Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

sistem audio pentreu plaja

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cristiusa85

cristiusa85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.04.2014
Salutare, am si eu o mare dilema si anume: a ramas ca eu sa ma ocup de sonorizarea unei suprafete de plaja de 3000mp in statiunea Mamaia si habar nu am ce anume ar trebui sa aleg sa fie cat mai bine. Cam ce putere ar trebui sa aiba boxele sa se auda destul de bine? Este nevoie sa folosesc neaparat echipamente noi sau e mai bine cu 2nd hand? Orice informatie cu privire la acest subiect este foarte binevenita.
Va multumesc mult.

#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Sa imi spui locatia plajei pentru a o ocoli.

Edited by mihai!, 23 April 2014 - 20:24.


#3
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006

Quote

Sa imi spui locatia plajei pentru a o ocoli.
Subscriu. Din pacate muzica se aude peste tot.

#4
bibiaudiofil

bibiaudiofil

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,644
  • Înscris: 06.02.2011
Găsești sfaturi pe subforumul cu pro-audio dar țin și eu să precizez că ceea ce ești tu pus să faci pe plaja aia este motivul principal pentru care merg 750 km cu mașina în fiecare an, ca să găsesc o plajă liniștită unde nu se aude muzică "din difuzoare"

#5
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007

View Postcristiusa85, on 23 aprilie 2014 - 20:00, said:

..................
Orice informatie cu privire la acest subiect este foarte binevenita.
..................

Pai in primul rand cred c-ar trebui sa incepeti cu un studiu de piata, apeland la toti clientii care va trec pragul intr-un an, de exemplu anul acesta, de vreme ce pana acum n-ati facut-o, in care sa-i intrebati daca vor sa asculte muzica, sau nu, cat de tare le place sa fie muzica, si multe alte intrebari cu privire la "atmosfera" pe care si-o doresc dar nu numai.
Treaba asta de care vorbesti tu probabil numai in Romania se face fiindca asa i-a trecut prin cap patronului, inchipuindu-si ca lumea de pe plaja e totuna cu aia care ies la un gratar cu mititei in week-end si trebuie sa mearga maneaua cat de tare, prin alte tari se merge pe ideea clientul nostru, stapanul nostru, deci in functie de preferintele acestora se creaza si ambientul.

#6
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcristiusa85, on 23 aprilie 2014 - 20:00, said:

a ramas ca eu sa ma ocup de sonorizarea unei suprafete de plaja de 3000mp
Nu e un subiect care să poată fi rezolvat pertinent pe forum. Caută pe cineva care se pricepe (care a mai montat sunet, nu cineva care ştie să pună muzică sau îi place muzica) şi dă-i toate detaliile pe care ţi le va cere, foarte probabil îţi va prezenta mai multe variante, cu avantaje şi dezavantaje la fiecare, din care vei putea alege una care se apropie cel mai mult de bugetul disponibil şi cerinţele pe care le ai de la acel sistem de sunet. În funcţie de cerinţe, un spaţiu de 3000 mp se poate sonoriza şi cu două sisteme genius

#7
cristiusa85

cristiusa85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.04.2014
Multumesc mult pentru sfaturi. Cred ca pentru inceput vom incepe sezonul pe "silent mode", ca oricum va fi nebunie si muzica extra loud pe peste tot, urmand ca apoi sa urmez sfatul lui Protopopeus si sa intreb lumea care vine pe plaja daca si-ar dori pe plaja liniste sau nu.  In schimb mai e o treaba tare nasoala care am trait-o si eu pe pielea mea si anume: pe bucata de plaja pe care te afli nu este muzica, dar in schimb se aude muzica de pe plajele invecinate, asa ca te afli intr-un necaz mai mare mai ales daca intr-o parte sunt manele si in cealalta house sau altceva. Si in momentul de fata cam asa se intampla pe peste tot, cel putin pana se va gandi municipalitatea  sa faca un sistem comun pentru toate plajele.

#8
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcristiusa85, on 24 aprilie 2014 - 14:17, said:

In schimb mai e o treaba tare nasoala care am trait-o si eu pe pielea mea si anume: pe bucata de plaja pe care te afli nu este muzica, dar in schimb se aude muzica de pe plajele invecinate
Exact, şi acesta e doar unul dintre detaliile care trebuie luate în considerare. De aceea am spus că trebuie să iei legătura cu o persoană care se pricepe.

#9
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Vrei ambianta, cu boxe mai mici de public adress cum sunt cele de la stadioane de exemplu, imprastiate cat de cat uniform pe suprafata aia sau unele mari gen sistem de club puse intr-un loc (langa beachbar sau ce ai tu acolo de exemplu)?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate