Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Oferta Orange - nelimitat voce si sms+2 Gb la 10 euro/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1910 replies to this topic

#667
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
Mi-am prelungit si eu 2 ani cu optiunea asta 10 nelimitat, so far so good.
Fiind in perioada de 14 zile de posibilitate de razgandire, am revenit la serviciu clienti sa le cer detalii despre un telefon pe care l-as putea lua avand in vedere ca am abonament de 16-17 ani la ei.

Si-a luat cineva pe aici pe forum vreun telefon cu prelungirea? Daca da, pe la ce preturi?

#668
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Nu poti cere un anumit telefon, pentru ca nu beneficiezi de subventie la telefoane la acest abonament. Poti cere doar puncte thank you in schimb

#669
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
Mda, as fi sperat pentru un Galaxy s4 sau Iphone 4s ca auzisem ca sunt la preturi destul de bune la prelungire ( cel putin 4s pe la 100 de eur )

#670
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
La prelungire dar nu la abonamentul asta. Poti obtine doar puncte thank you, contravaloarea a 30-50 euro

#671
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
A mai trecut cineva din ab. fluture11 in N10?
LE. Sunt in dilema daca sa trec pe Fluture11(nr meu, ca al sotiei este rezolvat) si apoi in N10, sau sa astept toamna si poate apare un abonament mai bun (cost control la net mai am nevoie).

Edited by viocons72, 27 July 2014 - 16:52.


#672
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Abonament mai bun ca nelimitat 10? Ma indoiesc

#673
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Cand am prelungit anul trecut cu 1500 nationale si 1gb de net la 16 euro, la fel am zis si eu.
Nu se stie niciodata cum evolueaza piata.
Cosmote deja da nelimitat +1gb de net cost control la 5 euro.

#674
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
O sa astept totusi oferta toamna - iarna. ce am acum imi ajunge.

#675
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
Daca asteptati 5 euro nelimitat la orange puteti sta mult si bine...

#676
adrian_postovaru

adrian_postovaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.03.2014

View Postmaxie0jazz, on 26 iulie 2014 - 15:49, said:

Asa stiam si eu. Ca nu poti lua telefon la pret subventionat la N10. Punctele..le poti folosi sa-ti iei accesorii, de exemplu. Ca factura nu se mai poate plati cu puncte, mai nou..

In 2008 si 2009 puteai sa platesti factura cu punctele acumulate. Doar costul suplimentar il plateam . Plateam abonamentul numai din punctele obtinute de la reincarcari. Ce bonusuri erau atunci ... Posted Image . Acum vai de punctele OTY Posted Image

Edited by adrian_postovaru, 27 July 2014 - 22:54.


#677
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Ce vremuri...Posted Image

#678
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postviocons72, on 27 iulie 2014 - 16:45, said:

A mai trecut cineva din ab. fluture11 in N10?
LE. Sunt in dilema daca sa trec pe Fluture11(nr meu, ca al sotiei este rezolvat) si apoi in N10, sau sa astept toamna si poate apare un abonament mai bun (cost control la net mai am nevoie).

Ma gandesc ca N10 era disponibil initial pe 6 sau 12 luni si mai nou ( coincidenta restrictia traficului la 100 MB in roaming national cu VDF la GigiMobil) doar pe 24.
Trebuie sa existe un resort puternic din partea concurentei pe dumping sa apara ceva mai bun, tot la retentie bineinteles.

Incearca sa negociezi cost control daca te tin nervii sa ai net cu viteza dial-up ;)

View Postviocons72, on 27 iulie 2014 - 18:21, said:

O sa astept totusi oferta toamna - iarna. ce am acum imi ajunge.

Traditia spune ca oferta toamna-iarna se axeaza in mod special pe terminale, oamenii schimba telefonul de sarbatori si ofera si cadou apropiatilor

View Postbethlen, on 27 iulie 2014 - 16:58, said:

Abonament mai bun ca nelimitat 10? Ma indoiesc

Ca pret nici eu nu cred ca va mai scadea, poate un plus la resursele care nu sunt nelimitate.

View PostColdone, on 27 iulie 2014 - 18:00, said:

Cand am prelungit anul trecut cu 1500 nationale si 1gb de net la 16 euro, la fel am zis si eu.
Nu se stie niciodata cum evolueaza piata.
Cosmote deja da nelimitat +1gb de net cost control la 5 euro.

Atentie!, Cosmote ofera la 5 euro dintr-o pozitie de piata mult inferioara Orange.

#679
maul

maul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 10.11.2005
sunt si eu curios unde ati gasit voi oferta asta cosmote cu nelimitat + 1Gb la 5 euro

#680
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

View Postmaul, on 28 iulie 2014 - 10:35, said:

sunt si eu curios unde ati gasit voi oferta asta cosmote cu nelimitat + 1Gb la 5 euro
ofera la retentie :) daca ai 2 servicii digi

#681
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Se ofera doar la retentie si doar celor care fac dovada ca sunt clienti Digi cu abonamentul ala nelimitat la 5 euro. Vorbesc, desigur, de oferta Cosmote.

#682
dborca

dborca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.02.2007

View Postkhristian78, on 25 iulie 2014 - 19:07, said:

Deci, cum pot intra in posesia acestui abonament in jud timis?

Mergi la Orange Shop Timisoara (bv. Republicii) si intreaba de N10.  Succes!

Inca ceva: se pare ca unii colegi de forum au obtinut puncte Thank You in urma negocierii N10 cu reprezentantii Orange.  Daca vreti puncte TY, aveti sanse mai mari sa le obtineti daca faceti negocierea la inceput de luna: se pare ca au o galeata de puncte care se cam termina spre sfarsitul lunii.

View PostGetodacul, on 24 iulie 2014 - 16:04, said:

La absolut orice contract(sau act aditional) de servicii de telecomunicatii nou incheiat este obligatoriu sa ti se dea de ales intre 12 si 24 de luni, la discretia ta. Oferta inseamna un lucru, contract cu totul alt lucru. Nu conteaza cat de personaliizata e oferta sau contractul. Anuntati-i ca-i inregistrati si cautati exact articolul din legea 111/2011 si citati-l reprezentantilor. Cand stiu ca-s inregistrati, sunt mult mai responsabili, nu mai arunca cu vrajeli.
Ai dreptate, insa eu n-am inregistrat.  Pe de alta parte, inregistrarea o fac ei, tocmai pentru a nu mai fi nevoie de semnatura, deci o pastreaza.  Eu le-am amintit despre OUG 111/2011, dar n-a tinut.  Mie mi-au lasat impresia ca daca le dai in cap cu OUG 111/2011, Cap V, Sect 1, Art 50, pct (2) o sa te intrebe "ce N10? Nu exista asa ceva/nu esti eligibil".  Pot eu acum sa-i sun sa fac scandal ca le-am cerut in mod expres 12 luni si m-au refuzat, in conditiile in care am vorbit despre OUG111 http://www.legi-inte...ug-1112011.html ?  Pot sa fac reclamatie la ANCOM?

A propos, a mai obtinut cineva N10 pe 12 luni in ultimele doua saptamani?

#683
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Sunt în aceeași situație ca tine, mi s-a refuzat N10 pe 12 luni. Evident, chestia m-a cam scos din pepeni, chiar amintind de acea prevedere legală...doar că, citind acea ordonanță din nou (și pentru a nu știu câta oară), apare o limitare lingvistică... De ce spun asta:
- aliniatul (1) spune în felul următor: „Contractele încheiate de consumatori pentru a beneficia de servicii de acces şi conectare la reţele publice de comunicaţii electronice ori de servicii de comunicaţii electronice destinate publicului pot fi încheiate pentru o perioadă contractuală iniţială de cel mult 24 de luni.
- la aliniatul (2) se specifică: „Consumatorilor li se va oferi şi posibilitatea de a încheia contracte pentru a beneficia de serviciile prevăzute la alin. (1) cu o durată de cel mult 12 luni.
Ei bine, aici apare acea limitare, în aliniatul (2) nu se specifică clar și neechivoc că ar fi vorba despre aceleași contracte valabile la aliniatul (1)...! Normal, mă refer la termenul „contracte” sub forma unor oferte acceptate și încheiate printr-un contract.
De fapt, inclusiv precizări venite din partea ANCOM nu aduc o lumină clară asupra acestor prevederi legale: „Conform noului cadru legal din domeniul telecom, durata maxima initiala a contractelor incheiate cu utilizatorii finali persoane fizice nu mai poate depasi 24 de luni. Furnizorii au obligatia de a le oferi consumatorilor si posibilitatea de a beneficia de servicii pentru o durata contractuala de cel mult 12 luni, astfel incat acestia sa poata alege oferta care se potriveste cel mai bine nevoilor lor" (http://www.avocatnet...e-modifica.html). După cum se poate vedea, furnizorii nu au nici o obligație în a prezenta aceeași ofertă în mai multe variante de durată a contractului...
Na, că iar m-am enervat...Posted Image

#684
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
Un abonament de 10 euro cu 250 nationale si 2000 in orange prelungit in decembrie 2013 pe 24 luni pot sa-l schimb in Nelimitat 10 ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate