Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Webcam cu fir USB de dimensiune mare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Salut,

Imi trebuie sa conectez si sa mearga :D un webcam cu un cablu USB de hai sa zicem 15m dar s-ar putea sa fie aproape 20. Acum este conectat printr-un cablu USB prelungitor Belkin de 5 m si nu are nici o problema. Ceva imi spune ca daca mai conectez un cablu de 5 m identic va merge la fel. Intrebarea este daca va merge si cu 3 cabluri de 5 m. Cablurile sunt ecranate foarte bine si sunt foarte scumpe, cam 30 de lei ceblum de 5 m.

Bine, 3 ori 30 de lei ajung la 100 de lei si mai bine iau o camera IP de 200 dar totusi 100 e la jumatate.

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cel mai ieftin scapi cu http://www.buyincoin...m/item/347.html

#3
HpVirus

HpVirus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 30.05.2009
Dar totusi, daca faci o investitie de viitor, mai bine mergi pe o camera IP. Nu se stie unde sau cand o sa mai ai nevoie de ea...

View Postrumegus, on 24 aprilie 2014 - 23:00, said:

...sau!

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Te lovesti de lungimea max a cablului USB

Quote

USB 2.0 provides for a maximum cable length of 5 meters for devices running at Hi Speed (480 Mbit/s). The primary reason for this limit is the maximum allowed round-trip delay of about 1.5 μs. If USB host commands are unanswered by the USB device within the allowed time, the host considers the command lost.


#5
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Da, dar sa stii ca merge si cu 10m, am verificat. Cel putin cu un webcam merge.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate