Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

soft scadere luminozitate backlight laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010
salutare



am un laptop hp cu LED backlight ecran glossy, luminoziatea minima nu scade spre zero la backlight din setarile laptopului.
exista vreun soft de scadere a luminozitatii backlight care sa pot regla luminozitatea si spre un prag mai jos in windows 8? din cauza asta nici negrul nu este negru
in linux am inteles ca exista xbacklight , dar eu am nevoie pentru windows
am vazut ca mai este o posibilitate din bios undeva la hp dar cere parola in bios la modificari mai complexe....

la un laptop cu lcd backlight ecran mat mai vechi luminozitatea scade la un prag mai jos

daca cunoasteti o modalitate de scadere a luminoziatii de fundal baclkight ar fi extrem de utila pentru ca m-a rupt la ochi lumina puternica a ledurilor la expunere prelungita



multumesc

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Trebuie sa instalezi driverele pt placa video ca sa poti regla luminozitatea

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Din setarile placii video ai incercat?

#4
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

 gumball3000, on 03 mai 2014 - 10:11, said:

Trebuie sa instalezi driverele pt placa video ca sa poti regla luminozitatea


am driverele instalate , placa este intell HD oricum reglajele de luminozitate pentru orice placa video intel , ati sau nvidia nu fac sa scada decat luminoizitatea culorilor, luminozitatea de backlight de fundal a ledurilor nu o scade, tot ce pot sa scad din setarile placii video este doar ce tine de culori, eu am nevoie de scadearea luminozitatii la un prag mai jos a luminozitati de backlight de fundal a ledurilor asa cum se face din tastele F3 F4 dar care nu ma lasa sa cobor la un prag mai jos de luminozitate minimul este prea sus

Edited by July02, 03 May 2014 - 10:22.


#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
pt unele laptopuri exista driver separat pt chestia asta, de cele mai multe ori am vazut ca era disponibil doar pt. W7

#6
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

 gumball3000, on 03 mai 2014 - 10:30, said:

pt unele laptopuri exista driver separat pt chestia asta, de cele mai multe ori am vazut ca era disponibil doar pt. W7


si pot face rost de acest driver ?sau nu merge decat pe W7>?eu am G7 laptopul, si cu aceste drivere coboara mai mult luminozitatea spre intunecat?

Edited by July02, 03 May 2014 - 10:36.


#7
Dumitru_Pavel

Dumitru_Pavel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 06.02.2014
incearca DimScreen

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate