Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Laptop nou 4500 - 5000 ron

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
GridController

GridController

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 18.04.2014
sal

in ultimele 2 sapt, am incercat imi gasesc un laptop care sa aiba urmatoarele proprietati:
  - taste iluminate
  - carcasa pe frame metal / din metal toata  ( dispersia caldurii mult mai buna / rezistenta mecanica mai buna decat plastic)
  - ecran cu minim 210 cd/ cm2    (aici a esuat  Asus Republic of Gamers la 15 inch, are un ecran de toata jena, abia daca se vede ceva pe el)
  - sa nu aibe componentele care genereaza caldura cea mai mare, fix sub zona mouse-padu-ului  (aici gresesc cele mai multe de pe piata!)
  - management bun al caldurii - sa aiba ventilatie cu fante mari, nu gaurele minuscule
  - sa fie procesor i7  cu 8 gb  si 1 TB HDD, iar placa grafica un minim GT740  (sau echivalentul ATI)
  - sa permita schimbarea HDD, unitatii DVD si al memoriei  (si evident, sa se si gaseasca componente)
  - constructia per ansamblu, sa fie robusta, ferma (de pilda, din motive necunoscute, Sony face laptopuri ce au ecrane mai firave ca un ziar ud !)


ce ati recomanda in acest interval ?


pe win, da

#2
emirea

emirea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 11.02.2010
ASUS ZENBOOK UX302LA
Imi scapa daca are tastatura luminata. Nu am timp sa ma uit . A fost doar o parere. Vezi daca iti place.

Edit: Are tastatura luminata..~

350 cd/m².

Core i5-4200U

Au si viarianta cu I7 la Zenbook. doar uita-te si tu la alte modele.

#3
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Si la ce il vei folosi?
Best-buy dupa mine e un N550JK cu GTX 850M, i7 Quad Haswell, wi-fi dual-band Intel, taste iluminate, din aluminiu, racire buna, ecran IPS, sunet excelent:
http://www.pcgarage....-850m-4gb-grey/

Daca vrei si HDD si SSD in acelasi timp, fara sa renunti la DVD-RW, ai varianta de 17", cu dual-bay de 2.5":
http://www.pcgarage....-850m-4gb-grey/

#4
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
N550JK cu GTX 850M recomandat de georgik12 este foarte bun.

#5
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
-Alege, ai o pagina!  Posted Image
http://www.baset.ro/...rdine=pret_desc
Bine poti seta filtrele cum vrei, am dat numai Asus ca asa mi-a venit la indemana!

Edited by sandy76, 19 April 2014 - 21:52.


#6
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Poti lua in considerare si un Asus din seria G: http://www.altex.ro/...-gddr5-free-dos

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate