Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Eroare in Opencart

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009
Salutare,

Mi-am configurat o platforma Opencart in proportie de 90%, iar acum la final am constatat ca la plasarea unei comenzi pentru un Voucher cadou, imi da o eroare. Stiu ca la inceput a functionat, dar dupa modificarile aduse cred ca am corupt ceva.
Daca fac un update la Opencart se poate rezolva? (versiunea de oc este 1.5.6.1)
Cum as putea remedia problema?

Va multumesc.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at linksite*/catalog/language/romana/account/voucher.php:1) in linksite*/system/engine/controller.php on line 28
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at linksite*/catalog/language/romana/account/voucher.php:1) in linksite*/system/engine/controller.php on line 29


Edited by 1Maus, 24 April 2014 - 10:31.


#2
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009
LE: Am facut update la OC 1.5.6.4 si problema persista atunci cand lansez comanda de voucher.

Edited by 1Maus, 24 April 2014 - 11:46.


#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Arata-ne si noua ce contin cele doua linii din /system/engine/controller.php on line 28

#4
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009
Am uitat sa le afisez.
Multumesc.

line27 protected function redirect($url, $status = 302) {
line28	  header('Status: ' . $status);
line28	  header('Location: ' . str_replace(array('&', "\n", "\r"), array('&', '', ''), $url));


Edited by 1Maus, 24 April 2014 - 11:45.


#5
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Pardon, la /catalog/language/romana/account/voucher.php:1 e buba.
Deschide-l cu notepad++ si daca la encoding e bifat Encode in UTF-8, alege varianta fara BOM.

Daca nu-i asa, ataseaza primele linii.

#6
bogdansbg

bogdansbg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.04.2006
Vezi la sfarsitul fisierului sa nu ai un spatiu liber dupa inchiderea instructiunilor php (la sfarsit de tot, jos).

Ce ai tu acolo nu este eroare, deci nu blocheaza siteul, ci un warning care poate fi dezactivat daca nu vrei sa mai vezi asa ceva sau sa-l rezolvi.

Deschide fisierul cu Notepad++ (cum a zis dani) si deschide in paralel un fisier din pachetul original si vezi care-i diferenta. Notepad++ poate compara fisierele.

Edited by bogdansbg, 24 April 2014 - 22:19.


#7
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009

View Postdani.user, on 24 aprilie 2014 - 14:16, said:

Pardon, la /catalog/language/romana/account/voucher.php:1 e buba.
Deschide-l cu notepad++ si daca la encoding e bifat Encode in UTF-8, alege varianta fara BOM.

Daca nu-i asa, ataseaza primele linii.

Asta era. Am editat ceva prin acele traduceri si l-am salvat gresit.

Multumesc Dani.
Multumesc Bogdan.

#8
bogdansbg

bogdansbg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.04.2006
Cu multa placere. Succes!

PS: Eu nu mai implementez/dezvolt magazine online decat pe Opencart (se customizeaza extrem de usor si e foarte rapid).

#9
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009
Ciudat ca acum dupa ce am rezolvat asta, dau de alta tot pe partea de voucher cadou :)
Am generat un voucher, dupa care simulez o comanda in care introduc acel cod primit. Imi refuza codul pe motiv ca ar fi folosit, sau ca e expirtat.

#10
bogdansbg

bogdansbg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.04.2006

View Post1Maus, on 25 aprilie 2014 - 01:33, said:

Ciudat ca acum dupa ce am rezolvat asta, dau de alta tot pe partea de voucher cadou Posted Image
Am generat un voucher, dupa care simulez o comanda in care introduc acel cod primit. Imi refuza codul pe motiv ca ar fi folosit, sau ca e expirtat.

Creaza voucherul cu o zi in urma si seteaza perioada de valabilitate. Vezi daca merge asa.

Si nu face confuzie intre vouchers si coupons. Incearca cu Coupons.

Edited by bogdansbg, 25 April 2014 - 02:12.


#11
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009
Despre voucher este vorba. Cel pe care il comanda clientrul pentru o alta persoana. Pentru acestea nu se poate seta perioada de valabilitate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate