Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Românii riscă să nu vadă C.M. 2014. TVR nu a plătit încă drepturile de difuzare.

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,408
  • Înscris: 04.08.2010

Romanii risca sa nu vada Campionatul Mondial de Fotbal din Brazilia



Romanii ar putea vedea Campionatul Mondial de Fotbal doar la posturile straine si nu la TVR.

TVR trebuia sa plateasca drepturile de televizare pentru Campionatul Mondial de Fotbal din Brazilia (12 iunie - 13 iulie) pana in luna februarie, insa a reusit sa achite doar o zecime din suma, conform cotidianului Gazeta Sporturilor.  Directorul de achizitii competitii sportive din cadrul TVR, Constantin Serbu, s-a deplasat special la Geneva pentru a gasi o solutie dupa o intalnire cu directorul general al EBU, compania care detine drepturile TV, insa momentan nu exista nicio rezolvare. In plus, televiziunea publica mai are o datorie de aproximativ 9 milioane de euro."Situatia este,  intr-adevăr, complicata si exista acest pericol, sa nu putem transmite competitia. Totusi, eu sunt optimist si am cateva argumente care ma fac sa cred ca o vom scoate la capat", a declarat Serbu.

Sursa: Wowbiz

.............................................................................................................................................................

TVR1 se află în pericol să nu transmită Campionatul Mondial de fotbal din Brazilia!



TVR1 nu mai are banii necesari pentru transmiterea competiţiei din Brazilia.

Suporterii români riscă să nu mai vadă la TV Campionatul Mondial din Brazilia, după ce oficialii televiziunii române au declarat că nu mai sunt bani. "Momentan nu există fonduri de a transmite Campionatul Mondial", a declarat o sursă din TVR1.

Sursa: Ziua News

.............................................................................................................................................................

Unde vedem Mondialul? »

TVR refuză să ia în calcul varianta care ne-ar garanta că meciurile din Brazilia vor fi la TV!



Surse din televiziunea publică au comentat ieri şi pe marginea posibilităţii ca TVR să ofere meciuri către altă televiziune pentru a suporta mai uşor costurile.

"Exclus aşa ceva. Dolce ne-a făcut o ofertă, dar e una foarte mică, în timp ce cu Digi nici n-am dorit să intrăm într-o negociere. Sînt mai multe probleme aici. Cabliştii nu-şi doresc să plătească bine pentru o competiţie pe termen scurt. Apoi, la ce forţă au, promovarea agresivă pe care ar face-o pe meciurile lor ar induce ideea că ei, de fapt, au Mondialul, nu noi, iar TVR ar pierde publicitate", susţin surse din cadrul televiziunii.

Sursa: GSP

Edited by Cipry7, 23 April 2014 - 12:13.


#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
oare vom putea supravietui acestei tragedii?

#3
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Pe romani nu-i intereseaza sa plateasca pt campionatul altora sau pt orice ar transmite TVR.
Cine vrea sa vada gaseste solutii contra cost sau gratis.

#4
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Da FAQ! Deja am ramas traumatizat! Cum o sa mai poata viata mea sa mearga inainte fara TVR!

Asta este: O sa ma uit pe net.

Edited by Mos-Nicolae, 23 April 2014 - 12:22.


#5
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Vai vai vai ce mai tragedie...! Extraordinar! De aia nu o sa mai dorm la noapte sau nu o sa mai zboare porcu'.

#6
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009

View PostCipry7, on 23 aprilie 2014 - 12:12, said:

(...)
Romanii ar putea vedea Campionatul Mondial de Fotbal doar la posturile straine si nu la TVR.
(...)
Stai să vedem dacă se va mai ține și unde...se pare că la brazilieni situația e tot mai tensionată...Posted Image

#7
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
Paguba-n ciuperci, asa sunt stirea am vrea sa dam la Dolce ca acolo sunt fosti trantori de la TVR Sport, la Digi nu dam ca aia ne iau 60 % din public.

#8
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Daca am desfiinta parlamentul  si am taia toate cheltuielile legate de intretinerea acestor trantori am avea bani sa vedem urmatoarele 20 de campionate mondiale.

#9
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011

View Postsammydo, on 23 aprilie 2014 - 12:50, said:

Daca am desfiinta parlamentul  si am taia toate cheltuielile legate de intretinerea acestor trantori am avea bani sa vedem urmatoarele 20 de campionate mondiale.

Chiar in 16K sau 32K.

#10
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Poate il vedem la eurosport sau similare...

#11
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009

View Postsammydo, on 23 aprilie 2014 - 12:50, said:

Daca am desfiinta parlamentul  si am taia toate cheltuielile legate de intretinerea acestor trantori am avea bani sa vedem urmatoarele 20 de campionate mondiale.

Vezi ca astfel de gandiri sunt periculoase. Fascistii si nazistii pe astfel de mentalitati s-au ridicat la putere!

#12
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011
Daca calitate cm2014 va fi ca cm2012 nai bine ca nu mai e dat.

#13
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Rusine, TVR! Traiesti din banii nostri si nu esti in  stare sa transmiti un CM de fotbal! Ai pierdut optiunea din seara de miercuri a UCL, acum nu ai bani sa transmiti CM! S-ar putea sa nu mai bagam nici noi bani in fundurile voastre grase, adica sa-i aruncam pe apa sâmbetei!

#14
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Mai trebuie aratata si pisică din cand in cand chiar daca nu o bagi in casa. Altfel te napadesc soarecii.
Asa si cu astia.
@blue-taty

Edited by undercoverbrother, 23 April 2014 - 13:43.


#15
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006

View Postundercoverbrother, on 23 aprilie 2014 - 12:16, said:

Pe romani nu-i intereseaza sa plateasca pt campionatul altora sau pt orice ar transmite TVR.
Cine vrea sa vada gaseste solutii contra cost sau gratis.

Poti vorbi in numele tau, si nu al "romanilor"? Sau tu si neamul tau alcatuiti jumatate din poporul roman?

View PostJohnTM, on 23 aprilie 2014 - 12:49, said:

Paguba-n ciuperci, asa sunt stirea am vrea sa dam la Dolce ca acolo sunt fosti trantori de la TVR Sport, la Digi nu dam ca aia ne iau 60 % din public.

TVR = televiziune cu acoperire nationala, gratuita, pentru toti romanii
Dolce Sport, Digi Sport = televiziuni pentru abonatii Dolce, Digi

Abonatii unei firme de cablu =/= toti romanii

View PostNFS01, on 23 aprilie 2014 - 13:36, said:

Daca calitate cm2014 va fi ca cm2012 nai bine ca nu mai e dat.

CM e din 4 in 4 ani.
Nu inteleg ce tot comenteaza pe subiectul asta cei care nu gusta fotbalul

Edited by ever_forever, 23 April 2014 - 13:48.


#16
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

View Postever_forever, on 23 aprilie 2014 - 13:47, said:

TVR = televiziune cu acoperire nationala, gratuita, pentru toti romanii
Dolce Sport, Digi Sport = televiziuni pentru abonatii Dolce, Digi

Abonatii unei firme de cablu =/= toti romanii




Gratuita cu 4 lei/luna + 2.5 lei/luna taxa radio incluse in factura electrica. Acoperire nationala? Poate, in modul DX! Si analogic, of course!

Edited by mariusnorbert, 23 April 2014 - 14:07.


#17
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Eu si acuma am traume cand ma gandesc ca platesc TVR si de vreo 10-20 de ani nici nu am urmarit 2 minute pe canalul asta.

#18
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Se pregateste terenul pentru o noua "sublicentiere"? Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate