Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

ce batoane proteice recomandati pentru cresterea rapida in masa musculara?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Ciprianzet

Ciprianzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 30.01.2005
salut, caut batoane proteice cu crestere cat mai rapida in masa musculara
  ce batoane recomandati?
  multumesc

#2
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Zilele astea sunt la moda batoanele astea

[ http://www.apolloniaradio.ro/wp-content/uploads/2013/10/sarmale-300x200.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by BlueSoon, 20 April 2014 - 22:56.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Niciunul, sunt cel mult niste suplimente de compromis, nu cresti cu batoane.

Edited by MembruAnonim, 20 April 2014 - 22:56.


#4
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
batoanele ajuta doar daca le lipesti de brate cu banda adeziva si tragi o geaca peste tricou.
o sa pari bine facut.
totul e sa nu mergi undeva unde trebuie sa dai geaca jos.
vara e mai nasol.

Edited by onlyone, 21 April 2014 - 01:21.


#5
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
Steroizii raman cei mai buni
Metoda e sigura si testata

#6
Cavanni

Cavanni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 23.04.2014

 petre69, on 21 aprilie 2014 - 01:59, said:

Steroizii raman cei mai buni
Metoda e sigura si testata
Asa este, iei steroizi si devii hulk, dar cand te lasi de sala vei deveni zbarcit tot si muschii lasati.

#7
shadyro

shadyro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 16.03.2010
Eu am pus 15 kg, desi stiu ca orice as scrie se gaseste cineva sa spuna "nu mai dezinforma!" :)

Totusi asa am pus si eu problema la inceput, adica "ce sa mananc, sa dorm si sa ma trezesc cu muschi" :)

Am inceput sa ma documentez pana am dat peste "steroizii anabolizanti", la prima vedere da ... sunt "ingredientul" minune, insa pe termen lung iti poate aduce moartea. (ataca organe vitale ale organismului uman precum inima sau ficatul)

Batoanele proteice nu te ajuta prea tare!

Ce trebuie sa faci? (iti zic ce am facut eu)

1. Renunti la ideea "rapid", renunti sa astepti rezultate rapid!
2. Incepi sa-ti ordonezi frumos viata in ceea ce priveste: alimentatia, antrenamentul, somnul.

Facand o paralela, daca eu dezinformez ... cineva de aici a zis ca in cresterea masei musculare depinde: 40% alimentatie, 10% antrenament, 50% somn.

Alimentatia foloseste la: organismul tau are nevoie de mancare pentru a se reface dupa antrenament, muschii au mare nevoie de proteine (de asta se recomanda ca dupa antrement sa consumi proteine), eu am mancat absolut orice ... cand esti slab manaci orice! daca vrei doar muschi si nu sa iei in greutate, mananci ce trebuie :) (foloseste google)

Antrenamentul: e clar ca muschii se dezvolta la efort insa strict dependent de alimentatie. poti merge la sala 5 ani si manca doar shaorma si o sa vezi ca nu vezi ... rezultate :)

Somnul: muschii au nevoie de "liniste", in somn se spune ca se dezvolta.

Acum ramane la alegerea oricui cum isi ordoneaza cei 3 pasi ... insa daca antremanentul conteaza doar 10% e clar ca trebuie recalculata situatia.

3. Nu renunta!

PS: Ca sa pun 15 kg pe mine am avut nevoie de 1 an si 2 luni, antrenamentul in medie a fost de 5 ori pe saptamana, alimentatia a fost destul de haotica ... macam ce-mi trecea prin cap insa incercam sa mananc cat mai mult si cat mai des, somnul a fost neglijat aproape complet. (uneori maxim 2 ore pe noapte)

PS2: Daca eu am facut unele greseli la alimentatie si la somn, respecatand cu strictele pasii poti reusi sa pui cele 15 kg in 6-8 luni insa nu mai putin.

#8
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
Batoanele le poti consuma doar in cazurile in care chiar nu ai cum sa mananci ceva ca lumea. Daca nu-ti permite timpul sau programul, atunci da, poti baga 1-2 batoane, sa nu lesini de foame. Dar, in rest, nu te astepta la nimic mai mult.
Sa asociezi "cresterea masei musculare" cu termenul "rapid" e o greseala. Dar, asa e, toti ne dorim rezultate notabile intr-un timp scurt, dar, dac-ar fi asa, am vedea numai de-alde Mr. Olympia pe strada.
In rest, mai citeste ce ti-a zis shadyro, stie despre ce e vorba..

Succes!

#9
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,028
  • Înscris: 09.01.2007
Impreuna cu un program adecvat de sala, proteina de zer (whey) dupa antrenament + proteina milk & egg seara la culcare. Gasesti pe orice site serios de suplimente.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate