Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

allview p5 quad vs motorola moto g ?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
salutare prieteni , vreau sa iau un telefon pentru fratele meu , unul decent zic eu quad core cu 1gb ram , o rezolutie maricica si intre 4-5 inchi.
eu m-am gandit la aceste 2 telefoane voi ce ziceti ? pana in 8 milioane ( moto G il iau din state daca e ca am cativa prieteni ) , daca e ceva extraordinar , sar si de 8 milioane dar cam pe acolo se invarte roata
Exista ceva 2gb ram , quad core sub 8-9 ?
Orice parere e bine venita.

Edited by nebunuldestept, 23 April 2014 - 01:35.


#2
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Moto G cu siguranta, nu te arunca la Allview la banii astia, eu le vad ca fiind niste telefoane ieftine de maxim 5 milioane, care depaseste pretul, mai bine-mi iau un telefon de firma mai cunoscuta decat allview.

#3
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
Mda asta am zis si eu dar mai am un v1 viper de la bunicel si e bunicel
Asta zic si eu ca moto g ar fi mai bun..



#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Oricat de bune ar fi unele telefoane rebranduite de Allview, nu as avea incredere nicodata intr-o firma ce cumpara un produs, isi lipeste sigla pe produs si il vinde cu un adaos de 100-200% fata de pretul cu care l-a cumparat din China.

Cea mai buna alegere ar fi Moto G, sau daca iei in considerare si un telefon SH atunci ai sanse sa gasesti Samsung Galaxy S3 LTE (pentru cei 2GB ram) ori un LG Optimus G in banii astia.

Edited by Hider141, 23 April 2014 - 08:56.


#5
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
prefer nou , am avut s3 lte (acum am luat nexus 5 si sunt foarte multumit de el ) decat un sh cu probleme.. deci ramane moto g da?

#6
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
Daca poti sa iei din USA, nu gasesti aici variante mai ieftine, plus ca brandurile mari se respecta.

#7
nebunuldestept

nebunuldestept

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.05.2013
nu neaparat aici si in USA , exista vreo varianta mai buna  ca moto g? chear daca e mutin mai scump.

#8
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007
Moto G are niste belele cu touchscreen-ul. Si eu am fost fanul lor, dar dupa ce am citit pe net despre problema asta mi-am amintit de Motorola Defy si care mai facea si el figuri.

Edited by FolderBulk, 24 April 2014 - 07:10.


#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Nu stiu ce figuri facea Defy-ul, dar eu nu am avut niciodata probleme cu el.
Doar la apa de ploaie sau grasime avea putin alergie, dar asta-i o problema comuna la o gramada de telefoane cu touchscreen capacitiv, nu-i o eroare de fabricatie sau un defect al Defy-ului.

Edited by Hider141, 24 April 2014 - 07:20.


#10
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007
Apa de ploaie, transpiratie, umezeala... si am mai avut telefoane pe mana pana acum fara sa am problema asta.
Cauta pe net despre MOTO G si touchsreen problems.

#11
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View Postnebunuldestept, on 23 aprilie 2014 - 03:22, said:

Mda asta am zis si eu dar mai am un v1 viper de la bunicel si e bunicel
Asta zic si eu ca moto g ar fi mai bun..

daca ai deja un V1 viper si esti multumit de el, de ce nu incerci V1 viper 16Giga la 849ron (a fost si 799 la altex)? Probabil o varianta mult mai ok este un Lenovo (nu mai stiu ce modele au acum) decat Moto G.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6VvHkMebrsA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PS. eu am P5Quad si sunt ULTRAMULTUMIT! Bateria tine minim 3-4 zile la o folosire medie, nu s-a blocat de cand il am (noiembrie), exista customROM-uri pentru el... ca sa nu mai spun ca este capabil sa filmeze si 1080p la 50 fps (mai exact 49.996) in format mp4!

Attached Files


Edited by nanashu, 03 June 2014 - 17:43.


#12
toki

toki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 01.02.2007
Pai daca nu folosesti telul, normal ca tine 5 zile.  Are baterie Li-Ion 1800 mAh, mai mica fata de Moto G - Li-Ion 2070 mAh. Sau poate au inventat amarastenii astia de la Allview ceva ce toti gigantii din industrie nu stiu.

#13
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
allview in niciun caz.. moto G e destul de ok dar as prefera oricand s3 in locul lui...

#14
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View Postnanashu, on 03 iunie 2014 - 17:34, said:

PS. eu am P5Quad si sunt ULTRAMULTUMIT! Bateria tine minim 3-4 zile la o folosire medie, nu s-a blocat de cand il am (noiembrie), exista customROM-uri pentru el... ca sa nu mai spun ca este capabil sa filmeze si 1080p la 50 fps (mai exact 49.996) in format mp4!
Bineinteles ca te tine bateria si 4-5 zile daca e un telefon fixo-mobil, pe care probabil il folosesti strict pe post de alarma si eventual pentru 1-2 sms-uri. Din screenshot reiese ca telefonul ala sta cam 50% din timp intr-un loc fix, si tot 50% din timp e in standby, situatie in care consuma extrem de putin din baterie.
Si eu pot scoate o autonomie de 5-6 zile cu Xperia Z daca il ti pe post de semi-bibelou, iar telefonul asta are un hardware mult mai infometat dupa curent decat Allview P5 Quad.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate