Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Stie cineva o solutie?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Calvin-M

Calvin-M

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 15.02.2012
Asta e a 4-a infectie a amigdalelor pe care o dezvolt intr-o singura luna.Prima data un medic mi-a recomandat Ospen 1500 de 3 ori pe zi, mi-a trecut dar dupa 2 zile simptomele au reaparut.A doua oara m-am tratat cu Augmentin 8 zile. A 10-a zi din nou, amigdala dreapta inflamata.A treia oara am reinceput cu Ospen(cred ca a fost o greseala).Am terminat tratamentul de vineri.Ieri deja imi incepusera din nou simptomele.Mentionez ca doar a doua oara am dezvoltat puroi, in celalalte dati m-am vindecat inainte de complicatii.Stie cineva o solutie in afara de amigdalectomie? Un antibiotic puternic care poate eventual sa omoare streptococul din criptele amigdalelor? Mersi!

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Eu dupa patru tratamente cu antibiotice as lua-o deja pe calea naturista, cauta pe google un medic homeopat in orasul tau si da-i un telefon.
Citeste aici ce fac antibioticele din care tu ai luat deja o luna si mai vrei sa iei http://www.csid.ro/h...tatea-12056040/

#3
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 28.07.2010
Incearca si cu ceai de musetel sau de galbenele,dar cea mai buna metoda este sa le scoti!

#4
ion156

ion156

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.03.2014
Pe mine un medic m-a scapat cu  doxiciclina+paracetamol+voseptol.
Trebuie discutat totusi cu medicul sa vezi daca se potriveste cu suferinta ta.

#5
Calvin-M

Calvin-M

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 15.02.2012
Sunt constient ca cea mai buna solutie e amigdalectomia, dar pana una alta infectia trebuie tratata bine inainte de interventia chirurgicala, ori mie cu Ospen si Augmentin nu mi-a trecut.O sa citesc despre Doxiciclina, mersi de sfat.

#6
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
asta am patit si eu inainte...pana sa mi le taie bisturiul........

oricum, daca le scoti, trebuie sa fii sanatos tun...altfel vei avea cumplicatii...



nu inteleg dece nu vrei sa suferi 1 saptamana si sa fii sanatos o viata decat sa suferi asa pana-ti distrugi flora de la atatea antibiotice....

eu asta am facut..desi nu vroiam operatia.....apoi mi-am zis ca,. fac orice numai sa nu mai fac injectii.....ma saturasem......


deci....tu tragi singur concluziile.....

#7
pb70

pb70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.07.2010
Am patit si eu aceiasi problema si dupa o recoltare de extrudat parca asa a spus medicul ORL si atunci a recomandat meditatia adecvata si gata nu mai am probleme de aprox 5 ani

#8
Zxcvbndx

Zxcvbndx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 14.04.2014
La fel ca si tine am patit si eu si am fost la ORL. Mi-a prescris niste pastile pentru gat pentru ca aveam rosu in gat, pastile ce contin ibuprofen ( din cate am inteles, la infectii de acest tip, ibuprofenul este cel mai indicat), eu am avut Ibalgin in prima serie, iar apoi Brufen si un fel de alcool cu alte soiuri de mirodenii/plante/etc cu care faceam gargara si un unguent Baneocin, dar din ce am inteles e acceptata si crema de galbenele. ( Tin sa iti spun, ca pana sa ajung la ORL, medicul de familie m-a tratat si pe mine cu augumentin si tot soiul de antibiotice de tip amoxacilina si nu a functionat. )

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate