti cumperi? In cel mai rau caz, putem face o cheta aici pe forum, nu-i asta o problema.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
I do not get it...
Avem arie de Sport dedicata, nu e nevoie de N subiecte despre cupa mondiala pe Dezbateri/Cafepedia etc.

Topicurile tampite "dispar", nu consider ca trebuie sa consum 30s din viata pt a da explicatii, acolo unde  nu e cazul.

#4
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Ok - Mutarea pe Sport si acolo se discuta doar Sport?
Nu ma deranjeaza cu ceva... problema este ca apare vreun Moderator plictisit de viata lui privata, lipsa de sex, nefericit si in prag de sinucidere, apoi incepe sa vaneze subiecte care nu sunt 100% on topic, asta este "chestia".

#5
-invata-

-invata-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 285
  • Înscris: 28.11.2013

View PostAdm, on 12 iunie 2014 - 11:26, said:

I do not get it...
Avem arie de Sport dedicata, nu e nevoie de N subiecte despre cupa mondiala pe Dezbateri/Cafepedia etc.

Topicurile tampite "dispar", nu consider ca trebuie sa consum 30s din viata pt a da explicatii, acolo unde  nu e cazul.

Topice draga Corina, topice, ca si eu am cautat pe Google cum e corect.

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Post-invata-, on 12 iunie 2014 - 14:40, said:

Topice draga Corina, topice, ca si eu am cautat pe Google cum e corect.

Nu te lua dupa bloguri si articole publicate pe Internet in care si-au dat cu parerea diverse persoane cu o pregatire mai mare sau mai mica in domeniile lingvisiticii!
Orice forma a unui cuvant consemnata in DEX/ DOOM etc. este precedata de utilizarea ei mai larga de catre vorbitori. Dictionarele doar consemneaza formele respective. Nu impun in niciun fel, doar recomanda (in unele cazuri) anumite forme.
Vezi si threadul: Topice, topic(-)uri; a posta: postare, postari; post, post(-)uri.
Se utilizeaza si formele 'topic', 'topicuri', 'post', 'posturi'. Sa speram ca intr-una din viitoarele editii ale dictionarelor fundamentale ale limbii romane vor fi integrate si aceste forme care au devenit foarte uzuale!

In alta ordine de idei nu inteleg de ce se face atata caz pe teme carora le este dedicata o arie speciala (Arena).

Edited by _-_, 12 June 2014 - 14:52.


#7
-invata-

-invata-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 285
  • Înscris: 28.11.2013

View Post_-_, on 12 iunie 2014 - 14:55, said:

Nu te lua dupa bloguri si articole publicate pe Internet in care si-au dat cu parerea diverse persoane cu o pregatire mai mare sau mai mica in domeniile lingvisiticii!
Orice forma a unui cuvant consemnata in DEX/ DOOM etc. este precedata de utilizarea ei mai larga de catre vorbitori.

Aha, bine de stiut.

View Post_-_, on 12 iunie 2014 - 14:55, said:



In alta ordine de idei nu inteleg de ce se face atata caz pe teme carora le este dedicata o arie speciala (Arena).

E, Aether vreau putin respiro si stie ca pe o alta arie, nu-l poate obtine.

Si la urma urmei, pe Arena tre sa te simti ca pe stadion, ciobani, injuraturi, bere si cum o mai fi, eu nu-s microbist dar sa-si faca de cap in tampenia lor acolo Posted Image

#8
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

View Post-invata-, on 12 iunie 2014 - 15:00, said:

E, Aether vrea putin respiro si stie ca pe o alta arie, nu-l poate obtine.

Si la urma urmei, pe Arena tre sa te simti ca pe stadion, ciobani, injuraturi, bere si cum o mai fi, eu nu-s microbist dar sa-si faca de cap in tampenia lor acolo Posted Image
Bre? Pe Ion inteleg, Mur a lasat capul plecat si sta izolat la el pe arie, la ceva timp este scos de cineva de manuta si pus sa "ciripeasca" 2-3 vorbe.
Dumneata?

Nu te crede prieten cu cineva de pe net, mai ales daca acel "cineva" nu sunt eu.
Tu urmaresti pe aici persoane calumea? Lex, liniute, Mur? Toti au urmat aceeasi tipar.
Am eu fata de naiv sa provoc pe cineva pe aici? Sa isi faca ei curatenie pe spatele meu?

ADM scrie intr-un subiect care a fost facut ca "informativ" - Iti pare ca este naiva de fel? Ca din greseala a intrat pe aici?
Cat mai putine cuvinte pe feedback.
Subiectul si-a atins scopul de la primul mesaj - In rest este teatru ieftin.

Edited by Mos-Nicolae, 12 June 2014 - 15:38.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate