Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Ati avut probleme cu alte rase/minoritati?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Se stie ca o mare parte din imigrantii africani, arabi si alte natii maronii provoaca infractiuni si scandaluri si conflicte prin Vest. Voi ca romani ce va aflati in diaspora, ati avut vreodata de-a face cu ei? Prin Europa de vest sau America? Cu negri, arabi, chiar si tigani, sau eventual cu imigranti albi de alta nationalitate?

#2
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Tiganii, nu am avut conflicte cu ei dar pot sa iti spun ca cei mai spurcati sunt tiganii slavi. Apoi negrii, nu stiu din ce tari provin ca sa iti spun nationalitatea, pentru mine sunt negrii si atat. Sunt foarte agresivi si se vede ca vin din salbaticie, nu reusesc sa se adapteze. Cei mai periculosi sunt moldovenii care ii vezi dimineata la ora 7 cu berea in mana. De aia sa te feresti ca de dracu' Posted Image

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Pai prin vest e timisoara si deja orasul ala e proprietatea tiganilor...

#4
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007
Toata viata am fost open-minded si mi-am spus ca nu voi judeca pe nimeni functie de origini. Din pacate e o anumita etnie foarte prezenta in Europa care a reusit sa-mi spulbere prin comportament orice credinta in egalitatea oamenilor de pretutindeni.

#5
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013

View Posttandrei99, on 23 aprilie 2014 - 19:58, said:

Toata viata am fost open-minded si mi-am spus ca nu voi judeca pe nimeni functie de origini. Din pacate e o anumita etnie foarte prezenta in Europa care a reusit sa-mi spulbere prin comportament orice credinta in egalitatea oamenilor de pretutindeni.

spune-o pe nume

#6
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View Postzedicus, on 23 aprilie 2014 - 19:30, said:

Se stie ca o mare parte din imigrantii africani, arabi si alte natii maronii provoaca infractiuni si scandaluri si conflicte prin Vest.

Pe langa asta, nici nu au bun simt si respect fata de altii. De curand am inceput sa lucrez la o firma iar in prima zi am stat la agentie cu un asistent social, eram cu el in birou sa vad ce anume fac ei (jobul meu nu are treaba cu asistenta sociala dar cum firma e impartita pe mai multe ramuri, am facut turul fiecareia) .
Deci :
- A venit una, o negresa care era in Franta de vreo 7-8 ani si ii trebuie nu stiu ce alocatie/ajutor. II arunca tipului (asistentului social cu care eram) dosarul in fata sa il completeze el ca ea nu stie sa scrie. Postura pe care a adoptat-o a fost urmatoarea : a pus capul in palma, daca o intreba ceva sau daca ii spunea sa repete pentru ca nu vorbea bine (nici dupa 7 ani) numa dadea ochii peste cap, molfaia si guma ca o vaca si mai si primea de la stat 1500 de euro + ajutor pentru chirie. Era mama singura cu un copil. A intrebat-o asistentu social daca a lucrat vreodata in Franta, ea a zis ca nu. Dupa ce a plecat mi-a zis tipul ca pentru ei e ceva normal, 80% din persoanele care vin la el zilnic, sunt asa iar cazurile de genu sunt si ele normale. Majoritatea fac copii cu oricine si dupaia se despart pentru ajutorul asta, chit ca ei mai stau impreuna dar declara ca sunt singuri.
Sunt multi care vin, iti arunca hartiile in fata , si "descurca-te". Imi amintesc ca a venit un tigan cosovar, il chema Diamant Posted Image , imi venea sa rad dar nu am putut. Ala iara avea nevoie de niste acte dar el nici nu le-a facut acte copiilor cand s-au nascut Posted Image

- Am stat acolo vreo 2 ore, dar sincer am zis ca cedez. Am vazut ca daca vi din africa, nu te obliga nimeni sa lucrezi si primesti bani ampulea, nefacand nimic si sincer asta mi se pare o bataie de joc la adresa celor care muncesc. Aia primeste 1500 + ajutor de chirie pentru ca a stat cu cracii un sus iar taicamiu pe 1700 isi rupe oasele 35 de zile pe sapt. Eu lucrez 35 de ore pe sapt (nu ca as face mare lucru dar totusi) dupa care vin acasa si lucrez in particular. Castig ceva mai mult dar totusi, mi se pare o lipsa de respect si consider ca traiesti pe spatele altora

- Cand mi-am bagat pentru acte, acuma cativa ani, pentru aceste minoritati nu exista spirit civic sau maniere. Puteai sa vi sa stai la rand de la prima ora, ca degeaba, ei veneau si se bagau in fata

- De pastrat curatenia sa nu mai vorbim, iar eu personal nu am o parere tocmai buna despre negrii, musulmani si tigani. Poate sa ma acuze oricine de rasism, insa de multe ori, popoarele native sunt mai discriminati decat minoritatile

- Cu tiganii nu prea am avut treaba , adica mai deloc. Doar odata eram cu fratemiu in autobuz, acuma cativa ani si era un grup si  unu din ei l-a jignit pe fratemiu. Ce era de facut ? sa te iei in gura sau la bataie cu ei ? nu merita Posted Image. Oricum, cateva zile mai tarziu l-am prins tip singur si nu mai era asa "dur" Posted Image

Asa probleme nu am avut insa mai sus am zis unele chestii care ma deranjeaza, chiar daca si eu fac parte dintr-o minoritate

Edited by Andreysc7, 23 April 2014 - 20:21.


#7
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,619
  • Înscris: 02.10.2009
Nici cea mai mica problema. Fiecare cu treaba lui.
Nu am auzit de probleme cauzate de unii de o rasa impotriva altora de alta rasa. De doua ori in 12 ani am citit despre ceva mazgaleli pe o sinagoga.

P.S. Pe aici nu exista tigani. Mai ales: nu e Europa.

#8
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
mda, ce fain. Daca esti un negru venit de la curu elefantului primesti bani de-a moaca, iar daca esti roman trebuie sa te zbati pentru un job de innebunesti. Nu mi se pare normal ca romanii sa fie mai discriminati decat africanii si arabii.

#9
tandrei99

tandrei99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,258
  • Înscris: 20.09.2007

View Postzedicus, on 23 aprilie 2014 - 20:08, said:

spune-o pe nume
N-are sens. Mai am o farama de speranta pentru ei si implicit si pentru noi.
Stie toata lumea care e etnia care creeaza cele mai mari probleme in Europa. Europenii vin cu teorii despre integrarea lor in societate, teorii care au fost falimentare in toate tarile europene. Etnia aceea nu se poate integra. Cel putin asta a demonstrat pana acum in vreo cateva sute de ani.

#10
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
@zedicus
nu ti se pare tie normal dar asta este europa pe care multi o pupa in dos. prostii de albi muncesc iar coloratii se inmultesc.
chiar atat de orbi sunt oamenii incat nu inteleg faptul ca se urmareste distrugerea rasei albe?
acuze de offtopic, chiar nu m-am putut abtine.

@tandrei99
tu crezi ca la nivel inalt nu se stie ca tiganii nu se pot integra?
lucrurile astea sunt facute pentru ca rasa alba sa fie umilita, atata tot!

Edited by rich1974, 23 April 2014 - 20:43.


#11
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
Era sa uit, tot o intamplare asa :lol: . Mai demult, unde am stat inainte aveam niste vecini, familie de musulmani si na ai mei mai vorbeau cu ei si maicamea fiind patisiera a fost de acord sa le faca un tort pentru ziua fetei lor. Toate bune si frumoase pana cand ii zice maicamea mamei fetei sa mearga la magazin sa cumpere lumanare pentru tort sau mai multe (3-4 ani facea ceva de genu) .
Ba... vine asta inapoi cu o lumanare cu cifra 0 Posted Image . Nu luase nici cifra 4 si nici 4 lumanari mai mici . Ei nici acuma, dupa 10 ani de stat aici nu stiu sa scrie cu toate ca cifrele sunt cifre arabe Posted Image . I-am spus mamei ca ei sigur i-a placut forma, ca s-a gandit "uite ce lumanare faina, are si gaura in ea"

#12
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010

View PostAndreysc7, on 23 aprilie 2014 - 20:08, said:

- Cand mi-am bagat pentru acte, acuma cativa ani, pentru aceste minoritati nu exista spirit civic sau maniere. Puteai sa vi sa stai la rand de la prima ora, ca degeaba, ei veneau si se bagau in fata

- De pastrat curatenia sa nu mai vorbim, iar eu personal nu am o parere tocmai buna despre negrii, musulmani si tigani. Poate sa ma acuze oricine de rasism, insa de multe ori, popoarele native sunt mai discriminati decat minoritatile

Am asistat la o faza de genul cand am fost sa imi reinoiesc cartea de identitate. A aparut de te miri unde o negresa pe la ora 10, dupa ce lumea statea la rand de la ora 7, fiecare trecut frumos pe lista, cu un tupeu jegos s-a dus in fata sa intre direct ca ea nu are timp de asteptat, ea are drepturi si noi o discriminam daca nu o lasam sa treaca. Evident ca a iesit cu scandal, si pana nu au luat-o carabinierii nu am scapat de ea.Pana sa o "salte", a lesinat de vreo 3-4 ori, a executat niste scheme din Exorcistul si pana la urma nu a avut de ales. Bun, vine si randul meu, ma duc, termin treaba, si cand eram pe scari sa plec, negresa urca triumfatoare scarile.

Si tot despre negrii si curatenie, vecinul meu a inchiriat subsolul la 2 negrii. Bineinteles, din 2 s-au inmultit si au devenit vreo 20. Da, 20! Omul nu mai reusea sa ii dea afara din casa, pentru ca ei dupa ceva timp au refuzat sa plateasca chiria, si nici contract nu aveau pentru ca omul nu declarase spatiul, fiind declarat garaj, nu avea cum se le faca un contract. Dupa 2 saptamani e chinuri, si masini de politie plus ambulate aproape pe fiecare zi, pentru ca de cate ori venea omul acasa se certa cu ei, si cum chema carabinierii negresele intr.-un cor lesinau toate. Nu are rost sa va spun ce a ramas in urma lor, cand cu greu a scapat de ei. A chemat o firma de curatenie ca sa ii scoata casa la lumina dupa ce au "colcait" negrii in ea. Timp de o saptamana au spalat pe joc cu spalatorul cu abur, a revopsit peretii si a asutpat gaurile facut de negrii, ziceai ca trasesera cu gloante in ziduri.

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,001
  • Înscris: 07.11.2006

View PostRosebud09, on 23 aprilie 2014 - 20:08, said:

Nici cea mai mica problema. Fiecare cu treaba lui.
Nu am auzit de probleme cauzate de unii de o rasa impotriva altora de alta rasa. De doua ori in 12 ani am citit despre ceva mazgaleli pe o sinagoga.

P.S. Pe aici nu exista tigani. Mai ales: nu e Europa.

De prin 2007 tot zic ca marele furuncul,puroiul se numeste Europa.Calatorind pe ici, pe colo ce am vazut mi-a intarit convingerea.Celor care vor sa plece din tara,le-am recomandat orice,dar nu Europa.

#14
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostAndreysc7, on 23 aprilie 2014 - 20:08, said:

isi rupe oasele 35 de zile pe sapt.
Nota pentru mine: Nu pleca niciodata in Franta, ca sunt foarte multe zile de lucrat intr-o saptamana !!!

On:
Am fost in BG sa-mi fac ITP-u si am parcat in fata unui magazin 2 minute sa-mi cumpar ceva. Mi-am pus la masina oglinzi din alea micute cum are masina de la scoala de soferi, doar ca nu mi-a placut sistemul de prindere si am facut eu o inventie cu holsuruburi si niste cleme... Cand am iesit din magazin, un colorat incerca sa desluseasca cum sa scoata acele oglinzi sa le fure. M-am apropiat de el si l-am intrebat ce face acolo, iar cand ma vazut a luat-o la fuga. Nu stiu daca era din Romania, dar cu siguranta tot un nume gen "Diamant" avea :)

#15
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View PostBusiness_style, on 23 aprilie 2014 - 20:57, said:

Nota pentru mine: Nu pleca niciodata in Franta, ca sunt foarte multe zile de lucrat intr-o saptamana !!!

On:
Am fost in BG sa-mi fac ITP-u si am parcat in fata unui magazin 2 minute sa-mi cumpar ceva. Mi-am pus la masina oglinzi din alea micute cum are masina de la scoala de soferi, doar ca nu mi-a placut sistemul de prindere si am facut eu o inventie cu holsuruburi si niste cleme... Cand am iesit din magazin, un colorat incerca sa desluseasca cum sa scoata acele oglinzi sa le fure. M-am apropiat de el si l-am intrebat ce face acolo, iar cand ma vazut a luat-o la fuga. Nu stiu daca era din Romania, dar cu siguranta tot un nume gen "Diamant" avea Posted Image

35 de ore voiam sa zic Posted Image
PS: ti-ai luat felina ? Posted Image

View Postflobuc, on 23 aprilie 2014 - 20:44, said:

....

Subscriu , au aceleasi apucaturi ca si tigancile de la noi : lesin, urlete, topaieli, etc. Ma enerveaza ca ei cand ajung aici "au drepturi" , insa ei considera ca ai si dreptul de a deranja pe altii

Edited by Andreysc7, 23 April 2014 - 21:23.


#16
Manjo

Manjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 14.09.2011
Zilnic.Dar de cand am devenit rasist m-am linistit si jegurile nu ma mai afecteaza, ma pup in fiecare dimineata in oglinda si ii multumesc maca-mii ca nu m-a facut cu un negru.
Dupa aproape zece ani de Afrika si nu ma refer la Afrika alba (Maroc ,Tunisia si alte glume) ci la cea adevarata am constatat diferentele fundamentale dintre rase si accept lucrurile asa cum sunt : ei in imposibilitate de a lua decizii si incapabili de creativitate dar neintrecuti in smecherii marunte ,cu mentalitatea ca munca e ceva ce tine doar de sclavie ,noi cu o alta viziune si intelegere a realitatilor care ne permite sa ne adaptam mult mai usor in absolut orice domeniu.
Despre negracii ajunsi in Franta am discutat cu nativii de aici : e reactia lor fireasca de comportament (ca sa nu-I spunem nesimtire) vis a vis de perioada coloniala ceva de genul  : ei ne-au furat atatia ani toate resursele naturale ,acuma e timpul sa profitam. Inutil sa va spun ca visul majoritatii africanilor este sa ajunga in Franta sau USA sau Canada ca sa faca ce ? Ati ghicit - nimic.Au un tupeu fantastic in a-ti rade in nas daca faci greseala sa ii intrebi : bine, si ce-ai sa faci acolo ,ce anume stii tu sa faci ca sa devii util ?
Surprinzator, printre toti puturosii si imputitele care nu-si spala la coor boracii cu zilele musulmanii veniti din Mauritania dar asta e deja Africa alba sau din Benin fac o nota aparte : sunt curati , corecti si muncesc de dimineata pana seara mai putin pauzele de rugaciune.Niciun musulman nu m-a inselat sau incercat macar sa ma insele si in vorba dar mai ales in fapta nu stiu cum se face dar sunt extraordinar de corecti. As indrazni sa pomenesc si de Nigeria : e un fel de Germanie a Africii stilul anglofon le-a imprimat o maniera corecta de viata si gandire ,astia nu emigreaza ca nu au motiv au tot ce le trebuie la ei in tara si ce nu au cumpara fara probleme.Punctuali si ordonati .Am vazut foarte multa lume cu bunsimt si femeile si barbatii negri ce-i drept corect imbracati  fara carpele asa zis traditionale.Plin de Toyote noi si multe Land Rover-e electrice acolo. Din pacate au si Boko Haram  si iarasi revenim la rase si la faptul ca omul alb a trecut prin mii de ani de evolutie iar unii au picat din copac direct in Toyota.Parerea generala despre negri - proasta dar datorita prostiei lor am eu un loc de munca aici.

#17
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Voi vorbiți doar de negri,țigani și arabi,dar eu de 12 ani de lucru în Italia nu am avut probleme decât cu calabrezii și mai ales cu sicilienii,pentru că datorită acestor analfabeți și nespălați de sicilieni am pierdut de curând locul de muncă la care lucram de 6 ani de zile ca sudor specializat și lăcătuș mecanic,pentru că patronii italieni au crezut toate „gogoșile” și minciunile sicilienilor,care nu mă suportau din cauză că nu mă puteau converti la sclavie și pupincurism !!!.N-am suportat niciodată ca un nespălat de sicilian,un puturos ordinar fără nici o calificare sau vreo experiență de muncă să arunce un chiștoc de țigară și apoi să-mi spună în zeflemea să ridic chiștocul să-l duc la coș,binențeles că am sărit cu picioarele pe el și i-am dat-o în freză !,dar nu de-aici mi s-a tras ci de la faptul că în ultimii 2 ani a trebuit să apăr românii care erau noi angajați,de atacurile rasiste ale acestor analfabeți,pentru că românașii noștri aduși ca specialiști în foraje petroliere plătiți cu 30% față de salariul unui habarnist sicilian,erau atât de naivi încât ascultau ordinele de lucru de la acești terchea berchea care de fapt erau tot pe post de muncitori și majoritatea din ei  habar n-aveau ce cunoștințe teoretice și practice implică meseria de sondor în foraje petroliere,pur și simplu românii erau terorizați de acești nespălați și drogați încât mulți n-au rezistat și au plecat de la această firmă spre alte firme de foraj din alte țări.Posted Image

Edited by Viorelsolar, 23 April 2014 - 21:58.


#18
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostAndreysc7, on 23 aprilie 2014 - 21:18, said:

PS: ti-ai luat felina ? Posted Image
Oho...de 2 saptamani, dar vad ca numa tu ai observat Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate