Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Conectare telefon la Home Network

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Sargon

Sargon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.09.2007
Zilele astea trebuie sa-mi schimb telefonul si intentionez sa-mi iau un telefon capabil sa se conecteze la reteaua interna de acasa, prin WI-FI, la fel cum conectez un laptop.  Mai clar, vreau sa vad telefonul in lista Network la fel cum vad orice alt calculator conectat la reteaua mea si sa-i pot face file-sharing  la fel cum fac cu celelalte calculatoare, fara conectari prin USB sau alte aplicatii aiuritoare de file share instalate pe PC-ul meu.

Va rog sa-mi recomandati un telefon capabil sa faca acest lucru. Ma intereseaza mai putin aiureli de genul performata camera foto, accelerometru , etc.

Edited by Sargon, 18 April 2014 - 09:47.


#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,567
  • Înscris: 15.06.2004
Si trebuei sa fie neaparat cu Windows ? Ca pe android se poate, dar pe windows phone cam greu.

#3
Sargon

Sargon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.09.2007
Preferabil Widows, dar e in regula si Android. Ce-mi recomanzi?

#4
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006
File sharing intre doua sisteme de operare diferite, fara o aplicatie ("aiuritoare") de file share? Ma indoiesc... Si nu inteleg de ce ar fi o aplicatie "aiuritoare"

#5
Sargon

Sargon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.09.2007
Da, exista file sharing intre doua sisteme de operare diferite. Am un media player cu platforma Linux  si un hard-disk extern MyBookLive si ambele fac file share.

Apolicatiile pentru Android care trebuie instalate pe PC sint aiuritoare pentru ca sint chiar aiuritoare.

Edited by Sargon, 20 April 2014 - 14:08.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate