Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cutremur la PRO TV: Mona Segall și-a dat demisia

- - - - -
  • Please log in to reply
260 replies to this topic

#1
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

Quote

Cutremur la PRO TV: Mona Segall și-a dat demisia


Unul dintre cei mai importanți oameni din Pro TV, creatorul și producătorul unor show-uri de succes, precum Vocea României și Românii au talent, a demisionat astăzi, ne-au confirmat în exclusivitate surse din trustul PRO.

Mona Segall (53 de ani) produce pentru PRO TV din 1995 și, pentru mulți, ea este omul din spatele scenei pe care s-a bazat cu adevărat succesul postului de televiziune lansat de Adrian Sârbu.

De 19 ani, ea se ocupă de show-urile care aduc audiențe-record acestui post de televiziune. Producătoarea a lucrat la „Dansez pentru tine“, „Românii au talent”, „Vocea României” și la multe alte show-uri, printre care și cele mai vechi, precum „Alege ASIA“ sau „Vara ispitelor“.

Mona Segall, în calitate de Producător General, coordona cu mână de fier echipele care au constituit, de-a lungul anilor, o adevărată fabrică de audiență și de bani pentru PRO TV.

Noua strategie: producții ieftine și filme

Noua conducere a PRO TV, reprezentată de directorul lituanian Aleksandras Cesnavicius, a anulat sau modificat emisiuni de succes din ultimii ani, cum ar fi „Dansez pentru tine” – care nu va mai avea o ediție în această toamnă, „Vocea României” – care se transformă în Kids Voice. De asemenea, nu este sigur nici viitorul unor producții precum „Românii au talent” și „MasterChef”, având în vedere că noua conducere a PRO TV preferă să se axeze pe producții mai ieftine și pe filmele de la Time Warner, acționarul principal al CME, compania-mamă a PRO TV în România.

http://www.reporterv...at-demisia.html

#2
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
ProTv se duce la peste... aseara urmaream Master Chef si au facut testul ala cu Copii care gateau, am mutat canalul... nu suport emisiunile de genul asta.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Sa speram ca nu vom mai vedea Steven Segal si Za dragon Wilson

#4
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013
Lasă că e mai bine că deja mă scoate din minți ProTV (și nici măcar nu mă uit la TV :P). Acum mai trebuie să pice și antenele și celelalte posturi TV că nu își mai au rostul. Mă uit în SUA și văd că posturile de televiziune fac seriale chiar foarte ok și atunci își au un rost. Dar pentru ce să mă uit la un post de televiziune care copiază toate emisiunile și telenovelele de la străini și care dau filme vechi și proaste?

#5
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Producator da, creator mai putin...

Quote

Got Talent is a talent show television format conceived and owned by Simon Cowell's SYCOtv company. A pilot was made in the United Kingdom in 2005, hosted by Paul O'Grady, but after O'Grady's split with ITV, the series was postponed, resulting in America's Got Talent – the first full series of the format.
It has spawned spin-offs in over 58 countries (as of April 2014), in what is now referred to as the Got Talent format,[1] similar to that described by FremantleMedia of the Idol format.[citation needed] In April 2014, the format was named the world's most successful reality TV format ever by the Guinness World Records.[1]


#6
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
O veste trista, dar cine dracu e si Mona Segall asta?

#7
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
A fost si creator, mai ales in epoca de inceput a Pro TV. Vara ispitel;or, din cate stiu, a fost sormatul propriu al Pro TV, deci a avut si ea un cuvant (mare) de spus.

#8
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

View Postdan-s, on 23 aprilie 2014 - 21:36, said:

Lasă că e mai bine că deja mă scoate din minți ProTV (și nici măcar nu mă uit la TV Posted Image). Acum mai trebuie să pice și antenele și celelalte posturi TV că nu își mai au rostul. Mă uit în SUA și văd că posturile de televiziune fac seriale chiar foarte ok și atunci își au un rost. Dar pentru ce să mă uit la un post de televiziune care copiază toate emisiunile și telenovelele de la străini și care dau filme vechi și proaste?
Sunt mai ieftine filmele vechi si proaste Posted Image  Oricum conteaza sa faca rating, nu conteaza calitatea (pentru ei)

#9
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Cred ca Pro TV va deveni o alta Antena 1, doar ca o sa fie HD :P

PS Sunt curios unde se va duce Mona Segall. E posibil ca televiziunea respectiva sa beneficieze de o crestere de audienta, pentru ca tipa chiar stie meserie.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu ştiu ce Rating vor să mai facă, fiindcă au în mare parte doar programe proaste, cel puţin pe Pro Cinema şi Acasă Gold... Nu mai zic de Sport.ro.

Chiar aşa de imbecili suntem dacă am ajuns să ne uităm la reluările reluărilor, de pe alea 3 canale?

Edited by alfa_alfa, 23 April 2014 - 22:03.


#11
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,824
  • Înscris: 07.07.2009
Chiar si asa sunt pe primul loc la audiente si nu se va schimba acest lucru :)

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

View Postpotae, on 23 aprilie 2014 - 21:40, said:

Producator da, creator mai putin...
Oricum e cazul sa intre la rampa si tineri pe acolo Posted Image

View PostKalman2007, on 23 aprilie 2014 - 22:01, said:

Chiar si asa sunt pe primul loc la audiente si nu se va schimba acest lucru Posted Image
Macar stiu ce e aia 16:9 sau HD sau sunet dolby digital la emisiuni de studio, sa vezi ce fain se aud Posted Image

#13
ARPA

ARPA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,603
  • Înscris: 05.10.2013

Quote

Dansez pentru tine” – care nu va mai avea o ediție în această toamnă, „Vocea României”

nu este sigur nici viitorul unor producții precum „Românii au talent” și „MasterChef”

Daca toate productiile astea sunt inchise cred ca este evident ca nu-si recupereaza costurile de productie cu ele ,pt ca rating aduc ,dar bani nu aduc cat se baga in ele cel putin ,daca ar recupera doar banii de productie cu zero profit ar fi mentinute ,nu ar avea  logica sa fie inchise doar pt ca sunt scumpe .

#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Nu am vãzut nici un cutremur :  )

#15
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007

View Postpufonel, on 23 aprilie 2014 - 21:55, said:

Cred ca Pro TV va deveni o alta Antena 1, doar ca o sa fie HD Posted Image

PS Sunt curios unde se va duce Mona Segall. E posibil ca televiziunea respectiva sa beneficieze de o crestere de audienta, pentru ca tipa chiar stie meserie.
nu a stiut meserie doar a imprumutat pe bani greii formate de succes de afara si a stiut sa le implementeze la cerintele publicului din Romania;
in oricare televiziune in care v-a lucra,ca sa aibe succes (ca la ProTv), va trebui sa stea pe un munte de bani ,iar in Romania doar Intact cu Antenele isi permit sa fie cat de cat extravaganti, ceilanti doar supravietuiesc

View PostARPA, on 23 aprilie 2014 - 22:25, said:

Daca toate productiile astea sunt inchise cred ca este evident ca nu-si recupereaza costurile de productie cu ele
trebuie platita si franciza (care banuiesc ca nu e ieftina)

Edited by STARTREK1, 23 April 2014 - 23:20.


#16
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005

View PostBucifon, on 23 aprilie 2014 - 21:48, said:

O veste trista, dar cine dracu e si Mona Segall asta?

Este cea care face munca din spate! Datorita ei acest PRO TV a avut audiente uriase! Intotdeauna oamenii din spate aduc audienta . Cei din fata sunt doar jucatori! Din fericite, am avut ocazia sa o cunosc pe acesta femeie si chiar este un om de valoare. Asta e... E interesant sa vedem ce mai urmeaza

#17
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View PostSTARTREK1, on 23 aprilie 2014 - 23:19, said:

nu a stiut meserie doar a imprumutat pe bani greii formate de succes de afara si a stiut sa le implementeze la cerintele publicului din Romania;
in oricare televiziune in care v-a lucra,ca sa aibe succes (ca la ProTv), va trebui sa stea pe un munte de bani ,iar in Romania doar Intact cu Antenele isi permit sa fie cat de cat extravaganti, ceilanti doar supravietuiesc
Antenele au facut praf cam toate formatele pe care le-au cumparat (poate cu exceptia Te cunosc de undeva) tocmai fiindca n-au avut un om priceput "la butoane". Nu conteaza numai banii, conteaza si cum ii cheltuiesti si ce oameni iti alegi in echipa.

#18
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Pun pariu ca o vom vedea undeva, oriunde merge Sirbu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate