Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

VideoInterfon Problema

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sdrstoica

sdrstoica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.04.2014
Buna ziua,

Am un video interfon COMMAX CAV-72B si imi cam face zile fripte.

Daca cineva ma suna din fata casei imi apare imaginea live, se aude totul in regula, dar daca incerc sa apas pe "monitor" pentru a vedea daca este cineva in fata casei. Ecranul este negru... nu imi afiseaza nimic. Daca cineva stie care este problema sau cum as putea sa dau un "hard reset".

Va multumesc mult!

#2
TinMan

TinMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 02.08.2013

 sdrstoica, on 20 aprilie 2014 - 22:37, said:

Buna ziua,

Am un video interfon COMMAX CAV-72B si imi cam face zile fripte.

Daca cineva ma suna din fata casei imi apare imaginea live, se aude totul in regula, dar daca incerc sa apas pe "monitor" pentru a vedea daca este cineva in fata casei. Ecranul este negru... nu imi afiseaza nimic. Daca cineva stie care este problema sau cum as putea sa dau un "hard reset".

Va multumesc mult!

Pai apare imaginea sau nu apare? Ca zici "imi apare imaginea live, se aude totul in regula," si dupa aia ca nu vezi.
Adica in asteptare vezi ce se intampla pe afara, dar dupa ce te suna cineva nu mai vezi?
In cazul asta inseamna ca la o crestere a consumului nu iti mai functioneaza jucaria. Asta poate fi de la sursa de alimentare (in special daca e in comutatie - vezi ca aia cu transformator e mai grea decat una in comutatie, daca nu iti dai seama de care e, pune-i o poza aici pe forum si ne dam careva cu parerea sa te ajutam). Mai poate fi de la interfon - unitatea interna (in interior - pe partea de alimentare ai vreun condensator "gravid" sau care a inceput sa o ia razna). Cel mai des asta e cauza in situatii de acest gen. Nu-ti mai bate capul cu "hard-reset".

#3
sdrstoica

sdrstoica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.04.2014
Multumesc de raspuns,

Cand ma suna cineva la interfon totul functioneaza perfect. Cand vreau sa vad eu ce se petrece in fata casei, fara sa sune cineva la interfon, si apas pe butonul "monistor" nu functioneaza.

#4
bogdanbacau

bogdanbacau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.04.2014
Mai poate fi o problema de programare.Asta deoarece atat unitatea interna cat si unitatea externa nu sunt corect setate.Verificati manualul de setare,treceti prima oara tag.ul [cartela] original[a],dupa care treceti tagurile care trebuiesc setate,iar la urma foarte important este sa treceti din nou tagul original.

Edited by bogdanbacau, 22 April 2014 - 13:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate