Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Garantie valabila?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dizzy1k

dizzy1k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 06.02.2011
Salut,in Noiembrie 2012 am cumparat un Galaxy Nexus de la EvoMag la liber - garantie 24 luni.
De cateva zile imi face figuri mufa de incarcat,se incarca doar daca tin apasat in jos mufa.
Am incercat cu diferse incarcatoare insa nici un rezultat..
Intrebarea mea este .. sa mi-o fac pe cont propriu .. piesa e undeva la 30 lei ...iar pentru montare..pot folosi tutoriale sau ..un service gsm sau sa merg cu el la garantie?(Stiu ca e o intrebare hilara dar niciodata nu am fost increzator in garantiile oferite ..de multe ori le-am vazut ca simple documente cand achizitonezi ceva...si mai mult te poti ruga sa nu aive nimic decat sa ti-l faca...)

In schimb am un prieten care si-a luat Iphone 5 de la Vodafone si i l-au schimbat de 2 ori pana acum:

Prima data le-a zis ca pierdea semnal .. (avea probleme cu camera nu cu semnalul).
A 2a oara si l-a scurcircuitat intentionat ca sa ii dea altul nou.

Intrebarile mele :

1.Sa merg cu el la garantie sau la un service GSM?
2.Cine are experiente cu EvoMAG?..

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
logic ca la garantie. ca e gratis.

#3
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Du-l la garanţie. Cine ştie, poate ţi-l înlocuiesc cu un Nexus 5. Posted Image

Edited by driftking91, 24 April 2014 - 12:18.


#4
dizzy1k

dizzy1k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 06.02.2011
:)) Am mai avut si alt prieten care tot de la vodafone a avut un S Plus si dupa 1 an si ceva ..l-a dus in garantie si i-a dat pentru o diferenta de 60 ron un s3 mini... problema mea este ca e EvoMAG..nu Vodafone..d-aia eram curios daca a mai avut cineva de-a face cu garantia celor de la EvoMAG

#5
adionita

adionita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 27.04.2008
Uita-te pe certificatul de garantie. Sunt sanse mari sa ai garantie la Samsung nu la Evomag.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

 dizzy1k, on 24 aprilie 2014 - 12:14, said:

In schimb am un prieten care si-a luat Iphone 5 de la Vodafone si i l-au schimbat de 2 ori pana acum:
Prima data le-a zis ca pierdea semnal .. (avea probleme cu camera nu cu semnalul).
A 2a oara si l-a scurcircuitat intentionat ca sa ii dea altul nou.
Off-topic: la iPhone scapi foarte usor cand e vorba de garantie fiindca nu exista (cica) alte piese de schimb in afara de ecran+touchscreen (dar si asta de putin timp). Din cauza asta la orice problema hardware iti este inlocuit iDevice-ul cu unul nou.

 driftking91, on 24 aprilie 2014 - 12:18, said:

Du-l la garanţie. Cine ştie, poate ţi-l înlocuiesc cu un Nexus 5.
Poate cu Nexus 5_zgarieturi daca garantia e la vreun service obscur.

Edited by Hider141, 24 April 2014 - 12:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate