Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Problema Bitlocker!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
bobanu89

bobanu89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.06.2014
Am o problema destul de grava referitor la Bitlocker, una din partitii o am criptata cu acest Bitlocker dar nu mai pot accesa. A disparut inclusiv din Control Panel, daca dau cu search "Bitlocker" imi gaseste doar Manage Bitlocker si daca accesez eroare "C:\...\AppData... Unspecified error. " Intrebarea mea este daca instalez din nou Windowsul si voi putea debloca partitia? Cunosc parola si am inclusiv recovery key-ul? Cine poate sa ma ajute va rog sa-mi dea un sfat pentru ca nu vreau sa pierd datele din acea partitie. Utilizez Windows 8.1.

#2
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Orice ar fi, nu reinstala windowsul, ca nu vei mai putea recupera datele.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Vezi partitia in disk management? Poate doar ti-a disparut litera.
Sigur era pe disc/hardul pe care il ai acum (adica nu pe vreun SD card de exemplu)?
Daca ai un backup recent reinstalare poate sa fie cea mai rapida solutie dar e bine de stiut ce nu i-a placut sa nu se intimple si saptamina viitoare. Poate ai vreo problema cu discul, poate te-ai jucat cu vreun program de resize partitii, etc.

Edited by f300, 10 June 2014 - 06:18.


#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Daca nu iti mai apare deloc numele (litera) asociat(a) partitiei respective in File Explorer, atunci incearca ce a scris f300.

Pentru reparare gasesti instructiuni detaliate aici: BitLocker Repair Tool - Recover Drive in Windows 7 and 8

Cerceteaza si aici: Using the BitLocker Repair Tool to Recover a Drive (desi este pentru Windows 7, ar trebui sa se aplice si pentru Windows 8).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate