Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

WhatsApp

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#37
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
A primit cineva noul update la Whatsapp? Ceva impresii? Mie inca nu-mi apare vreun update disponibil. :(

WhatsApp for Windows Phone gets updated with some cool new features

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am si eu o problema la whatsapp .
Folosesc un telefon nokia cu windows phone 8.1
Am un prieten care are 2 telefoane(2 numere de telefon , unul de vodafone si unul de "emirate" - acolo lucreaza momentan)
In whatsapp imi apare acest prieten de 2 ori , odata cu numarul de vodafone si a doua oara cu numarul de "emirate" .
Se poate face cumva sa imi apara o singura data cu ambele numere ? Ceva de genul sa leg cele 2 contacte intre ele cu acelasi nume dar cu 2 numere de telefon ?
Sper ca m-am facut inteles

#39
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007
Nu, nu se poate. Sunt doua conturi diferite de whatsapp si nu poti sa le legi. Poti sa-ti rogi prietenul sa puna poze si statusuri diferite ca sa le poti deosebi dar de legat nu se poate.

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
ok
multumesc

#41
SpamH3eck

SpamH3eck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 02.09.2014
De ce nu pot primi videoclipuri pe whatsapp,am bifat tot ce trebuie la setari :(
Mentiomez ca poze primesc,la clipuri imi tot arsts punctuletele cum ca se incarca

#42
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002

View PostSpamH3eck, on 03 ianuarie 2015 - 16:25, said:

De ce nu pot primi videoclipuri pe whatsapp,am bifat tot ce trebuie la setari Posted Image

Whatsapp limiteaza momentan fisierele video la 16 MB. Daca sunt mai mai mari iti da eroare.
Fie le filmezi la o calitate mai slaba fie le faci compresie sau le incarci pe Onedrive si dai share la link pe Whatsapp.

#43
SpamH3eck

SpamH3eck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 02.09.2014

View PostMasterboy, on 03 ianuarie 2015 - 19:31, said:


Whatsapp limiteaza momentan fisierele video la 16 MB. Daca sunt mai mai mari iti da eroare.
Fie le filmezi la o calitate mai slaba fie le faci compresie sau le incarci pe Onedrive si dai share la link pe Whatsapp.
Avea 5 mb

#44
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Update major disponibil de azi la Whatsapp. Din ce am butonat noul update vine cu:

- Voip apelare vocala gen Skype/Viber
- efect interfata WP metro f. tare la tranzitia intre ferestre.
- setari privacy mai avasante
- posibilitatea de a trimite/ atasat fisiere audio
- iconita notificari mesaje necitite

Cum vi se pare? Ce alte facilitati ati mai observat? Cum e calitatea convorbirilor fata de Skype sau Viber?

Edited by Masterboy, 24 June 2015 - 15:53.


#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La mine nu s-a actualizat whatsapp-ul ....

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMembruAnonim, on 24 iunie 2015 - 18:58, said:

La mine nu s-a actualizat whatsapp-ul ....
inca nu s-a actualizat pe al meu lumia 830

#47
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Incearca pe update manual. Intra in store si cauta whatsapp. O sa apara optiunde de update.

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMasterboy, on 24 iunie 2015 - 23:48, said:

Incearca pe update manual. Intra in store si cauta whatsapp. O sa apara optiunde de update.

aseara tarziu s-a si-a facut update-ul
intr-adevar un update major

#49
florica72

florica72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 07.09.2012
Buna dimineata! Va rog sa sa scuzati daca nu am postat in topical care trebuie! Am un tel cu system de operare android 4.4 orange pe care am instalat whatsapp ( pt a comunica cu partenerii, prietenii) , iar in perioada urmatoare voi pleca intr-o zona in care nu-I semnal gsm bun, dar in schimb exista conexiune la internet destul de ok...Nu voi sta tot timpul in zona respective , adica in cursul unei zile voi intra si iesi din aceea zona...In acea zona cu semnal gsm ffff slab am instalat un pc cu acces la internet bun..Si acum vine rugamintea mea: imi poate cineva sa-mi spuna daca exista vreun program gen whatsapp ptr pc ( cum e viber pt pc) , prin care sa pot primi sau trimite mesaje simultan pe/ de pe ambele dispositive ( telefon si pc), adica daca primesc un mesaj de la partener, sa-l pot primi atat pe telefon cat si pe pc, incat sa nu fie nevoie sa deconectez de la whatsapp unul ditre cele 2 dispozitive? ....am incercat ceva cu bluestacks , dar cand il puneam pe  pc imi deconecta telefonul...Ma poate ajuta cineva?
   Va multumesc pentru ajutor!

#50
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
voua va merg foarte prost apelurile pe whatsapp asa cum imi merg si mie ? deobicei vorbesc ceva si are intarziere mare pana aude celalalt si imi raspunde inapoi. asta pe conexiune wifi-wifi, la 3g nici nu mai intelege ce spun.

#51
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
E f. prost apelul pe wa

#52
Whyaken

Whyaken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.08.2013
Va salut. In urma cu vreo luna mi-am scapat vechiul telefon de la circa 5-6 metri, s-a facut praf si am reusit sa recuperez doar cartela din el. Nu avea card SD.
Intrebarea e, acum avand aceeasi cartela, exista posibilitatea de a-mi recupera conversatiile pe whatsapp de pe server eventual ? Any tips&tricks ?

#53
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,257
  • Înscris: 01.12.2001
Dupa ce am scos cardul SD dintr-un telefon NL 520 si l-am reintrodus, nu imi mai apare Albumul foto whatsapp. Vad toate fotografiile si mesajele in cadrul conversatiilor din whatsapp dar era si albumul whatsapp la Foto.
Au reaparut albumele Viber, OneDrive si Facebook, dar ala de Whatsapp NU!
Toate fotografiile din whatsapp sunt pe cardul SD.
Cum se poate face o actualizare? (am dat si restart si tot nimic)

#54
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,257
  • Înscris: 01.12.2001

View Postdorin_2k, on 30 decembrie 2015 - 14:09, said:

Dupa ce am scos cardul SD dintr-un telefon NL 520 si l-am reintrodus, nu imi mai apare Albumul foto whatsapp.
Azi a reaparut ca prin minune. Cu toate fotografiile din acest album. Fara vreo explicatie ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate