Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Securitate Folder

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mile95

mile95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.05.2014
Buna seara tuturor,

   Am o mare problema si neaparat trebuie sa o rezolv. Ca sa va povestesc de la inceput despre ce este vorba: Aveam windows 7 cu doua conturi ( Administratorul eu si inca unul cu mai putine drepturi ) Totul bine si frumos pana intr-o zi cand am vrut ca anumite foldere sa le pot accesa doar eu ( administratorul ) am intrat frumos pe la Proprietari la folder, la Securitate, habar nu am ce am facut acolo, cert este ca am reusit, Guestu nu putea sa intre in foldere fara dreptul de administrator. Intre timp am schimbat windowsu si am trebut la 8, 8.1 mai exact, iar acuma nu mai am acces la acele foldere, nu pot sa ma mai folosesc de ele, am incercat iar pe la securirare si nimic, nu mai am 2 conturi acuma, doar unu....cand vreau sa intru imi spune "You don't currently have permission to access this folder".
Cineva binevoitor care intelege problema mea si ma poate avuta il rog sa o faca, sau poate exista program ceva cu care pot sa extrag fisierele din folder.

Multumesc anticipat !

Attached Files

  • Attached File  fe.jpg   42.23K   10 downloads

Edited by mile95, 26 May 2014 - 22:29.


#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Bootezi de pe un live CD cu linux, muti fisierele in alta locatie si stergi folder-ul vechi care are permisiuni aiurea.

#3
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014

 Lesbianu, on 26 mai 2014 - 23:07, said:

Bootezi de pe un live CD cu linux, muti fisierele in alta locatie si stergi folder-ul vechi care are permisiuni aiurea.
problema e ca daca muti folderul intreg in alta locatie , raman aceleasi permisiuni, .... trebuie lucrat cu fisiere

#4
mile95

mile95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.05.2014
Scuze, dar tot nu am inteles ce trebuie sa fac cap-coada. Puteti sa imi explicati mai pe amanunte ?

#5
AntonL

AntonL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 26.05.2014
1.ai un cd sau usb cu o distributie Linux ?

#6
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,501
  • Înscris: 25.10.2007
In Security properties / Advanced / Owner.. pune owner pe noul cont admin

#7
mile95

mile95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.05.2014
Nu am Linux  , dar pot as fac un stick cu Linux . Tu ce sa fac ?

#8
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,501
  • Înscris: 25.10.2007
Solutia care ti-am propus-o nu functioneaza?

Din Windows!!

In Security properties (directorul in cauza) / Advanced / Owner.. pune owner pe noul cont admin

#9
mile95

mile95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.05.2014
Am intrat la Owner, am dat Administrators, Check name, a mers totul ok, am reusit sa intru in folder, dar nu pot sa vad/deschis/modific nimic de acolo, spune ca " can't open this picture because you don't have the correct premissions to access the file location "

Argv, daca sti tu ce am gresit poti sa intri cu TeamViewer la mine te rog ?

#10
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,501
  • Înscris: 25.10.2007
Ti-am trimis mesaj, bifeaza si optiunea aia sa aplice pe subdirectoare si fisiere..

#11
mile95

mile95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 26.05.2014
Multumesc foarte mult pentru sfaturi, intr-un final am reusit cu ajutorul lui Argv. Multumesc si respect !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate