Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cel.ro vs. emag.ro (vs. oricealtceva.ro)

- - - - -
  • Please log in to reply
258 replies to this topic

#253
lemonu

lemonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 03.06.2012
Am comandat o geanta de laptop de pe cel.ro vineri, in timpul programului lor (pe la 17:00). N-am primit nici o confirmare, vreo ora cat am asteptat,desi produsul aparea "in stoc". Nici pana acum n-am primit vreun raspuns. Am comandat din alta parte un model superior (geanta mai buna si cu garantie mai mare).

Cam asta a fost experienta mea cu Cel.ro . Niste amatori!
De ce n-au implementat pe site un sistem care sa arate in timp real numarul produselor din stoc? Sau macar daca trimiteau un mail imediat, sa stiu, sa nu mai astept ca fraieru'

#254
zamf323

zamf323

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.08.2009
S-ar putea afla stocul unui anumit produs daca ar raspunde la telefon. Daca suni la ei iti inchid dupa ce te tin un timp in coada de asteptare.

#255
Slay

Slay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.02.2005
Prima si ultima data cand mai fac comanda la CEL.ro. Am returnat un TV Led la 3 zile dupa ce am facut comanda pentru un pixel mort ca sa mi se spuna de catre cei din service ca suportul tv este zgariat. L-am verificat personal inainte de a-l returna si nu avea absolut nicio zgarietura. Mi-au trimis poze cu un alt suport zgariat. N-au vrut sa-mi inlocuiasca TV-ul si pentru returnarea banilor mi-au oprit suma de 100 de lei. Nu cumparati de la ei! Sunt tepari!!!

#256
doome27

doome27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 16.08.2009
Scria cineva mai sus ca a citit review-uri proaste despre culorinoi.ro ... aveti vreun link cu ele sau ceva? ca eu nu am gasit nimic. A comandat cineva de la ei?

Merci mult.

#257
dan_capitan_de_catun

dan_capitan_de_catun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.12.2013
DE Cel.ro SA NU MAI AUD IN VIATA MEA! Am vrut sa-mi iau un latop in rate, ei au un parteneriat cu CETELEM, am completat comanda, m-au trimis la aplicatia celorlalti si am primit numarul de confirmare al comenzii! A doua zi am primit un mail al uneia care se va ocupa de comanda mea! Eu deja am facut demersurile sa-mi fac rost de toate actele pentru a le trimite celor de la Cetelem si mi-a trecut prin cap sa dau un nou mail pentru a vedea daca produsul mai e in stoc(cand am facut comanda era iar idi care se ocupa de comanda mea nici nu s-a sinchisit sa verifice:|) Am zis ca e totul ok, am completat si trimis contractul cu confirmare de primire catre Cetelem cand nesimtitii de la Cel.ro mi-au dat un mail ca laptopul comandat nu mai e in stoc suigerandu-mi sa aleg altceva! Le-am spus ca sunt neseriosi, ca le fac reclamatie si am dat mail la Cetelem sa-mi anuleze contractul care era deja pe drum:)
M-au sunat si mi-au spus ca nu va fi nicio problema dar ganditi-va ca am pierdut timp si bani pentru a rezolva!
Concluzia: in viata vietilor mele sa nu mai aud de varzarii de la Cel.ro

Edited by dan_capitan_de_catun, 05 December 2013 - 20:45.


#258
Deyutzu_AR

Deyutzu_AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.03.2012
cel.ro e nr 1 _ e.mag.ro sunt niste oameni fara caracter :) - am vrut sa imi cumpar un telefon mai exact ceva cu windows phone 8 - avand in vedere ca Nokia si Samsung nu mai vreau sa cumpar niciodata ca am avut numai probleme cu ele etc - am optat intre LG si HTC -Lg-ul are doar un model cu wp 7 (e900) si e cam vechi modelul si se gaseste foarte greu si am optat sa imi achizitionez HTC 8s - si am cautat pe net :) EMAG pret HTC 8s : 1199 RON miercuri seara iar pe CEL.ro acelasi model 689 + transport 15lei :) - mi-a ajuns ieri telefonul comandat de pe cel.ro si intru pe net de curios pe EMAG sa vad a mai scazut pretul  : pretu de miercuri s-a modificat nu mai e 1199 este 1499 :)) cumparati fratilor de pe Emag ca de aceea au avut ei vanzari de 110 mil de euro de "black friday" :))

#259
hellscream

hellscream

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.04.2004
Am achizitionat de la CEL un HDD laptop care a "cazut" dupa 4 luni. L-am trimis la ei in service si abia dupa o luna si jumatate (termenul contractual de solutionare este de maxim 15 zile), dupa ce i-am amenintat ca-i dau in judecata, mi-au trimis mail dand vina pe furnizor si oferindu-se sa-mi schimbe produsul cu altul din aceeasi categorie. Le-am zis sa-mi returneze contravaloarea, au fost de acord si de-atunci a mai trecut o luna, fara sa vireze banii. Mai mult, mi-au raspuns si arogant ca o sa fiu anuntat cand au confirmare din contabilitate. In concluzie, FERITI-VA de CEL, sunt niste neseriosi ordinari, scz limbajul.
Mentionez ca am achizitionat produse si de la alte magazine online, cu care nu am avut absolut nicio problema la inlocuirea produselor defectate in perioada de garantie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate