Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Campionatul mondial de snooker 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Incepe maine si Ronnie va fi acolo. :)
Noutati "financiare": s-a eliminat premiul de 147.000 lire pentru break-ul maxim (de frica lui O'Sullivan, probabil), iar castigatorul de la Crucible va lua 300.000 lire.

#2
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
cine transmite ?

#3
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
EuroSport.

#4
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
În primul rând mă bucur că încă mai sunt iubitori ai acestui sport aici pe forum.
Revenind la competiție - lipsa lui Matthew Stevens și a lui Mark Williams de pe tabloul principal poate fi (pentru cei care urmăresc snooker-ul de ceva ani) un motiv de întristare, dar avem noua generație care vine puternic din urmă.
Kendo este în optimi!

#5
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Azi noapte s-au incheiat doua partide foarte echilibrate, ambele avand nevoie de joc decisiv.
Shaun Murphy a trecut de Jamie Cope iar Ryan Day l-a trimis acasa pe Stephen Maguire.
Eu am urmarit primul meci, si am sperat ca Jamie sa treaca in turul urmator, dar n-a fost sa fie nici de data asta, desi si-a imbunatatit jocul foarte mult iar la acest CM a avut una din cele mai bune prestatii din ultimii ani.

Acum este in desfasurare o alta partida foarte echilibrata: Joe Perry vs Jamie Burnett sunt la egalitate, fiecare castigand cate 6 jocuri.

#6
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View PostMocebon, on 21 aprilie 2014 - 12:12, said:

Eu am urmarit primul meci, si am sperat ca Jamie sa treaca in turul urmator, dar n-a fost sa fie nici de data asta, desi si-a imbunatatit jocul foarte mult iar la acest CM a avut una din cele mai bune prestatii din ultimii ani.
Nu știu cât de mult îl va afecta această înfrângere pe Jamie deoarece a avut o bună șansă de a se califica, Shaun fiind departe de jocul său obișnuit.

#7
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Michael Wasley a produs prima surpriza, eliminandu-l pe Ding Junhui. Probabil cel mai slab meci al chinezului, in acest sezon. Si tocmai la Campionatul Mondial...
Cred ca Wasley va fi o prada usoara pentru invingatorul meciului Davis - Dale.

#8
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Avem parte de meciuri foarte echilibrate in continuare.
Selby a tremurat azi noapte pentru victorie, trecand in joc decisiv de Michael White, care a alternat loviturile de exceptie cu niste ratari incredibile la bile simple.
Wasley a avut o prestatie extraordinara, combinata cu un pic de noroc, si l-a invins cu 10-9 pe Ding, unul dintre favoritii la castigarea CM (sfarsitul acestui meci a fost extrem de intens, Ding reusind sa obtina trei snookere consecutive in conditiile in care pe masa mai erau doar bilele roz si neagra).

#9
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
S-au mai asezat un pic lucrurile, au trecut mai departe: Judd Trump, Barry Hawkins, Neil Robertson, Dominic Dale (ultimul, original ca intotdeauna, s-a afisat cu niste pantofi tip "zebra", care s-ar fi potrivit de minune la pantalonii in carouri ai lui Alan McManus).

Attached Files

  • Attached File  DL.jpg   54.98K   6 downloads


#10
The_brain

The_brain

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.04.2014
deja ma enerveaza freaky sullavan!

#11
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Joe Perry a avut un joc solid, fără multe greșeli, pe parcursul întregului meci.
Cred că l-a surprins un pic pe Ronnie, care a avut nevoie de ceva timp pentru a ajunge la același nivel de concentrare. După aceea s-a făcut simțită diferența de valoare dintre cei doi.

#12
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postoctav727, on 22 aprilie 2014 - 01:43, said:

Michael Wasley a produs prima surpriza, eliminandu-l pe Ding Junhui.
Cred ca Wasley va fi o prada usoara pentru invingatorul meciului Davis - Dale.
Chiar ca e o prada usoara... nici nu-mi vine sa ma mai uit la meci cand vad cum il surclaseaza Dominic Dale (scorul este deja 10-2 pentru galez).
Ma asteptam la mai mult de la Wasley...

#13
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Da, antrenament cu public. Dar sunt doua meciuri echilibrate in sesiunea de seara.
Am putea avea inca doua sferturi interesante, pe langa Selby - McManus. Trump - Robertson si Ronnie - Shaun.

Edited by octav727, 27 April 2014 - 19:47.


#14
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Robertson si-a facut treaba si a trecut cu 13-7 de Mark Allen, ratand la mustata break-ul de peste 100 in ultimele doua jocuri ale partidei.
Cred ca va reusi totusi sa-si atinga telul: 100 de break-uri de peste 100 de puncte intr-un singur sezon.
E incredibila dezinvoltura cu care australianul lucreaza pe bile si modul in care construieste aceste break-uri mari... intotdeauna cu gandul de a-si mai adauga un "century" in palmares.

Previzibil, Dominic Dale a incheiat si el rapid azi socotelile cu Wasley: 13-4.

#15
The_brain

The_brain

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.04.2014
de abia acum incep derbyurile

#16
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Cine castiga meciul Trump - Robertson castiga turneul, nu il vad pe O'Sullivan in forma prea mare. Nici cu Hull, in primul tur nu e excelat.

Neil e cel mai in forma la ora actuala, m-a surprins de asemenea si jocul foarte bun a lui Macmanus, mai ales la lovituri de siguranta. Selby nu joaca rau, dar parca mai are nevoie de cateva sclipiri pentru a fi campion.

#17
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Sper sa nu fi fost deja "finala". Meciul lui Robertson cu Perry a fost foarte bun. Sper sa mai fie 1-2 de acelasi nivel.

#18
The_brain

The_brain

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 12.04.2014

View PostDaian95, on 28 aprilie 2014 - 16:54, said:

Cine castiga meciul Trump - Robertson castiga turneul, nu il vad pe O'Sullivan in forma prea mare.

cam ai dreptate! sau nu?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate