Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Senzor de mișcare

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Cosmin0901

Cosmin0901

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014
Salut ma puteți ajuta și pe mine cu o problema.. Trebuie sa montez 18de lămpi pe 2 senzori iminentei trimite o schema electrica va rog la adresa de mail sau un sfat bun. Chestia e ca 4 lămpi sunt pe. Un hol și restul de 14 sunt în camere. Deci chestia e ca 4 lămpi alea de pe hol sunt legate la un senzor și funcționează șeful mi. A spus sa mai pun un senzor tot pe hol dar la acei 2 senzori mai tare șampon și celelalte 14 lămpi plus alea 4 de pe. Hol. Va rog mult un sfat sau o schema. Multumesc

#2
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
La cum ai scris si la cate posturi ai pe forum, tind sa cred ca esti un bot cre face spam. Astept confirmarea faptului ca esti o persoana reala inainte de a-ti da sfatul la problema ta tehnica.

Edited by BlueSoon, 22 April 2014 - 20:17.


#3
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Sa nu spui ca ai folosit Google Translate pentru acest post....

#4
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,585
  • Înscris: 16.08.2010
Laser frate! Cred ca nici google translate nu reusea asa o "compunere" .

#5
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Eu nu inteleg ce treaba are samponu cu senzorii aia :lol: .

#6
Cosmin0901

Cosmin0901

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014
Am vrut sa scriu să-mi trimiteți și mie chestia e ca am scris asa pe ca scriu de pe telefon și mam cam grăbit și folosesc o tastatura trial și poate am scris greșit și tastatura a corectat cum a crezut ea. Îmi pare rău nu mam uitat sa vad dacă e corect sau nu

#7
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Bine, scrie corect de data asta, fara "mam" si "lam"

#8
Cosmin0901

Cosmin0901

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014
Bine o sa scriu din nou anunțul

#9
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
dar totusi .......... sampon?Posted Image

#10
donpetru

donpetru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 02.01.2007
Inainte sa te hotarasti sa legi cele 14 lampi pe un singur senzor de miscare, nu ar fi rau:
- sa calculezi si sa ne spui puterea totala consumata de cele 14 lampi (inclusiv tipul lampilor: tensiune, putere);
- la ce model de senzor de miscare te referi.
Daca curentul consumat de lampi este suportat de releul senzorului de miscare (foarte probabil dar merita facuta o verificare) atunci nu iti mai ramane altceva de facut decat sa conectezi cele 14 lampi la fel cum au fost conectate celelalte 4 la celalalt senzor de miscare.

Edited by donpetru, 22 April 2014 - 21:20.


#11
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
O fii autocorectul activat si setat pe Agresiv Posted Image

#12
Cosmin0901

Cosmin0901

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014
Problema e următoarea cele 4 lămpi de pe hol sunt de 70 de wați una chestia e următoarea sunt 4 pe hol. Conectate la un singur senzor de mișcare. Șeful meu a zis sa conectez încă un senzor pentru ca acela nu face fata totu timpul la mișcare și sa mai pun unul dar la acei doi senzori mai tare sa. Conectez acele 14 lămpi din camere ca atunci când se aprind cele de pe hol sa se aprindă și cele din camere adică nu sunt camere sunt niște debarale de depozitare. Și nu știu cum sa fac

Probabil ca acel senzor după pana la 1000de wați oare dacă inseriez senzorii ar merge sa leg toate cele 18 lămpi sa se aprindă deodată indiferent de senzorul acționat.

Sigur în debaralele respective nu o sa vina lămpi cu putere mare. Probabil 38wati una.. Ma gândesc ca o sa tina 2 senzori

#13
DANPOP

DANPOP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 10.04.2007
Esti incoerent in exprimare. Probabil si in gandire. Spune-i sefului sa te ierte de sarcina asta.

#14
pb70

pb70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.07.2010

Quote

Problema e următoarea cele 4 lămpi de pe hol sunt de 70 de wați una chestia e următoarea sunt 4 pe hol.

Quote

Probabil ca acel senzor după pana la 1000de wați oare dacă inseriez senzorii ar merge sa leg toate cele 18 lămpi sa se aprindă deodată indiferent de senzorul acționat.


Nu te supara dar, chiar tu ma  faci sa rad in miez de noaptePosted Image

Edited by pb70, 22 April 2014 - 22:52.


#15
Cosmin0901

Cosmin0901

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014
Pai în loc sa razi eu cred ca ar fi bine să-mi zici cam cum ar trebui sa fac

Nu am mai montat senzori pana acum de accea am intrebat

#16
pb70

pb70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.07.2010

 Cosmin0901, on 22 aprilie 2014 - 22:58, said:

Pai în loc sa razi eu cred ca ar fi bine să-mi zici cam cum ar trebui sa fac

Nu am mai montat senzori pana acum de accea am intrebat


Hai ca usor ne invatam sa scrim corect ,dar pe scurt asa cum spui ca nu ai montat senzori .Nu se pot monta inseriati .

#17
Cosmin0901

Cosmin0901

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2014
Aha ok deci trebuie fiecare separat pe câte un circuit

#18
pb70

pb70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.07.2010
Pune un senzor pe cele 4 lampi de pe hol si alt senzor la lampile din camere adica 18 atentie la wataj asa cum sa  vorbit mai sus.
Si daca seful tau vrea sa se aprinda toate odata adica holul si camerele pune senzorii in acelasi loc, (perimetru de supraveghere).

 Cosmin0901, on 22 aprilie 2014 - 23:13, said:

Aha ok deci trebuie fiecare separat pe câte un circuit
Da separat un senzor la 4 lampi si celalant la cele 18 sau poti pune citi senzori vrei chiar cite unul pe camera daca nu vrei sa depaseasca watajul suportat de senzor numai ca toti trebuie montati in acelasi loc de supraveghere.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate