Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Nu mai erau la modă permisele de la Pitești, "raiul" s-a mutat la Târgu Jiu

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011
http://stirileprotv....re-de-mita.html
Nu e o știre de ultima oră, dar e bine de știut, când prindem pe unul în trafic mai retardeles, nu se mai cade să îl întrebăm dacă are permis de Pitești, ci de Târgu Jiu :naughty:

#2
cornel_m2006

cornel_m2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 04.05.2012
or avea curaj dupa astfel de descoperire sa anuleze si permisele emise??
caci altfel... va fi jale (si-asa este) in trafic

cata inconstienta tocmai de la cei care supravegheaza traficul si siguranta lui!!!
bleah...

#3
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Nu le iau apararea dar faza este ca a devenit obisnuinta cam peste tot sa dai spaga, daca nu dai pici, poti sa fi clona lui Jeremy Clarkson, daca nu cotizezi sistemul pierzi.
Si nu e neaparat vorba de Pitesti sau Targu Jiu, oriunde te-ai duce, intr-un cerc de prieteni, la o discutie, sigur gasesti pe unu care a dat spaga sa ia carnet ...
Porcaria este ca acest obicei pleaca de cele mai multe ori de la cel care vrea sa obtina ceva mai repede, mai usor, si se ajunge la o ditamai caracatita ... ca de ... cerere este, hai sa fim golani. Si uite asa se corupe un sistem intreg de la al mai mic, si devine o obisnuinta sau mai mult, o obligatie. Ca de ... asa e romanul, tampit, se simte indatorat sa "recompenseze" pe cineva care-i ofera un serviciu sau o hartie/atestat/diploma pentru ceva...
Nu mi-e rusine sa spun ca eu n-am dat spaga, si n-am luat carnetul din prima, l-am luat a doua oara ... dar asta era demult :) Deja l-am schimbat odata

#4
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Nimic nu stiti, iti iei permis "pe bani" in Ungaria si il schimbi in RO.
De unde credeti ca au toate ciorile analfabete permis?

Edited by dadi272, 24 April 2014 - 12:43.


#5
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

 Alucard, on 24 aprilie 2014 - 11:55, said:

daca nu dai pici, poti sa fi clona lui Jeremy Clarkson, daca nu cotizezi sistemul pierzi.
Fals.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate