Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Allview P6 Life

- - - - -
  • Please log in to reply
3605 replies to this topic

#631
liviuZ1969

liviuZ1969

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2008

View Postdydysoft, on 28 octombrie 2014 - 10:13, said:

O umpli cu poze, filme si muzica.
Pentru alte jocuri pui un minicard in slotul telefonului.
Cred ca nu s-a inteles. Nu poate fi accesata in nici un fel. Este fizic acolo dar nu pot pune nimic in acea partitie....Ce chestie.

#632
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,702
  • Înscris: 13.11.2006
Ai conectat telefonul la pc si nu poti accesa acea partitie?

Incearca o reformatare a partitiei desi e ciudat sa nu poti pune nimic acolo.

Attached Files



#633
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013

View Postalex1cfr, on 24 octombrie 2014 - 14:50, said:

Telefonul trimis in garantie, intors exact cum l-am trimis cu mentiunea ca apas eu ca un taran pe ecran...nu se intampla asta, nu este primul meu telefon cu touch sunt chiar developer(eu cred ca stiu cum ar trebui sa folosesc un touch)... In principiu m-ar interesa o reclamatie la protectia consumatorului, nu vreau sa fac o plangere la cel care mi-a cauzat problema.Posted Image

Salut ,
Daca doresti te rugam sa ne oferi datele personale pe privat atat cat si seria Imei pentru a rezolva aceasta situatie fara o eventuala reclamatie .

#634
robertking

robertking

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 28.10.2014
buna, intrebare pt cei de la ALLWIEV, scuze dar as dori sa stiu si eu de unde poti cumpara baterie pt acest p6 life.Multumesc.
p.s pe saitul lor scrie : stoc epuizat.

Salut tuturor de pe acest sait Allview p6 life,am avut aceasi problema cu memoria de 5,8 mem interna dar sa rezolvat cu resetare conf fabrica,sper sa mearga si pt ea.bafta

#635
andreyszekely

andreyszekely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 21.01.2008

View Postrobertking, on 28 octombrie 2014 - 17:23, said:

buna, intrebare pt cei de la ALLWIEV, scuze dar as dori sa stiu si eu de unde poti cumpara baterie pt acest p6 life.Multumesc.
p.s pe saitul lor scrie : stoc epuizat.

Salut tuturor de pe acest sait Allview p6 life,am avut aceasi problema cu memoria de 5,8 mem interna dar sa rezolvat cu resetare conf fabrica,sper sa mearga si pt ea.bafta

buna intrebare !!!! allview suport ?????????

#636
jordasonesti

jordasonesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 14.08.2009
Intrebare pentru " Allview suport ": ne puteti da o estimare pentru când va aparea acel update care sa rezolve problemele aparute dupa update-ul actual? Nu credeti ca pana atunci era mai bine sa puneti la dispozitia tuturor softul original,deoarece ma indoiesc ca acel update va aparea prea curând? Nu este vina noastra ca softul a fost conceput prost sau ca telefoanele produse de dvs. nu au aceiasi calitate!!!!!! Eu unul doresc sa-mi pot utiliza produsul cumparat conform specificatiilor dvs. (am fost multumit de el pana la update),nu este normal sa stau fara telefon 15 zile din vina dvs,daca il trimit la service si sa vina cu aceleasi probleme.O intrebare de baraj pentru Romania :a-ti auzit de înlocuirea produsului pe perioada rezolvarii problemei in service atunci când vina este a dvs?Visuri!!!
Oricum va multumesc pentru acest soft :m-a scutit sa m-ai raspund sau sa inchid la apeluri ,o face telefonul singur!,semnalul mai slab(curios creste dupa un kill aplicatii)
Apropo de "confidentialitatea"softului, de ce aceeasi problema nu o au si cei de la o firma " fantoma " ,Samsung? A-ti auzit de ea?Am un telefon cu android mai vechi de la ei ,dar am putut sa descarc de la ei toate versiunile de firmware aparute in timp ! Daca am avut probleme am putut oricind sa reinstalez softul original.

Edited by jordasonesti, 30 October 2014 - 19:59.


#637
KeNNyX

KeNNyX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 01.09.2014

View Postjordasonesti, on 30 octombrie 2014 - 19:48, said:

Intrebare pentru " Allview suport ": ne puteti da o estimare pentru când va aparea acel update care sa rezolve problemele aparute dupa update-ul actual? Nu credeti ca pana atunci era mai bine sa puneti la dispozitia tuturor softul original,deoarece ma indoiesc ca acel update va aparea prea curând? Nu este vina noastra ca softul a fost conceput prost sau ca telefoanele produse de dvs. nu au aceiasi calitate!!!!!! Eu unul doresc sa-mi pot utiliza produsul cumparat conform specificatiilor dvs. (am fost multumit de el pana la update),nu este normal sa stau fara telefon 15 zile din vina dvs,daca il trimit la service si sa vina cu aceleasi probleme.O intrebare de baraj pentru Romania :a-ti auzit de înlocuirea produsului pe perioada rezolvarii problemei in service atunci când vina este a dvs?Visuri!!!
Oricum va multumesc pentru acest soft :m-a scutit sa m-ai raspund sau sa inchid la apeluri ,o face telefonul singur!,semnalul mai slab(curios creste dupa un kill aplicatii)
Apropo de "confidentialitatea"softului, de ce aceeasi problema nu o au si cei de la o firma " fantoma " ,Samsung? A-ti auzit de ea?Am un telefon cu android mai vechi de la ei ,dar am putut sa descarc de la ei toate versiunile de firmware aparute in timp ! Daca am avut probleme am putut oricind sa reinstalez softul original.

Treaba cu apelurile o patesc si eu cam des in ultima vreme si deja ma enerveaza...

#638
robertking

robertking

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 28.10.2014
Ca bine zis, o gramada de treburi nerezolvate din cauza ca cine te suna in 2 secunde primeste apel refuzat deci e o PROBLEMA CHIAR FOARTE SERIOASA SI INERVANTA,nu mai vorbind de dialerul care iti mananca timpul si nervii trebuia lasat cel vechi de la 4.2.2 ,ar fii ideal rezolvarea cat mai urgenta acestui soft (update) care e un esec TOTAL.MULTUMIM SI ASTEPTAM UPDATUL NOU CAT MAI REPEDE.Posted Image Posted Image

#639
Sebullbas

Sebullbas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.08.2014
Aceeasi problema o am si eu si se intampla destul de des, in momentul cand sunt sunat de cineva, telefonul ii da respins dupa 2-3 secunde fara nici macar sa ating telefonul, faceti va rog ceva urgent (ma adresez celor de la suport allview, daca din intamplare mai cititi si dumneavoastra acest forum), probabil problema se va rezolva printr-un update, daca-l trimit in service cu siguranta se va intoarce la fel cum l-am trimis.

O alta problema ar mai fi ca indicatorul bateriei nu indica corect procentul consumului, ma trezesc cateodata ca de la 20% mi se inchide telefonul in cateva secunde.

Multumim

#640
lykutza

lykutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 26.03.2012
daca totul merge bine, fara probleme...............
http://i61.tinypic.com/30mamvb.png
http://i60.tinypic.com/208tqtv.png

dar se pot intampla si fenomene paranormale................
[ http://i59.tinypic.com/zvwruv.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://i61.tinypic.com/5zfc4m.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://i57.tinypic.com/29atymt.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

urmariti evolutia incarcarii bateriei..................

#641
mouse

mouse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.09.2005
Aceleasi probleme si la mine, dupa update:
- semnalul 3G foarte, foarte slab;
- gps-ul nu mai functioneaza;
- da singur ocupat;
- bateria isi face de cap.
Pe cand rezolvarea acestor probleme?

#642
adyxzz

adyxzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.07.2009
dupa update, se misca mai bine, gps ul nu am incercat, inainte nici nu a mers, semnal parca mai bun, sunet difuzor slab, baterie medie/slab, intrebare cum uploadez din camera in photos din gmail, eu nu am reusit, stima!

#643
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013
Buna ziua ,


Vom centraliza toate problemele specificate dupa update si le vom transmite catre departamentul abilitat in vedrea rezolvarii cat mai rapide la un viitor update.
In momentul in care va fi disponibil un astfel de update vom reveni cu informatii.

Edited by Allview_Support, 07 November 2014 - 13:39.


#644
crivat_cipi

crivat_cipi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 14.02.2012
Eu am facut update in prima zi cand a aparut, crezand ca se va rezolva problema cu GPS-ul. Acum am urmatoarele probleme:
- GPS-ul se conecteaza la minim 5 sateliti dar ma gaseste la distanta de cateva sute de metri de locul unde sunt de fapt, iar in timpul mersului se deconecteaza si se conecteaza din nou dupa cateva secunde (problema este din rom-ul original deoarece am mai intalnit problema asta pe vechiul telefon LG pe care am instalat diferite romuri de la dezvoltatori si majoritatea cu 4.4.2 au avut problema asta. Apoi s-a rezolvat cu aparitia lui kitkat 4.4.4)
- cand sunt apelat la cel putin un sfert dintre apelurile zilnice telefonul raspunde sau respinge singur.
- ecranul se aprinde foarte rar la deschiderea husei.
- semnalul de retea este cu cel putin 25% mai slab decat era cu vechiul rom 4.2.2.
- bateria se descarca mai repede.
- telefonul se misca sensibil mai greoi, au aparut lag-urile in programe ce necesita mai multe resurse hardware si dupa update am facut si resetarea telefonului.
Cu acest update de la o problema majora au aparut multe altele mari sau mai mici.
Deci va rog frumos Allview sa rezolvati problemele acestea pe care le au majoritatea detinatorilor acestui model cat mai repede cu un update fiabil, iar daca nu e posibil in viitorul apropiat macar punetin-ne la dispozitie downgrade-ul asa cum ati facut pentru E2 Living si nu va mai bateti joc de clientii dumneavoastra ca tot noi suntem publicitatea dumneavoastra! Deci inca o data va rog sa rezolvati cat mai URGENT!!!


#645
robertking

robertking

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 28.10.2014
ca bine zici ultima instanta update la 4.2.2 Posted Image

#646
florin3333

florin3333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 14.09.2008
Cred ca similar este fly iq 4514

#647
claudiu29

claudiu29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.01.2007
O alta varianta de root

O alta varianta de root

http://www.androidro...iew-a6-quad-2/#

http://www.androidro...iew-a6-quad-2/#

#648
Sebullbas

Sebullbas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.08.2014
A ajuns acest telefon sa aiba un pret de 450 ron in oferta de la Altex (13-16 noiembrie 2014), pretul initial acum 4 luni a fost de 850 ron.....cine mai doreste acest telefon, acum este momentul .....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate