Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nu sunt bataus si nu cred ca voi fi.

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
arnautusergiu

arnautusergiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.10.2012
Buna seara.
Scriu aici caci nu am cui spune,si e destul de umilitor,asa ca mai bine spun unor necunoscuti.

Problema mea e tipica zilelor noastre,dar pentru mine nu are rezolvare.Acum 2 luni mergeam pe nista strazi laturalnice,ma intorceam de la o fata.Cand am dat coltul,2 indivizi,de 17-18 ani au aruncat din spate spre mine un bulgare(era mocirla,era topita) si au dat pe langa.Eu,nu stiu de ce,m-am intors,si desi erau la 10 metri,le-am zis “Ce m**** matii?!”.Nu e genul meu,nu fac dinastea,insa ma enervase gestul.Astia doi mirati,vin in pasi grabiti spre mine,eu ma duc spre ei si incep”Ce vorbesti urat ma,ce injuri? Eu “pai ce dai ?” ei : “Ba,eu saptamana trecuta mi-am ingropat bunicul,daca iti f** una(vrajala totala).Unul,celalalt :”dai tu ma,sau eu?” si cumva s-au inteles din ochi si am primit simultan un pumn in barba.Sa nu vorbim ca pe toata conversatia eram plina de adrenalina si cu ouale cat o boaba de fasole.Dupa ce am luat-o am plecat pur si simplu mai departe,fara sa ma uit in spate (de pe deal mai veneau inca 4).

Ala a fost primul meu conflict,la 18 ani,patetic si umilitor,care nu m-a ajutat cu nimic.

Azi,meresesem dupa o plimbare lunga prin oras cu doua prietene,la o shaorma,cu mese inauntru.Eu luasem o cola,nu-mi era foame,si intra astia doi sa comande ceva.Ma vad,si la 1 metru de mine cat comandau incepeau cu :”Ce mult timp a trecut,ce am imbatranit ba.” . “Facem o eschiva?Nu ba,suntem baieti rai?noi suntem baieti buni,si e cu fetele,nu vrem sa se faca de rusine”sau ”ba eu dau cu pumnul,dar cand ma plictisesc dau si cu piciorul”.Dar ziceau asa,cat sa aud numai eu,ceilalti nu bagau de seama.Bineinteles ca ouale mele erau la fel ca in acea seara,doar ca eram pe scaun.
Cel mai mult ma termina incapacitatea mea de a face ceva,nu m-am batut vreodata,nu am “spate”,pentru ca prietenii mei se invart in cercuri cuminti ca mine,ei sigur au,mereu ii vad pe astia doi in grupuri.Pur si simplu,vin cu orgoliul terminat acasa,bataia nu doare,dar sa stai mut si sa vezi cum altii te fac in fata ta,e greu.Altii nici n-ar fi ascultat,s-ar fi dus direct la masa si ar fi luat macar unul.Eu?Nu stiu despre mine,am 70 kg,1 73,bine facut,pot face 5 serii de tractiuni dar nu pot comenta unora si asta e rusinos pentru varsta mea.Si nu stiu cum sa-mi fac prieteni de “baza”,de unde se incepe s.a.m.d

Vreun sfat ceva?Pentru ca chestia asta ma mananc  pe interior,imi distruge gandurile si concentrarea

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ti-ai ales gresit ''prietenii''.

Edited by MembruAnonim, 20 April 2014 - 21:08.


#3
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
La ce ora hoinareai pe strada?

Edited by danutz96, 20 April 2014 - 21:09.


#4
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 09.01.2010
Cati ani ai acum?

P.S Mi se pare ca acei "prieteni" ai tai au comportamnet de cocalari :)

Edited by Swerige, 20 April 2014 - 21:20.


#5
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Atata timp cat o sa consideri "bataia" un lucru important, vei suferi.

Nu e nimic umilitor in a evita problemele inutile, pentru ca barbatia sade in alta parte.

#6
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013
Cine te-a pus să îi înjuri dacă ți-e frică să te bați cu ei? Mai ales că erau 2. Cred că și tu exagerezi. Tipii nu ar fi îndrăznit să dea în tine într-un loc public că atunci ai putea ușor să îi reclami la poliție. Îmi povestea cineva la un moment dat că niște tipi s-au apucat să se bată în bar. Poliția i-a luat frumos și în noaptea aia i-a tot bătut la fiecare sfert de oră de nu le-a mai trebuit bătaie. Și au știut unde să îi lovească ca să nu fie urme pe corp. Deci poliția are soluții cu astfel de ratați.

#7
arnautusergiu

arnautusergiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.10.2012
Nu exagerez nu nimic,cu ce as putea exagera?am 18,si era o noapte de februarie la ora 9 acum 2 luni.conteaza?

#8
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Am cunoscut odata un tip care a facut vreo 15 ani de parnaie de la un pumn cu care a omorat un om intr-un bar. Pune posibilitatea asta in balanta cand iti faci probleme ca cele de mai sus...

#9
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013
Exagerezi că ți-e frică de faptul că niște ratați te vor bate într-un loc public. Dacă mai dau în tine fără să faci nimic te duci direct la poliție și gata problema. Dar atât timp când nu te mai prind băieții singur sau într-un loc izolat nu-ți fă griji că nu se apucă de bătaie. Măcar că poate să fie unul pe acolo care să nu suporte astfel de ratați și să le tragă o mamă de bătaie că stau la kilometri distanță de respectivul loc. Încearcă să îi ignori și la un moment dat se vor plictisi. În plus, din ce spui abia acum e prima întâlnire după 2 luni deci nu îi provoca făcând o tâmpenie. Lasă-i să zică ce vor și nu îi băga în seamă.

#10
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Pai bine ma toti drogatii, toate scursurile umbla cu cutite pe la ei si tu umbli asa 'ne-echipat'... plus ca in situatii d-astea pe strada cu necunoscuti se stie:
1. te faci ca nu auzi si iti vezi de drum
2. nu zici nimic si ii pocnesti cu ceva 'echipament' si apoi fugi.

da avand in vedere ca ti-au dat-o 2 simultan in gura plm... inseamna ca ai stat cu barbia sus sa te pocneasca si ti-o meriti...

#11
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Una bucata spray cu piper. Mic, eficient si destul de inspaimantator zic eu, cel putin daca ai avut de a face cu asa ceva. Nici nu trebuie sa il folosesti decat ca ultima masura: cand mai vin "bajetii" si te mai ameninta (dar la modul serios nu asa in joaca) il scoti din buzunar atat cat sa il observe si cred ca or sa se linisteasca. Avand in vedere ca bate la peste 1.5 m poti sa-i tii si la distanta. Daca se ingroasa gluma, dai si fugi. Iti garantez ca vor plange instant si a doua oara se vor gandi de doua ori inainte sa mai vina dupa tine. Posted Image
Nu mai spun ca e eficient si la o haita de caini.

#12
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 09.01.2010

View Postarnautusergiu, on 20 aprilie 2014 - 21:18, said:

Nu exagerez nu nimic,cu ce as putea exagera?am 18,si era o noapte de februarie la ora 9 acum 2 luni.conteaza?

Un comportament tipic varstei Posted Image

Din cand in cand mai intru si eu la shaorma si vad cine se perinda pe-acolo (majoritatea sunt cocalari si pitipoance). Mancarea preferata de acesta categorie de "suflete" este shaorma si kebabul

Edited by Swerige, 20 April 2014 - 21:34.


#13
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013
Oameni buni nu exagerați. Tipii nu s-au mai luat de el de atunci ci doar a făcut o glumă când tipul era la shaorma. Dacă ar fi fost puțin bărbat și i-ar fi ignorat s-ar potoli și respectivii. Dar învățați-l cu tot felul de prostii și speriați-l degeaba.

#14
Bobocea-Laurentiu

Bobocea-Laurentiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.02.2014
nu e o umilinta sa eviti o bataie ci arata ca ai caracter dar nu e bine sa te lasi calcat in picioare.dute la niste cursuri de auto-apare si daca mai au figuri pe ei si vor sa te loveasca atunci esti in legitima aparare si ai liber sa "le spargi parbrizul".ideea e sa nu incepi tu vreo cearta.pana atunci nu te mai stresa ca un eveniment din asta i se poate intampla oricui.

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSwerige, on 20 aprilie 2014 - 21:24, said:


Un comportament tipic varstei Posted Image

Corect. Din pacate, comportamentul de genul asta tinde sa se ''extinda'' si la varste mai mari de 18 ani.

#16
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

View Postarnautusergiu, on 20 aprilie 2014 - 21:04, said:

Pur si simplu,vin cu orgoliul terminat acasa,bataia nu doare,dar sa stai mut si sa vezi cum altii te fac in fata ta,e greu.
Ce spui ma?

#17
arnautusergiu

arnautusergiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.10.2012
concluzia este sa nu ripostez? "let it go?" Asta e tot? Si pe viitor voi fi la fel ,de fiecare data,in fiecare situatie?

#18
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 09.01.2010
Cred ca problema cea mai mare o reprezinta "gagicile", trebuie si ele impresionate. Zi tu daca nu sunt daia cu tricou mulat, si care joaca la pariuri sportive? Categoria care reprezinta o mare problema pentru societate (nu le place nici scoala, dar nici munca).

Edited by Swerige, 20 April 2014 - 21:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate