Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Ambulanta atacata de tigani !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
20 replies to this topic

#1
GabrielaNeb

GabrielaNeb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.09.2013
Undeva in judetul Arges, ieri 22 aprilie 2014, un grup de tigani a atacat si distrus o ambulanta . Ca cioroii astia au un astfel de comportament nu-i de mirare . De mirare si de rasul lumii este atitudinea cioroiului ce vrea sa-si faca partida, a declarat la Romania TV ca nu apara astfel de animale, dar ca acestia au atacat ambulanta fiind provocati, chipurile .
Ce-ar mai putea fi zis, poate doar ca Maresalul Ion Antonescu nu a apucat sa-si duca treaba la bun sfarsit .


"Echipajul cu medici se deplasa la un pacient cu probleme cardiace. Echipajul a plecat la timp, a întâlnit un grup de romi pe drum, 15 la număr, o parte din ei aflați în stare de ebrietate. Probabil li s-a părut că ambulanța a ajuns prea târziu la pacient, lucru care nu este adevărat. I-au agresat verbal pe cei de la ambulanță, după care unul dintre romi a aruncat o sticlă și a spart geamul ambulanței.
Echipajul și-a făcut în continuare datoria și a rezolvat cazul. Medicii nu au fugit de romi, au discutat frumos cu ei, iar între timp a ajuns și poliția"
, a declarat la România TV Luminița Paul, director la serviciul de ambulanță.

http://www.romaniatv...omi_140203.html

Edited by GabrielaNeb, 23 April 2014 - 09:02.


#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006

 GabrielaNeb, on 23 aprilie 2014 - 08:55, said:

poate doar ca Maresalul Ion Antonescu nu a apucat sa-si duca treaba la bun sfarsit .

Macar 6 luni daca mai traia....

#3
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Bolnavu' era rom / ţuică / şliboviţă / cum naiba isi mai spun astia acum ?

#4
GabrielaNeb

GabrielaNeb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.09.2013
/ şlivoviţă /

da, se pare ca tiganu era rom Posted Image

#5
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 13.10.2010

 Barboso, on 23 aprilie 2014 - 09:05, said:

Bolnavu' era rom / ţuică / şliboviţă / cum naiba isi mai spun astia acum ?
Ţigan. Nu rom sau alta denumire pompoasa scoasa de capete patrate pe motiv de discriminare. Doar ţigan.

#6
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

 GabrielaNeb, on 23 aprilie 2014 - 08:55, said:

Undeva in judetul Arges, ieri 22 aprilie 2014, un grup de tigani a atacat si distrus o ambulanta . Ca cioroii astia au un astfel de comportament nu-i de mirare . De mirare si de rasul lumii este atitudinea cioroiului ce vrea sa-si faca partida, a declarat la Romania TV ca nu apara astfel de animale, dar ca acestia au atacat ambulanta fiind provocati, chipurile .
Ce-ar mai putea fi zis, poate doar ca Maresalul Ion Antonescu nu a apucat sa-si duca treaba la bun sfarsit .
http://www.romaniatv...omi_140203.html
Ba da dracu? Au distrus o ambulanta?

#7
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Mda...
Ma gandeam io ca, desi nu-i sta in obicei, Salvarea a ajuns prea repede...   :(

#8
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
este doar inceputul....

#9
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013

 Barboso, on 23 aprilie 2014 - 09:12, said:

Mda...
Ma gandeam io ca, desi nu-i sta in obicei, Salvarea a ajuns prea repede...   Posted Image
Da pe dracu... eu ma bucur ca au spart aia un geam, pardon "au distrus o ambulanta"... cadrele de pe salvare sunt cioflengare de meserie, am apelat si eu de cateva ori la salvare... Bravo pentru sticla, chiar daca o venit din mana unui tigan.

Edited by Mos-Nicolae, 23 April 2014 - 09:17.


#10
GabrielaNeb

GabrielaNeb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.09.2013
da, din pacate salvarea a ajuns prea devreme acum
acolo, in munti, in februarie, au cautat acul in carul cu fan Posted Image

#11
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
La stirile cu ambulantieri agresati eu ma siderez cum de acesti oameni stau in Romania inca.

Si pentru ca sunt convins ca apartin si ei speciei noastre inteligente, gasesc ca unic motiv doar faptul ca inca nu au vechimea/experienta necesara pentru a prinde unul din locurile asisderea din Occidentul care ne este si noua accesibil total din intai ianuarie 2014.
Posted Image

#12
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

 Mos-Nicolae, on 23 aprilie 2014 - 09:15, said:

am apelat si eu decateva ori la salvare...
Stiu si eu ca au niste prestatii de toata jena.  Ultima data  cand i-am sunat nu venisera dupa sase ore.  Cu... vreo 8 (opt) spitale pe-o raza de sub 10 km.  Plus Statia de Salvare, in aceeasi raza.
Bine ca am medic in familie, vine in 10 -15 minute..

#13
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Nu neg, dar nici nu imi vine sa cred ce zic astia de la RTV. Sunt un OTV putin mai spalacit, deci alta sursa ai?

Titlul corect ar fi: un betiv a aruncat cu o sticla in ambulanta, dar nu mai suna atat de pompos..

Edit:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7JTJ5QE1pXE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edit2: I was faster :)

Edited by Alecsandru010, 23 April 2014 - 09:35.


#14
GabrielaNeb

GabrielaNeb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.09.2013

 Alecsandru010, on 23 aprilie 2014 - 09:25, said:

Nu neg, dar nici nu imi vine sa cred ce zic astia de la RTV. Sunt un OTV putin mai spalacit, deci alta sursa ai?

http://activenews.ro/scandalos-mai-multi-tigani-au-atacat-si-vandalizat-o-ambulanta-aflata-misiune_1832723.html
http://www.reportern...zat-o-ambulanta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7JTJ5QE1pXE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
Nimic nou. In continuarea informatiei avem si cum a rezolvat politia situatia? Recuperat "prejudiciul" creat? Probabil ca NU, se va recupera din banii mei dati la taxe si impozite pentru asigurari ... Ce legatura asta cu partidele? Astia n-au nici buletin, nici domiciliu de resedinta, uneori n-au nici certificate de nastere si ce daca-si fac partid? Ca doar televiziunile le fac statui si transmit non-stop nunti, botezuri cununi, manele, au primit aurul inapoi de la iliescu, ce dracu' conteaza daca-si fac partid oricum au imparati Posted Image . Concret care-i sensul postului ca eu nu ma prind Posted Image  ???

#16
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

 Barboso, on 23 aprilie 2014 - 09:25, said:

... Ultima data  cand i-am sunat nu venisera dupa sase ore.  Cu... vreo 8 (opt) spitale pe-o raza de sub 10 km.  Plus Statia de Salvare, in aceeasi raza.


Eh, nu te pricepi.

Cand se cheama salvarea se simuleaza apartenenta la etnia-adorata.
Sosesc asa de repede ca ai zice ca e vorba de colapsarea functiei de unda...drept ca impreuna cu politia dar parca conteaza? Posted Image

#17
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Recomand tuturor statiilor de salvare,sa se doteze cu asa ceva.Vor scapa de furia pacientilor si a rudelor acestora.Posted Image

Attached Files



#18
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
Barbosa, ia zi, de ce minti ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate