Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Monetizare cover youtube

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Am cantat pe orga melodia Dmitri Shostakovich - Jazz Suite No. 2 VI. Waltz 2 - Part 6 si am zis sa incerc sa o pun pe youtube. Mi-a aparut mesajul de copyright langa ea, am dat click si a aparut mesaj, daca vreau sa monetizez acest cover. Nu aveam alta optiune de ales, am dat monetizare si a aparut dolarul verde. Ce sa inteleg de aici? Ca a fost acceptata desi are copyright ? Este bine sa las melodia sau sa o sterg? Nu as vrea sa imi baneze contul, mesajul de copyright tot apare, am dat pe el iar si a aparut sa dau ca am luat la cunostinta, dar tot imi ramane la copyright notices, imi e sa nu ma trezesc inr-o zi cu contul suspendat. Melodia este cover 100% cantata de mine pe yamaha psr 275, este o melodie clasica.

Edited by gerbil, 24 April 2014 - 12:23.


#2
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Stai linistit, e cover, e plin youtube de asa ceva.
Cauta David Sides, Sam Tsui, Hugo Schneider ... aia au canale doar pentru cover-uri.

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Multumesc.

#4
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Bafta :)

#5
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Nu il poti monetiza decat daca ai acordul scris al autorului. Absolut orice nu este original, audio/video/etc, pe fundal sau nu, nu permite monetizarea decat in anumite conditii:

Vezi aici ce fel de clipuri poti monetiza:
https://support.goog...r/2490020?hl=en

+ https://support.goog...wer/97527?hl=en

+ https://support.goog.../answer/3301938

#6
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
In caz de probleme cu copyrightul, youtube doar blocheaza vizionarea materialului cu probleme de catre alti utilizatori. Nici macar nu-l sterge din cont. Nu suspenda sau baneaza conturi.

#7
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Stefan, tocmai asta e, ca mi l-au monetizat fortat. Adica apare dolarul verde acum desi are copyright. Si nu am acordul scris al autorului.

Ever, am patit-o cu un alt cont acum cativa ani, aveam un film cu revolutia romana si mi-au banat definitiv contul pentru incalcarea drepturilor de copyright pentru acel film. Am uploadat filmul, a aparut la fel ca are copyright si ca am luat la cunostinta. Scria ca nu e nimic, dar nu va fi disponibil in toate tarile si peste cateva saptamani m-am trezit cu ban definitiv pentru acelasi film.

Edited by gerbil, 24 April 2014 - 13:15.


#8
Costi87

Costi87

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 165
  • Înscris: 16.10.2013
Daca nu ma insel, cand youtube-ul monetizeaza un video care are probleme de copyright are mai multe optiuni gen: suspenda acel video /// suspenda contul ///  il tine online dar banii facuti sunt trimisi catre cei care au drepturile de autor (daca au ceva contract cu ei).
Totusi nu sunt prea sigur ca exact asa functioneaza sistemul, mai ales acuma in ultimul timp.

Edited by Costi87, 24 April 2014 - 14:00.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate