Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Schema interfon ELECTRA

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
558 replies to this topic

#235
genose1

genose1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.08.2015
Electra digital,poate va ajuta.
http://simpalean.trei.ro/interfon/

#236
n0iz3

n0iz3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 06.01.2005
Salutare,

M-am mutat intr-un apartament nou care are interfon Genway (facut praf).

As putea monta in locul lui unul Electra IA-02 (as fi vrut Smart One ATm.0S3.ROG dar inteleg ca nu e compatibil cu retelele vechi) ?

Nu ma pricep absolut deloc la domeniu.
Multumesc.

#237
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
nu sunt compatibile instalatiile intre ele ... merge doar de la genway

#238
Monik20

Monik20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.04.2016
buna, am nevoie de ajutor daca stie cineva...........m am mutat de curand intr un bloc cu interfon ELECTRA si la nr apartamentului meu evident apare alt nume............stie cineva cum sa schimb numele?

#239
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
cauta in oras o firma care monteaza ELECTRA si vei primi ajutor. trebuie pus aparatul de afara la un calculator, cu un soft si un cablu special

#240
Monik20

Monik20

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.04.2016
multumesc frumos,  0absolut :)

#241
am85

am85

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.02.2015
Buna ziua.

Pot inlocui IA01 cu IA02 fara sa cauzez vreo problema la instalatia scarii si fara sa mai fie nevoie de facut altceva decat conectarea cablurilor in aceleasi pozitii - AVP, COMP, PX, MP? Ar fi necesara o poza cu "centrala" de pe scara sau in mod sigur va functiona fara probleme?

1. Interfonul de la intrarea in scara
2. Modelul actual (IA01)
3. Modelul mai nou (IA02)

[ https://i.imgur.com/EOc4iPn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Va multumesc.

Edited by am85, 11 May 2016 - 14:07.


#242
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Poți înlocui fără probleme, dacă ai grijă să nu se atingă firele între ele.

#243
am85

am85

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.02.2015
Daca difuzorul de pe IA-01 are 1 w  si 8 ohm si cel de pe IA-02 are 0,5 w si 16 ohm, e vreo problema daca pun difuzorul nou in locul celui vechi pe IA-01? Nu as vrea sa schimb carcasa.

#244
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
Poti inlocui aparatele fara griji. Nu-ti face probleme daca pui firele in scurt, doar ca in timp ce tu tii firele in scurt nu merge interfonul la nimeni.

Nu experimenta chestia cu difuzorul ca sigur ti se arde amplificarea din postul de interior. Dar suna destul de tare si IA-02 deci nu stiu de ce vrei sa experimentezi

#245
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
A lucrat careva cu modelul PAM 255-T de la Electra(cel cu telefoane duplex)?Nu merge apelat nici unul din posturile interioare,in momentul formarii nr.postului pe display-ul panoului apare d2 si n-am reusit sa gasesc nici un manual pentru varianta asta de interfon

#246
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
pune o poza cu aparatul de exterior, eventual si cu clemele unde ai facut legatura si chiar si cu postul de interior daca poti. Nu stiu exact modelul. Daca e semiduplex scoate alimentarea si bag-o iar dupa un minut si s-ar putea sa mearga; daca nu merge incearca cu un aparat de masura (cu tensiunea scoasa) sa vezi daca ai scurt intre COMP si +D1 sau pe magistrala intre IND si RCL.
dar totusi ceva poze ne-ar lamuri de aparatele folosite

#247
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Panoul exterior e identic cu PAM 255 numai ca foloseste telefoane full duplex ca si posturi si nu exista distribuitor, banuiesc ca sunt legate in paralel.Sistemul este la o institutie publica si nu a fost montat de mine, mi s-a cerut o oferta pentru repararea lui.

#248
m_gheorghe

m_gheorghe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.01.2007
Buna ziua. Am si eu acceasi problema ca si zboing. La instalarea terminalului video Electra VTM.3S4.ROB nu am schema de mufare RJ45. Am gasit pe net o schema de mufare dar nu functioneaza (se aprinde intermitent ledul rosu de la prog). Aveti cumva modul de mufare a RJ45?

Multumesc

#249
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
La fel ca si cablu de retea de la internet

https://www.google.r...HZ5xsA9Zwb-jyM:

#250
mavrigu08

mavrigu08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.06.2011
INTERFATA PROGRAMARE INTERFON ELECTRA  
Interfata functioneaza cu softul: Pro-pes v3.1

Attached Files


Edited by mavrigu08, 19 May 2016 - 19:45.


#251
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
O curiozitate:e posibil ca la o instalație de interfon Electra semiduplex digital cu panou P4S.A91I dacă la postul interior rămâne blocat butonul de deblocare yală,cititorul de la panoul exterior să nu mai citească tag-urile,in schimb comunicația si acționarea yalei de la celelalte posturi să funcționeze normal? Posturile sunt conectate toate în paralel,fara distribuitoare.

#252
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
restul posturilor functioneaza normal intr-adevar, dar nu cred ca ar putea cauza probleme cititorului

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate