Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Schema interfon ELECTRA

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
555 replies to this topic

#127
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
O intrebare am si eu pentru cei care au mai montat interfoane electra.Se poate anula cea de-a doua actionare a yalei?Dupa ce se inchide usa yala se zavoreste,dar dupa doua secunde se deschide si apoi iar se inchide si cateodata nu mai prinde cum trebuie inchizatorul si usa ramane deschisa

#128
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
DA, se poate face asta din programare

#129
leonul

leonul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2011
BUNA ZIUA AS AVEA SI EU O INTREBARE SE POATE INLOCUI PANOUL DE ELECTRA CIM.0930.PES CU ALTELE DE PE PIATA CA ASTEA ZICE CA NU SE MAI FABRICA

#130
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
O poza cu el ? nu-mi amintesc modelul. Oricum daca are mai mult de 7 ani sigur este modelul analogic si merge schimbat cu un PES A255

#131
leonul

leonul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2011
Este  primul model  ce functioaneaza fara distribuitoare digital cu posturile pas 12a

#132
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
Aha ... da, se poate schimba
http://electra.ro/ro...-pentru-blocuri
e cel deschis la culoare, are carcasa de inox iar instalarea lui de catre un distribuitor autorizat te costa undeva intre 500 si 700 de lei. Si ai dreptate acelea nu se mai fabrica si nici nu mai vor cei de la electra sa le mai repare.
Ar mai exista o versiune cu touch-screen dar nu stiu daca merge si pe semi-duplex sau le-au facut doar pentru full-duplex

Edited by cutremurul, 02 January 2014 - 18:16.


#133
cristimm

cristimm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.09.2005
Salut,

Am si eu o problema cu un interfon IA-01

[ http://www.intervania.ro/images/13-Electra%20IA%2001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Toate functiile merg mai putin faptul ca cel de jos nu ma aude. Aud cand suna, cand apas pe "vorbiti" aud ce se vorbeste de jos, pot sa descui usa jos cu butonul "access" dar cel de jos nu ma aude. Am demontat interfonul si nu pare nimic defect, in el vin 4 fire, toate la locul lor, nu exista vreun scurt, etc.

Se mai poate gasi acest model nou? Sau poate unul compatibil.

Edited by cristimm, 03 April 2014 - 18:29.


#134
birisdoru

birisdoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.03.2014
Buna Ziua!!!
Are cineva o documentatie tehnica a interfoanelor UC-02-i produse de ICPE-TRAFIL
     Multumesc anticipat

#135
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
@cristimm schimba-l ca e cel mai bine ;)
@birisdoru aici se vorbeste de electra nu de ICPE dar daca nu gasesti cartea tehnica poti spune ce problema ai poate te vom ajuta fara documentatie

#136
birisdoru

birisdoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.03.2014
ma intereseaza conexiunile de la alimentator ,mai exact,  model mai vechi de alimentator ICPE-TRAFIL

#137
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
pai sunt numerotate ... de la 1 la 5 la distribuitor, de la 1 la 10 la aparat exterior :) spune mai clar ce vrei sa faci ca sa fii ajutat .... schema nu o am dar daca ai aceleasi numere si in sursa de alimentare si la panou ext. si la distribuitor nu vad problema ...

#138
birisdoru

birisdoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.03.2014
ma intereseaza ce reprezinta ,de ex. 1-gnd 2-cd yala 3......, am montat un sistem de deschidere a usii cu rfid si nu sunt in clar 100la 100,el functioneaza

#139
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
nu mai retin toate alea dar le-ai putea verifica cu un aparat de masura ...
1 - CY
2 - cf (cred)
3 - gnd (cred)
4 - 5v
5 - ck
6 - date
7 - posibil comanda lumina (CL)
8 - gnd
10 - 12v
9 - 50v

Daca vrei mai exact asteapta pana la sf saptamanii

#140
birisdoru

birisdoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.03.2014
ceva am verificat si cum l-am conectat (rfid-ul) funcioneaza ,dar vreau sa am linistea aceea ca totul e ok-iii
alimentarea am gasit-o pe plecarea la distribuitoare si c-da yalei dar nu e cea cu temporizare,dar jucaria mea cu rfid are posibilitatea de reglaj a temporizarii si o face ea

#141
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
De fapt un GND (un minus) trimis pe CY (comanda yala) actioneaza yala... temporizarea o facea procesorul dar cum tu ai adaugat un RFID, i-a revenit acestuia sarcina ... procesorul interfonului o va tine doar in cazul convorbirilor

#142
cristimm

cristimm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.09.2005

View Post0absolut, on 18 aprilie 2014 - 07:09, said:

@cristimm schimba-l ca e cel mai bine Posted Image

Multumesc pentru sfat, m-am gandit si eu la asta.

Ce model sa cumpar ca sa fie compatibil cu Electra IA-01?

#143
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
IA-02 ... stii faptul ca se vorbeste ca la o statie ? cel de jos te aude DOAR daca tii butonul apasat cat vorbesti (1,2,10 sec) nu doar daca ii dai un impuls

@birisdoru
Spre aparatul exterior:
1- CK
2- CL (comanda lumina)
3- GND
4- 5v
5- date
6- CF
7- CY (comanda YALA)
8- GND
10- 12v
9- 50v

Spre distribuitor:
1- 12v
2- GND
3- ck
4- date
5- 50v

#144
birisdoru

birisdoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.03.2014
Multumesc pt info JUNIOR,   m-ar interesa toata documentatia de la ele setari si tot ce se poate ,daca poti ?Eventual trimise pe e-mail [email protected] sau [email protected]  sau [email protected]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate