Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Emag sau Aoro pentru un parfum?

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1
Chedburn

Chedburn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 21.01.2009
Aoro nu stiu de unde aduc parfumurile. Am tot citit si am vazut ca unii sunt multumiti, altii nu. Deci e 50-50. La emag unele parfumuri sunt vandute de ei, altele de cei de la Care spot, de care nu am auzit vreodata ceva. Nu stiu de unde sa iau. Voi, de unde ati lua/t?

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
De unde este mai ieftin (insa nu suspect de ieftin).

#3
Jericho77

Jericho77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 10.05.2014
Aoro, evident.

#4
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014

View PostChedburn, on 25 mai 2014 - 10:29, said:

Aoro nu stiu de unde aduc parfumurile. Am tot citit si am vazut ca unii sunt multumiti, altii nu. Deci e 50-50. La emag unele parfumuri sunt vandute de ei, altele de cei de la Care spot, de care nu am auzit vreodata ceva. Nu stiu de unde sa iau. Voi, de unde ati lua/t?

Ce parfum intentionezi sa cumperi?

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Din moment ce aoro au preturi mai mici decat producatorul probabil le aduc din "laboratorul" lor... :)

P.S. Un parfum contrafacut nu doar ca nu persista, dar poate crea probleme medicale.

#6
Chedburn

Chedburn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 21.01.2009

View Postpaxman, on 25 mai 2014 - 10:41, said:

Ce parfum intentionezi sa cumperi?
Paco Rabanne 1 Million si Cool Water de la Davidoff

Edited by Chedburn, 25 May 2014 - 10:44.


#7
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014

View PostChedburn, on 25 mai 2014 - 10:43, said:

Paco Rabanne 1 Million si Cool Water de la Davidoff
1 Million imi place mult, tocmai l-am terminat, ma gandeam sa imi iau Police To Be The Illusionist.

View PostLensFlare, on 25 mai 2014 - 10:43, said:

Din moment ce aoro au preturi mai mici decat producatorul probabil le aduc din "laboratorul" lor... Posted Image

Oare asa sa fie? Jur ca piata de parfumuri e mai greu de descifrat decat cea a organelor umane Posted Image  mai repede gasesti o pereche de rinichi decat un parfum original :D

#8
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Categoric Aoro. Dar si pretul conteaza.

#9
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Aoro, am vreo 12 comenzi facute la ei in decursul anilor si niciodata nu am avut probleme. Pe fragrantica romaneasca e dezbatut amplu subiectul si mai sunt descrise diverse procedee de verificare a autenticitatii. 1 Million? Sunt atat de multe parfumuri bine lucrate incat asta intra la categoria scump dar mediocru.

#10
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014

View PostTLGTLC, on 25 mai 2014 - 11:19, said:

Sunt atat de multe parfumuri bine lucrate incat asta intra la categoria scump dar mediocru.
Ai putea sa dai niste exemple?

#11
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
1 million si cool water sunt printre cele mai contrafacute. Alaturi de armani versace boss.

#12
Dubai

Dubai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 30.04.2014

View PostDaian95, on 25 mai 2014 - 11:15, said:

Categoric Aoro. Dar si pretul conteaza.

Daiana, Aoro este o firma din Cehia care adduce Marfa din China maxim,

Daca tu recomanzi Aoro cand Sephora este rege in Romania inseamna ca din Huedin tre sa te muti mai la cientru....

#13
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View PostLensFlare, on 25 mai 2014 - 10:43, said:

Din moment ce aoro au preturi mai mici decat producatorul probabil le aduc din "laboratorul" lor... Posted Image
De unde scoateti ba aberatiile astea? Sau asta de mai sus cu China. LOOL... Si eu cumpar de la AORO si sunt identice cu cele din aeroport / sephora. Aberaci din toate tarile, opriti-va
In aeroporturile mari gen Charles de Gaulle sau Heathrow parfumurile sunt mai ieftine decat pe AORO. Aia au laboratoare proprii sau cum?
Obisnuita fraierilor e sa dea pe parfumuri adaosuri de 100% si cand platesc adaos de numai 40% li se pare ciudat...
Cu marii retaileri externi de parfum care au preturi chiar si mai mici cum sta treaba? Toti vand falsuri huh?

Edited by onlyone, 25 May 2014 - 11:31.


#14
Dubai

Dubai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 30.04.2014
1 million este fostul meu parfum.

L-am lasat exact cand mi-am dat seama ca toata lumea miroase la fel.


Acum folosesc un parfum mai putin cunocut dar, super smecher.

#15
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
E diferenta de 80 de lei intre sephora si aoro la 1 million de 100ml. Sincer, un parfum din asta ar trebui sa te tina vreo 6 luni daca nu abuzezi de el, daca ai 2 te tine si 1 an. Pt 80 lei mai bine mergi la sigur si iei original. In plus primesti si un tester sau 2 plus puncte si data viitoare iei cu 15-20% redus.

Edited by Blue_Ivy, 25 May 2014 - 11:30.


#16
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
@Dubai Sa nu ne spui cum se numeste ca o sa miroasa iar tot tramvaiul la fel Posted Image

Edited by gumball3000, 25 May 2014 - 11:30.


#17
Dubai

Dubai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 30.04.2014

View PostBlue_Ivy, on 25 mai 2014 - 11:29, said:

E diferenta de 80 de lei intre sephora si aoro la 1 million de 100ml. Sincer, un parfum din asta ar trebui sa te tina vreo 6 luni daca nu abuzezi de el, daca ai 2 te tine si 1 an. Pt 80 lei mai bine mergi la sigur si iei original.

Pai si n-am dreptate ca e mai bine sa iei de la Sephora?

View Postgumball3000, on 25 mai 2014 - 11:30, said:

Sa nu ne spui cum se numeste ca o sa miroasa iar tot tramvaiul la fel Posted Image

Tom Ford, Black Orchid,

Nu cred ca-si permit cei care merg cu tramvaiul sa-l foloseasca.

Imi place ca este super concentrate, tine 6-8 ore de-l simti tu iar o zi de-l simt ce-I din jurul tau...

#18
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View Postpaxman, on 25 mai 2014 - 11:24, said:

Ai putea sa dai niste exemple?

Din ce am eu: Pasha si Declaration(Cartier), Jaipur (Boucheron), La Nuit Homme (YSL), sau mai ieftine Pour Lui (Oscar de la Renta), Homme (Joop) sau belea rau de tot Rochas Man (Rochas). Daca esti chitit pe Pacco Rabanne incearca Pour Homme lansat in 1973 care nu are nimic in comun cu parfumurile de pitziponci scoase in ultimii ani.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate