Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Brick TP-Link WR 940N

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
FlorinDiablo

FlorinDiablo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.11.2013
Am si eu nevoie de ajutorul dvs.in rezolvarea acestei probleme am routerul wi fi mai sus mentionat si cand am dorit sa ii fac actulizarea la ultima versiune de soft recomandata pe situl producatorului,sa intrerupt curentul si acum nu ii mai pot accesa pagina lui de baza dar nici nu am conexiune internet.
Stiti cumva cum as putea sa il refac?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Hard reset ai incercat?
Uita-te dupa o gaurica, si infinge adanc ceva acolo cateva secunde (10-30 ), o sa clipaie toate beculetele la un moment dat.

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Unbricking cu tftp si un firmware special.

#4
niceguy12

niceguy12

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 09.05.2010
conecteazate pe WAN nu pe LAN, pune ip manual la comp. vezi ca mai era cineva pe aici care sa pricopsit cu brick la acelasi model poate vede el postul tau si te ajuta...

#5
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
ALT tp-link brickuit ???

Eram deja vreo 7-8 insi pe arie cu ele brickuite iremediabil.

Sau chiar mai multi! :angry:

#6
FlorinDiablo

FlorinDiablo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.11.2013
Am incercat si cu reset am incercat si metoda de reset de pe tp link fara solutie. Cred ca softul e ok dar nu mai functioneaza pagina web a routerului cred ca daca as fleshuio din nou ar functiona...

#7
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Fugi cu el la garantie, injura-i bine, si zi-le sa-ti dea un ROUTER, nu o minge de jucat fotbal cu ea

Eu cand am fost in service (si mi l-au respins pe motiv ca m-am jucat la eticheta si am dezlipit-o intr-un colt Posted Image ), cand am fost la service cu el stii ce mi-au zis?
Mi-au zis foarte candid: "Nu ti-l primim. E dus. Mort. Poti sa joci fotbal cu el!". ASTA AM SI FACUT!! Posted Image

Edited by motanu44, 23 April 2014 - 02:31.


#8
dxdx

dxdx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 02.05.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sxVP7WGzH_A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

poate te ajuta.

#9
FlorinDiablo

FlorinDiablo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.11.2013
Dl.dxdx metoda asta ar fii foarte buna dar nu are acceiasi configuratie de pini cu versiunea mea,nu stiu unde sa montez mufa de recovery.Eu ma gandeam acum la o alta metoda la vreun programel cu care sa fleshuiesc softul direct prin lan,ma gandesc ca pe lan am mai multe porturi deschise si cred ca printre ele si ala de ftp. Daca as putea sa ma conectez in FTP routerului si sa ii bag eu mintile in ordine....

#10
niceguy12

niceguy12

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 09.05.2010
daca ai citi ce ti se scrie poate la ora asta era deja debrick`uit acel router.....pui ip manual la comp, te conectezi pe WAN nu pe LAN deschzi un sever tftp unde pui in radacina lui firmwareul iar routerul il incarca singurel....ar fi foarte bine sa iti golesti memoria cache a browserului si sa incerci a te conecta la router in mod offline (navigare fara urma/e), in functie de versiunea de hardware care o ai la router cauti pe net care e configuratia portului serial al acestuia, iti cumperi un cablu de date de nokia model CA-42 pe care o sal folosesti in a te conecta la router in caz ca nu merge pe WAN cum ti`am zis mai sus, dar daca nu ai mai facut asa ceva mai bine il duci la garantie si spui ca nu mai merge si punct......

#11
FlorinDiablo

FlorinDiablo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.11.2013
Ideea e ca nu mai am garantie la el. Ca asa il duceam la garantie cu totul. Dar el nu raspunde nici la Telnet dar mite pe ftp.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate