Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Cazier, va implor sa ma ajutati cu un raspuns

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#1
dennyssu1

dennyssu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.04.2014
Decii, acum vreo luna de zile am fost intr-un hipermarket din care am sustras un obiect in valoare de 6-7 lei. Am fost prins si introdus intr-o incapere cu un domn care era un fel de director nu stiu exact..la inceput vroia sa cheme politia sa-mi faca cazier . Am vorbit cu el..am scos-o la capat..in final m-a intrebat numele si adresa..nu i-am dat nici un a t de identitate...nu a chema politia..nici un organ de politie nu a fost informat. M-a pus sa platesc pretul de 10 ori si ca data viitoare daca se mai repeta cheama direct  politia. Chestia este ca m-a pus sa scriu pe o foaie ca recunosc si regret fappta. Intrebarea mea este...ajunge la cazier sau ceva? Nu a chemat politia..nu am prezentat buletinul..a spus ca daca se va mai intampla va chema politia. Va rog daca stiti sa-mi spuneti.

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Nu cheama politia pentru asa ceva, a vrut doar sa te sperie, si se pare ca a reusit :)
Procedura normala asta e, sa te puna la plata, presupun ca vorbim de kaufland.

#3
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,735
  • Înscris: 28.12.2008
99% nu. Pe viitor să nu mai furi.

#4
dennyssu1

dennyssu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.04.2014

 SfPetru, on 24 aprilie 2014 - 12:50, said:

Nu cheama politia pentru asa ceva, a vrut doar sa te sperie, si se pare ca a reusit Posted Image
Procedura normala asta e, sa te puna la plata, presupun ca vorbim de kaufland.

Defapt de fostul real..care acum este auchan

driftking91 said:

99% nu. Pe viitor să nu mai furi.

Mersii de raspuns, si nu..nu mai pun mana de acum

Edited by dennyssu1, 24 April 2014 - 12:51.


#5
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
trebuia sa te bata peste talpi!

#6
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010
Gigi becali face parnaie pentru aceeasi fapta.
Ce naiba, du-te la supermarketul respectiv si spune-le sa-ti dea repede banii inapoi, si sa-ti pupe mana.
Daca nu fac chestia asta in 14 secunde, suna la 112., cheama politia, recucoaste ca ai mancat castane, ca ai penis mica.
Iar in fata procurorului schmba-ti declaratia, spune ca ai fost amenintat, ca ti-a fost frica.
Cum naiba, sa-ti faci dreptate singur, ca esti supermarket, sau ca te numesti Jiji becali?

#7
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,735
  • Înscris: 28.12.2008
Câţi ani ai?

#8
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
(Cazier, puscarie si tot ce trebuie! Asta va doresc!)
Stai linistit, ti-a tras un perdaf, alta data fii mai atent, nu pune mana pe ce nu iti apartine sau pe ceea ce nu poti plati(achita)!

#9
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 10.09.2005
Tatal meu a patit alta si mai si acum 2 ani. Era dupa o problema de sanatate si avea o curea la pantaloni cumparata din kaufland cu ceva timp in urma. S-a dus intr-o zi la magazin si s-au luat de el ca a furat cureaua. Tot asa ca cheama politia, ca etc. L-au pus pana la urma sa o plateasca din nou, din pacate numai aveam bonul ca le dadeam cu el in cap de nenorociti. Tatal meu nu a furat o firmitura de paine, a muncit toata viata cinstit si a ajuns neom din cauza muncii la 63 de ani. Pun pariu ca daca era vreun rrom cu lantul de 1 kil la gat si ceafa groasa nu ii ziceau nimic astia de la magazin chiar daca ala fura de adevaratelea.

ps: Initiator numai fura, nu e frumos. Azi un ou, maine un bou stii cum e vorba..

Edited by gerbil, 24 April 2014 - 12:59.


#10
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010
Cum au afflat ca ai "sustras"?
Te-au perchezitionat?
Aveau mandat de la un procuror?

#11
dennyssu1

dennyssu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.04.2014

 maramicuip, on 24 aprilie 2014 - 12:58, said:

. Cum au afflat ca ai "sustras"?
Te-au perchezitionat?
Aveau mandat de la un procuror?

Ce mandat? Nu avea nimic..a inceput sa ma pipaie..chiar iam spus  ca nu are nici un drept sa-mi faca asta. El in continuu zicea ca o sa cheme politia si face cazier..

#12
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012

 maramicuip, on 24 aprilie 2014 - 12:58, said:

Cum au afflat ca ai "sustras"?
Te-au perchezitionat?
Aveau mandat de la un procuror?
Nu trebuie mandat, esti rugat sa arati bonul si se confrunta cu produsele detinute. Pentru alte situatii, exista imagini video.

#13
dennyssu1

dennyssu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.04.2014

 gerbil, on 24 aprilie 2014 - 12:58, said:

Tatal meu a patit alta si mai si acum 2 ani. Era dupa o problema de sanatate si avea o curea la pantaloni cumparata din kaufland cu ceva timp in urma. S-a dus intr-o zi la magazin si s-au luat de el ca a furat cureaua. Tot asa ca cheama politia, ca etc. L-au pus pana la urma sa o plateasca din nou, din pacate numai aveam bonul ca le dadeam cu el in cap de nenorociti. Tatal meu nu a furat o firmitura de paine, a muncit toata viata cinstit si a ajuns neom din cauza muncii la 63 de ani. Pun pariu ca daca era vreun rrom cu lantul de 1 kil la gat si ceafa groasa nu ii ziceau nimic astia de la magazin chiar daca ala fura de adevaratelea.

ps: Initiator numai fura, nu e frumos. Azi un ou, maine un bou stii cum e vorba..

Pai si, a semnat vreo ceva tatal tau? Pe mine m- a pus sa scriu pe un forular "recunosc si regret fapta"

#14
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012

 dennyssu1, on 24 aprilie 2014 - 13:02, said:



Ce mandat? Nu avea nimic..a inceput sa ma pipaie..chiar iam spus  ca nu are nici un drept sa-mi faca asta. El in continuu zicea ca o sa cheme politia si face cazier..
Cand si unde a inceput sa te pipaie?

#15
dennyssu1

dennyssu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.04.2014

 onisoru, on 24 aprilie 2014 - 13:02, said:

Nu trebuie mandat, esti rugat sa arati bonul si se confrunta cu produsele detinute. Pentru alte situatii, exista imagini video.

Asa s-a intamplat..defapt ei ma luase pentru niste baterii..si intamplarea a facut ca eu sa sustrag ceva din magazinul lui..desigur nu era vorba de acele baterii..

 onisoru, on 24 aprilie 2014 - 13:03, said:

Cand si unde a inceput sa te pipaie?

In camera aia a lor, m-a pus sa scot ce am in buzunare apoi m-a pipait el sa vada daca mai am vreo ceva.

#16
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 10.09.2005
Nu a semnat nimic, dar s-au tinut de el pana a dat banii pe curea si nici nu au vrut sa se uite pe camere. Niste idioti, l-au vazut mai ametit (era dupa un atac cerebral) si s-au luat de el.

La tine nu prea aveai ce sa comentezi, ai furat cu adevarat, Nu conteaza suma, in lege furtul e furt, poti sa furi si 1 ban tot furt e.

Edited by gerbil, 24 April 2014 - 13:09.


#17
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010

 onisoru, on 24 aprilie 2014 - 13:02, said:

Nu trebuie mandat, esti rugat sa arati bonul si se confrunta cu produsele detinute. Pentru alte situatii, exista imagini video.

 onisoru, on 24 aprilie 2014 - 13:02, said:

Nu trebuie mandat, esti rugat sa arati bonul si se confrunta cu produsele detinute. Pentru alte situatii, exista imagini video.
Esti rugat Punct.
Ce obligatie legala este asta?

Ce alte situatii? Ce imagini video? Daca au coaie, sa cheme politia.

#18
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Sa iti fie invatatura de minte. Considera intamplarea ca pe o lectie de viata. daca nu erai prins, ai fi prins curaj si in viitor furai iar ceva si cum spune gerbil, azi un ou maine un bou si uite asa ajungi infractor. Daca asta vrei sa faci cu viata ta, continua, daca vrei sa mergi cu capul sus pe strada si inima inpacata ca esti om cinstit, incearca sa inveti din cele intamplate si fa ceva util cu viata ta, munca cinstita te resplateste mult mai mult decat un furt.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate