Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Placa de baza MSI 760GM-P21

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
CS11

CS11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.09.2012
Am placa asta de baza si as vrea sa stiu care este cea mai buna placa video pe care o suporta. Am avut pe ea ATI Radeon 5450 HD dar s-a ars si vreu sa cumpar alta.

Acum folosesc placa video integrata (AMD Radeon HD3000) imi puteti spune ce specificatii are aceasta? Ma refer la memorie si biti.

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Îţi suportă orice placă video, zi un buget şi cum arată restul sistemului (inclusiv monitor + sursă). Pentru jocuri, nu?

http://www.softpedia...nfo/GPU-Z.shtml şi-ţi zice toate informaţiile necesare despre placa video.

Edited by driftking91, 18 April 2014 - 14:02.


#3
CS11

CS11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.09.2012
Pai am un buget de 300-400lei.

Memorie ram: 4gb
Procesor: AMD Athlon II x3 455
Sursa: 450W
Monitor


Spre exemplu daca o sa cumpar placa video de la emag trebuie sa folosesc alt filtru inafara de slot? Tipul de memorie?

Edited by CS11, 18 April 2014 - 14:21.


#4
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Poţi face un efort până la http://www.pcgarage....ddr5-128-bit-1/ ? Dacă nu: http://www.pcgarage....5-128-bit-bulk/

Edited by driftking91, 18 April 2014 - 14:24.


#5
CS11

CS11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.09.2012
Cred ca o sa o aleg pe a doua. Dar as vrea sa te intreb care ar fi criteriile dupa care ar trebui sa aleg o placa video. Eu stiu ca ar trebui sa o aleg in functie de memorie, biti si frecventa memoriei, mai sunt si alte criterii? Care este ordinea importantei acestora?

#6
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Procesorul grafic e cel mai important, apoi minim 1 GB DDR5, minim bus de 128 bit. După care intră şi alte aspecte, sistemul de răcire, garanţia oferită, raportul preţ/performanţă, sistemul pe care va merge placa video, etc.

Asta dacă vrei o placă video cât mai bună pentru jocuri, aşa pentru filme/office sau să ai o imagine pe ecran merge şi ceva mai slab.

Edited by driftking91, 18 April 2014 - 14:50.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate