Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Cel.ro vs. emag.ro (vs. oricealtceva.ro)

- - - - -
  • Please log in to reply
258 replies to this topic

#1
c0smin

c0smin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 27.11.2005
M-am hotarat sa cumpar un produs de la unul din magazinele on-line. Este vorba despre un monitor TFT, si cele mai mici preturi pt acest podus sunt la astfel de magazine, evident- cel. ro, emag.ro si pcgarage.ro parca. preturile sunt cam aceleasi si ma intreb la care sa apelez. voi ce ziceti? ce experiente ati avut cu aceste magazine ?


Sarbatori fericite !

#2
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
eu am luat de la cel.ro, si in ciuda faptului ca magazinul se afla intr-un aparament, cei de acolo mi s-au parut foarte amabili si totul a decurs bine, astfel incat m-au determinat sa-i recomand ! ...

#3
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

 adynis, on Dec 21 2005, 15:39, said:

eu am luat de la cel.ro, si in ciuda faptului ca magazinul se afla intr-un aparament, cei de acolo mi s-au parut foarte amabili si totul a decurs bine, astfel incat m-au determinat sa-i recomand ! ...

asa erau la inceput si cei de la emag.... intr-un apartament si f. amabili!

#4
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
http://forum.softped...showtopic=60680 deci...no emag :D

#5
c0smin

c0smin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 27.11.2005

 Bocacio Junior, on Dec 21 2005, 17:37, said:





am vazut si eu forumul ala, dar totusi am citit si destule lucruri bune despre ei.....hmmmmm...nu stiu ce sa mai zic ... :wacko:

#6
tracerer

tracerer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.10.2003
tot de la cel.ro am luat un philips. excelent. amabili. mi l-au adus acasa si l-am probat impreuna.

#7
silviupiros

silviupiros

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.05.2005
eu mi-am luat camera foto canon powershot a510 prin e-mag si un card kingston de 256 pentru ca aveau cele mai bune preturi pe atunci. si totul a decurs fara nici o urma de probleme, in 2 zile. deci, emag rulz! (?)

#8
medvonok

medvonok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 31.08.2005
Eu nu mai cumpar de la emag. Si-au luat-o in cap de cand au multi clienti, eu am fost printre primii si uite acum nu-mi mai convine sa iau de la ei din cauza serviciului prost pe care il presteaza. La o comanda m-au amanat, au venit la alta ora, nu au sunat inainte , etc ... Au devenit nishte "taranoi".

#9
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
pe vremuri emag erau ok. preturi mici, livrari rapide. acum sunt depasiti de situatie.si din nefericire au preturi si peste best uneori. numai ei stiu ce fac acolo. incet, dar sigur vor decadea. la cel din pacate am avut o mica neintelegere, dar mai mult din vina mea, dar au fost draguti, in schimb nu stiu ce marfa au la vanzare, datele pe site sunt cam inexacte. insoft sunt cei mai nepriceputi, dintr-o mare lista de produse de pe site-ul lor nu aveau nimic si nici ce mai aveau nu stiau. pai si eu ce pot sa cumpar?
pentru un monitor poti incerca si la mariosoft.ro. de pcgarage nu am auzit.

multumit am fost de elsaco, desi sunt cam dezordonati, adica trebuie sa te asiguri ca ai luat tot (componente, manuale, suruburi, orice).

#10
oz23

oz23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.10.2005
de mhz.ro stie cineva ceva? am comandat ceva de la ei, am vorbit si la telefon si in aceeasi zi cand am facut comanda mi-au spus ca vin dupa ora 18. am fugit mai repede de la munca, nici nu am mai coborat sa-mi iau de mancare si nu a venit nimeni.
a mai cumparat cineva de la ei?

#11
medvonok

medvonok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 31.08.2005
Parca de la http://www.elkasystems.ro/contact.php am luat eu. Super multumit. La CEL mi se par preturile nejustificat de mari.

#12
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
eu nu am asteptat niciodata sa-mi aduca ei produsul, daca e ceva nevoluminos. le-am ridicat personal. unde nu se poate asta, nu cumpar. exista destule magazine.

de MHz nu am auzit.

#13
kavi

kavi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.12.2005
si eu am patit-o cu emag...am comandat un monitor, mi-au spus ca vine in 2 maxim 3 zile si...s-a facut 1 saptamana...
Au mai aparut unii..."kumparaturi.ro" ...eu am luat un dvd saptamana trecuta si mi l-au adus in aceeasi zi...mi s-au parut ok

#14
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
Mdea...sincer m`am saturat de useri cu 2-3 posturi care sa recomande o firma sau alta.... :cursing: ...
Despre www.100giga.ro ce aveti de zis?

#15
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Uite un user cu destul de multe posturi.

Noi lucram cu cel.ro pentru marea majoritate a electronicelor cumparate in firma si mai ales pentru sisteme si monitoare.

Prefer sa dau pe e-mail configuratia si sa imi fie aduse la usa in cel mai bun timp posibil si la pret sensibil mai mic.

Nu stiu daca cu noi se comporta altfel, insa eu sunt ff. multumit de serviciile cel.ro

#16
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
Totusi apar ca din senin cateodata niste useri care recomanda anumite  magazine online.
O sa revin cu exemple concrete.
offtopic
LA MULTI ANI ROMANIA!!!

#17
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
100giga era o nebuloasa inainte, acum au devenit ceva gen nsa. la unii merge, la altii nu merge. partea buna este ca nimeni nu s-a plans ca a fost inselat.

tot mai multe magazine virtuale fac asa: au un produs pe site. suni, te intreaba ce vrei, spui, te intreaba daca este comanda ferma, spui, iti cer un numar de telefon la care sa te contacteze dupa ce se informeaza daca produsul mai exista. unii te mai suna, altii nu, unii te suna un pic mai tarziu, daca nu te mai intereseaza iti fac scandal ca ei au comandat produsul. ce inteleg de aici. ca toti cumpara de la acelasi depozit, oare noi de ce nu putem lua de acolo mai ieftin?

#18
oz23

oz23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.10.2005
fcbarcelona...acum am 2 posturi, dar nu am recomandat magazinul online respectiv, a fost chiar un comentariu negativ.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate