Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Transfer clasa a XII

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Balmon

Balmon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.02.2014
Salut , sunt clasa a XI-a la profil Real , specializare Mate-Info(info intensiv) , si as vrea sa ma transfer in vara asta, la alt liceu cu profil Real , specializare stiintele naturii.
Stiu ca trebuie sa mai fie locuri in clasa respectiva si sa am media peste ultimul din clasa.

Ma intereseaza daca stiti la ce materii ar trebui sa dau acele "examene" si eventual in ce constau...
Stiu ca la bac diferenta dintre Mi si Stinte este doar de M1 respectiv M2 , exista diferente la bio/chimie/fizica?

Edited by Balmon, 23 April 2014 - 19:47.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Uite programa, compara si vezi unde nu corespunde: http://www.edu.ro/in.../articles/c556/

#3
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
Intreaba direct la liceu, e mai simplu si sigur. Poate merge si prin telefon, e-mail.

#4
Balmon

Balmon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.02.2014

 neagu_laurentiu, on 23 aprilie 2014 - 19:52, said:

Uite programa, compara si vezi unde nu corespunde: http://www.edu.ro/in.../articles/c556/

Destul de folositor mersi
Aparent la chimie si biologie ar fi diferente ,
La fizica ambele au 3 ore deci presupun ca este exact aceeasi programa
Daca stie cineva daca se da si ceva diferenta la matematica(desi M2 e mai usor decat M1)

Ah si ceva care am uitat sa postez initial ... Sunt curios cand se dau aceste teste? La inceputul vacantei, la sfarsitul acesteia sau...?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate