Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Conectare PC la TV

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
laurentiu84

laurentiu84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.04.2011
Buna ziua! Am un laptop si nu are conector HDMI, doar VGA si USB. La TV in schimb am HDMI. M-ar interesa daca se poate face o conexiune VGA - HDMI dar care sa transmita imaginile full HD. Sau printr-o placa video externa sau un adaptor care se conecteaza la PC prin USB si care sa transmita la TV, imagine full HD. Sau o varianta WiFi daca exista? TV pe care vreau sa il aleg este acesta: http://www.emag.ro/t.../pd/DWSCXBBBM/. M-ar mai interesa daca imaginea transmisa full HD sau HD ready de pe PC se poate transforma in imagine 3D pe acest TV? Multumesc anticipat!

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Doar prin convertor electronic de la VGA la HDMI. Sunt in piata asa ceva.
http://www.elfast.ro...mi-digitus.html

TV-ul tau vad ca are VGA !

Edited by neagu_laurentiu, 18 April 2014 - 12:40.


#3
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
perfect, iei un cablu vga de 10-15lei atunci :)

#4
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 20.09.2010
Televizoarele de generatie noua( printre care si acel Sharp) se pot conecta DLNA sau Wi-fi, deci poti urmari continutul de pe pc direct si fara cabluri

#5
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Atentie mare in momentul conectarii. E bine ca si lap si TV-ul sa fie oprite.De fapt macar unul scos din priza si oprit....
Altfel, pot apare unele tensiuni periculoase, care pot distruge ceva..
Am furat-o", asa ca nu vorbesc de pe net..Vazusem ca priza avea impamantare, dar nu stiam ca de fapt erau doar 2 fire, nu 3.. Electricianul lui peste montase priza aia pt ca nu avusese alta.
Norocul meu e ca am avut din recuperari integratul necesar. Iar seful lui a facut spume cand i-am povestit faza. Evident cu mistourile incluse si cerea banilor pt integrat..
Oricum, eu azi suflu si in iaurt..

Edited by Prien, 18 April 2014 - 13:45.


#6
laurentiu84

laurentiu84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.04.2011
Va multumesc tuturor pentru raspunsurile date.Cred ca o sa folosesc varianta lui amami. M-ar mai interesa daca imaginea transmisa full HD sau HD ready de pe PC se poate transforma in imagine 3D pe acest TV?

View Postamami, on 18 aprilie 2014 - 13:21, said:

Televizoarele de generatie noua( printre care si acel Sharp) se pot conecta DLNA sau Wi-fi, deci poti urmari continutul de pe pc direct si fara cabluri
Mersi de pont.

#7
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 20.09.2010
Eu am un LG LA740 si urmaresc in felul asta, Smart Share (DLNA) filmele full HD si 3D. Dar nu am transfomat imaginea in 3D, cu toate ca banuiesc ca se poate(asta o face tv-ul, indiferent ca este cablu sau nu)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate