Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Vodafone Smart 4 Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Maruu118

Maruu118

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.04.2014
Un telefon accesibil pentru toti, care nu e chiar asa de slab pentru suma respectiva. 67 € fara abonament. Ce parere avesti despre el?

Attached Files


Edited by Maruu118, 23 April 2014 - 10:36.


#2
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
Are specificatii bune pt. procesor si ecran dar 512 ram e foarte putin.

#3
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,522
  • Înscris: 08.12.2009
Acum este disponibil si un cupon de reducere "Happyspring" reducere 10 Euro care nu functioneaza pentru telefonul Smart 4 Mini.

Edited by csgabe, 23 April 2014 - 12:09.


#4
Maruu118

Maruu118

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.04.2014
Ceva normal in Romania, pe site-ul lor spun ca 67 euro fara abonament, ma duc azi la ei in magazin imi spun ca este 400 lei. De unde pana unde 67 euro = 400 lei?

#5
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
exact cum spui tu
pe SITE e 67 euro adica 300 ron
in MAGAZIN e 400 ron
ce e asa greu de inteles?
intelegi diferenta intre comert online si comert clasic, nu?

Edited by Kroghy, 23 April 2014 - 19:43.


#6
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010

View Postcsgabe, on 23 aprilie 2014 - 11:39, said:

Acum este disponibil si un cupon de reducere "Happyspring" reducere 10 Euro care nu functioneaza pentru telefonul Smart 4 Mini.

Eu am prelungit abonamentul (7 euro) cu 2 ani , mi-a acceptat reducerea de 10 euro , am avut puncte 8 euro si ceva si am mai platit 136 ron. 48-10-8=30x4,5 aprox 136

Edited by cetane, 04 May 2014 - 17:07.


#7
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Salutare. Cum merge telefonul? Pareri dupa un timp de la achizitionare (autonomie baterie, probleme de soft, etc) ? Calitate poze? Imi face si mie cu ochiu' la o eventuala prelungire de abonament

Edited by fisman, 19 September 2014 - 10:19.


#8
viperarandyorton

viperarandyorton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 27.01.2013
Salut, am un Vodafone Smart Minit 4 cu platforma android 4.2.2 Jelly Bean, si as vrea sa am acces root la el, exista vreo metoda sigura prin care pot face rootare?Implica riscuri mari?

#9
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
CyanogenMod. Citeste pasii si totul va fi bine.

http://www.cyanogenmod.org/

#10
aplicatiismartphone

aplicatiismartphone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 05.09.2014
sa ne spui si noua daca ai reusit si daca totul este ok ... si eu am mai auzit de asemenea practici insa imi e teama sa fac un root pt ca din cate stiu nu mai poti reveni la setarile din fabrica daca ceva nu e ok ... nui asa ?

#11
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
total gresit. poti sa faci unroot.

#12
afroman77

afroman77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 03.03.2009
Se pierde garantia prin rootare ?

Edited by afroman77, 30 September 2014 - 18:36.


#13
viperarandyorton

viperarandyorton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 27.01.2013
Nu se pierde garantia...prin rootare iti zic eu, exista o  lege si suna cam asa http://androidgeek.r...erea-garantiei/

Si daca ii fac root trebuie sa fac setarile din fabrica la telefon...?

Edited by viperarandyorton, 30 September 2014 - 18:41.


#14
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
nu, nu trebuie sa faci setarile din fabrica. telefonul ramane la fel. doar ca ai drepturi de root si iti instaleaza aplicatia Super SU.

#15
114dan

114dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 07.11.2013

View PostJaJe, on 30 septembrie 2014 - 18:25, said:

CyanogenMod. Citeste pasii si totul va fi bine.

http://www.cyanogenmod.org/

Cyanogenmod? Pentru telefonul asta nici update-uri OTA nu cred ca vor exista, omul a cerut root. Poftim root: http://forum.xda-dev...o-root-t2130276
Descarci aplicatia o instalezi dai pe butonul de root si gata magie. Cu root se pierde garantia, dar daca il unroot-ezi complet nu ai treaba. Si chestiile astea ca daca root-ezi sunt nu stiu ce riscuri sunt baliverne. Riscurile apar doar daca te mananca undeva sa setezi nu stiu ce la procesor sau sa stergi anumite fiesiere.

#16
aplicatiismartphone

aplicatiismartphone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 05.09.2014

View Postshelder, on 30 septembrie 2014 - 18:32, said:

total gresit. poti sa faci unroot.
ok asta e bine si mai pe intelesul tuturor cu ce te ajuta asta ? chiar nu am stat sa caut foarte multe despre acest subiect asa ca daca ai putea sa dai mai multe detalii:

cum ar fi: de ce sa aleg sa imi fac root?

#17
viperarandyorton

viperarandyorton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 27.01.2013
Aleg sa-mi fac root la el pentru ca vreau sa vad ce poate telefonul asta sa faca...nu ma refer la overclocking pentru ca stiu ca e un risc sa ard telefonul asta-i clar, eu vreau root de exemplu sa sterg aplicatiile din telefon alea de la vodafone + alea inutile de la google (google +, google drive etc)...in rest ceva spatiu eliberat pe telefon in rest nimic altceva...ca nu vreau sa-l stric Posted Image

View Post114dan, on 30 septembrie 2014 - 19:36, said:

Cyanogenmod? Pentru telefonul asta nici update-uri OTA nu cred ca vor exista, omul a cerut root. Poftim root: http://forum.xda-dev...o-root-t2130276
Descarci aplicatia o instalezi dai pe butonul de root si gata magie. Cu root se pierde garantia, dar daca il unroot-ezi complet nu ai treaba. Si chestiile astea ca daca root-ezi sunt nu stiu ce riscuri sunt baliverne. Riscurile apar doar daca te mananca undeva sa setezi nu stiu ce la procesor sau sa stergi anumite fiesiere.
Nu am gasit in lista cu compatibilitate telefonul meu, sigur functioneaza framaroot pe modelul meu?Vreau sa fiu sigur ca nu stric nimic...
Oricum am citit multe site-uri si am citit ca e periculos sa faci root cu framaroot...acuma nu stiu daca e chiar adevarat

Edited by viperarandyorton, 30 September 2014 - 21:06.


#18
114dan

114dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 07.11.2013

View Postviperarandyorton, on 30 septembrie 2014 - 21:01, said:

Aleg sa-mi fac root la el pentru ca vreau sa vad ce poate telefonul asta sa faca...nu ma refer la overclocking pentru ca stiu ca e un risc sa ard telefonul asta-i clar, eu vreau root de exemplu sa sterg aplicatiile din telefon alea de la vodafone + alea inutile de la google (google +, google drive etc)...in rest ceva spatiu eliberat pe telefon in rest nimic altceva...ca nu vreau sa-l stric Posted Image


Nu am gasit in lista cu compatibilitate telefonul meu, sigur functioneaza framaroot pe modelul meu?Vreau sa fiu sigur ca nu stric nimic...
Oricum am citit multe site-uri si am citit ca e periculos sa faci root cu framaroot...acuma nu stiu daca e chiar adevarat
Baliverne, fiind dispozitiv mediatek ar trebui sa mearga cu framaroot. Daca nu merge cu framaroot sau te incurci la root-are sa imi zici.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate