Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

windows xp problema driver

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Aleluia23

Aleluia23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 14.11.2012
tocmai am reinstalat windows-ul pe un calculator ( xp) si nu pot baga niciun driver pentru ca nu am cd-urile necesare si nu am nici cum sa ma conectez la internet .. cum pot afla placa de baza , de retea etc. ca sa le pot scoate pe un cd sa le instalez?

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,520
  • Înscris: 15.06.2004
N-ai citit topicul de Drivere de la Important ?

Nu-i nimic - citeste-l pe cel de pe aria asta unde ti-am mutat topicul. E la fel ca cel de pe XP.

#3
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
OFF:Moderator,de ce nu lasi "o umbra(cale)" unde a fost mutat topicul? De fiecare data trebuie sa ne cautam topicurile(subiectele) ca disperatii,in loc cand dam clik,sa fim redirectionati automat? A mai fost dicutata problema asta,dar vad ca "pe o ureche intra,pe alta iese.Posted Image

Edited by Adi blondu, 19 April 2014 - 12:23.


#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,988
  • Înscris: 07.11.2006

View PostAleluia23, on 19 aprilie 2014 - 11:52, said:

tocmai am reinstalat windows-ul pe un calculator ( xp) si nu pot baga niciun driver pentru ca nu am cd-urile necesare si nu am nici cum sa ma conectez la internet .. cum pot afla placa de baza , de retea etc. ca sa le pot scoate pe un cd sa le instalez?

Fiind vorba despre xp,poate e mai bine sa alegi alta versiune de Windows.Nu de alta,dar incepand cu 08.04.2014 Microsoft a incetat suportul.

#5
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View PostAleluia23, on 19 aprilie 2014 - 11:52, said:

tocmai am reinstalat windows-ul pe un calculator ( xp) si nu pot baga niciun driver pentru ca nu am cd-urile necesare si nu am nici cum sa ma conectez la internet .. cum pot afla placa de baza , de retea etc. ca sa le pot scoate pe un cd sa le instalez?
1 - Pentru a afla ce componente are calculatorul tau,instaleaza-ti Everest Home Edition
2 - In privinta driverului placii de retea(LAN),te duci cu un stick,CD,DVD,telefon,la un prieten,vecin si il descarci de pe internet.
3 - Te intorci frumusel acasa,instalezi driverul placii de retea(LAN) si de-aici iti continui munca de a cauta driverele celorlalte componente.
4 - Dupa instalarea tututror driverelor si daca calculatorul merge bine,copiaza-ti pe un CD(costa 1 leu)toate driverele,ca pe viitor sa nu mai "alergi" dupa ele.
ps:in privinta windowsului nu-ti pot impune sa folosesti un anumit tip de windows.Il folosesti pe cel care-l ai si gata.Nu te lua dupa nimeni.Tot windows xp folosesc si merge brici.S-auzim de bine si succes.

Edited by Adi blondu, 26 April 2014 - 10:23.


#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,520
  • Înscris: 15.06.2004

View PostAdi blondu, on 19 aprilie 2014 - 12:12, said:

OFF:Moderator,de ce nu lasi "o umbra(cale)" unde a fost mutat topicul?

Off: Nu las decat ptr cei proaspat intrati pe forum cu sub 10 postari. Nu fac exceptii.
Restul ar trebui sa se descurce sa-si gaseasca singuiri postarile - e extrem de usor sa cauti dupa continutul tau la profil.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate